LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Awatar użytkownika
tkrass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1464
Rejestracja: 21 lut 2008, o 13:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cambridge / Warszawa
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 186 razy

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: tkrass »

Raczej 0.
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: smigol »

Swoją drogą to w tym roku KG "ociąga" się ze wzorcówkami w zeszłym roku były w połowie października
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: Marcinek665 »

Mogliby od razu dać z 2 i 3 serii xD
Ja na razie koczuję w temacie OMG, żeby rozwiązania opublikować ;>
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: smigol »

Marcinek665 pisze:Mogliby od razu dać z 2 i 3 serii xD
Ja na razie koczuję w temacie OMG, żeby rozwiązania opublikować ;>
Postawią Ci pomnik za to, że w liceum zrobiłeś zadania z OMG, zobaczysz.
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: Marcinek665 »

Chyba nie sądziłeś, że ja to tak bezinteresownie...
kubus1353
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 12 lis 2009, o 18:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: kubus1353 »

I jak Wam idzie II seria? Już wszystko przygotowane do wysłania? U mnie szczerze mówiąc gorzej niż w pierwszej jak narazie, ale to głównie wiąże się z brakiem czasu.
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: Swistak »

Nie namawiaj do grzechu...
kubus1353
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 12 lis 2009, o 18:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: kubus1353 »

ciekawość robi swoje...
Awatar użytkownika
mariolawiki1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 220
Rejestracja: 13 kwie 2010, o 01:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 24 razy

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: mariolawiki1 »

Tzn, nie można nawet porozmawiać o tym, jak idzie? To jakaś paranoja! Czyli prowadzący kółko pytając nas, kto ile zrobił zadań, popełnił "grzech"
To nawet nie jest śmieszne, raczej głupie!
PS Wy też tak macie, że Wam nie idzie, nie idzie, a potem bum! i kilka zadanek na raz, bez trudu? Nie chodzi mi o I etap obecnej Olimpiady, ale w ogóle o naukę i rozkminianie zadanek.
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: Marcinek665 »

Tutaj głównie chodzi o to, by nie popsuć komuś zabawy. Dajmy taką sytuację - pan \(\displaystyle{ x_{0}}\) siedział nad zadaniem \(\displaystyle{ y}\) przez wiele czasu, a gdy je zrobił, był z niego bardzo dumny. Nagle okazuje się, że przychodzi pan \(\displaystyle{ x_{1}}\) i mówi, że rozwalił \(\displaystyle{ y}\) w 30sekund, bo było tak bardzo banalne. Domyślam się, jak musi się czuć pan \(\displaystyle{ x_{0}}\). Jednak z drugiej strony, tutaj już to zaczyna prowadzić do paranoi, bo za określenie zadania \(\displaystyle{ z}\) fajnym, mogę dostać warna...

A opisywane przez Ciebie 'bum' można określić jako dzień z dużą ilością rozkminogodzin - módlmy się, by taki przypadł na drugi etap :D
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: smigol »

mariolawiki1 pisze:Tzn, nie można nawet porozmawiać o tym, jak idzie? To jakaś paranoja! Czyli prowadzący kółko pytając nas, kto ile zrobił zadań, popełnił "grzech"
To nawet nie jest śmieszne, raczej głupie!
Z tym, że kółko jest raczej gronem zamkniętym, a forum może przeczytać każdy. Z resztą już o tym była dyskusja nie raz.
Django
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 12 razy

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: Django »

Tak mi się nasunęło nieco pokręcone rozwiązanie zadania 2. Oceńcie czy jest ono poprawne.
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
mariolawiki1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 220
Rejestracja: 13 kwie 2010, o 01:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 24 razy

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: mariolawiki1 »

smigol pisze:
mariolawiki1 pisze:Tzn, nie można nawet porozmawiać o tym, jak idzie? To jakaś paranoja! Czyli prowadzący kółko pytając nas, kto ile zrobił zadań, popełnił "grzech" :P
To nawet nie jest śmieszne, raczej głupie!
Z tym, że kółko jest raczej gronem zamkniętym, a forum może przeczytać każdy. Z resztą już o tym była dyskusja nie raz.
Tak, kółko jest gronem zamkniętym, ale też dotyczy osób osobiście zainteresowanych Olimpiadą, forum może czytać każdy, niekoniecznie bezpośrednio związany z konkursem.
Zgadzam się, że jakieś zasady muszą być, staram się usilnie je przestrzegać, ale piać z zachwytu z tego powodu nie zamierzam i podtrzymuję to, co napisałam powyżej, czyli moje własne, mniej lub bardziej słuszne zdanie.
Pozdrawiam :)

-- 3 lis 2010, o 19:39 --
Marcinek665 pisze:Tutaj głównie chodzi o to, by nie popsuć komuś zabawy. Dajmy taką sytuację - pan \(\displaystyle{ x_{0}}\) siedział nad zadaniem \(\displaystyle{ y}\) przez wiele czasu, a gdy je zrobił, był z niego bardzo dumny. Nagle okazuje się, że przychodzi pan \(\displaystyle{ x_{1}}\) i mówi, że rozwalił \(\displaystyle{ y}\) w 30sekund, bo było tak bardzo banalne. Domyślam się, jak musi się czuć pan \(\displaystyle{ x_{0}}\). Jednak z drugiej strony, tutaj już to zaczyna prowadzić do paranoi, bo za określenie zadania \(\displaystyle{ z}\) fajnym, mogę dostać warna...

A opisywane przez Ciebie 'bum' można określić jako dzień z dużą ilością rozkminogodzin - módlmy się, by taki przypadł na drugi etap :D

Pamiętam, jak rok temu czytając temat związany z OMG i to, że ludzie po kilku minutach mieli rozwiązane zadania z I etapu myślałam o sobie, że jestem głupia.
Nie zdołowało mnie to jednak. Teraz też wiem, że jestem do tyłu w porównaniu z większością z Was o jakieś kilkanaście miesięcy co najmniej. Nie dołuje mnie to, a co najwyżej frustruje, że posuwam się do przodu w tak ślimaczym tempie. Będzie to, co ma być po prostu.
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
borsux
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 22:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 1 raz

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: borsux »

pawels pisze:Pamiętaj tylko, że lepiej wszystko opisać z przesadną dokładnością niż stosować skróty myślowe- zawsze jakiś większy może zostać uznany za lukę w rozwiązaniu.
Dokładnie, pamiętam jeszcze za czasów OMG'a nie zapisałem pewnej informacji, która była dla mnie oczywista, ale jak się później okazało dla sprawdzającego już nie i dostałem 2 (!) punkty i nie dostałem się do finału... Dlatego od teraz piszę nawet dowód na to, że jeżeli liczba jest podzielna przez 4, to jest też podzielna przez 2 :p
Ahhaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2010, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kraj walecznych obrońców krzyża
Pomógł: 3 razy

LXII Olimpiada Matematyczna I etap

Post autor: Ahhaa »

2 i pół zadania wysłane :d teraz trzeba liczyć ze się uda przejść dalej :d . Będzie ktoś wrzucał swoje rozwiązania po północy?
ODPOWIEDZ