Stosunek rezystancji trzech rezystorów połączonych szeregowo \(\displaystyle{ R_{1}}\):\(\displaystyle{ R_{2}}\):\(\displaystyle{ R_{3}}\)= 2:3:5. Napięcie doprowadzone do obwodu U=70V. Prąd przepływający w obwodzie I=2A. Oblicz wartości rezystancji \(\displaystyle{ R_{1}}\), \(\displaystyle{ R_{2}}\), \(\displaystyle{ R_{3}}\).
Pomoże ktoś rozwiązać to zadanie?
Obliczanie wartości rezystancji rezystorów
-
florek177
- Użytkownik

- Posty: 3016
- Rejestracja: 23 mar 2005, o 10:26
- Płeć: Mężczyzna
- Lokalizacja: Gdynia
- Podziękował: 2 razy
- Pomógł: 322 razy
Obliczanie wartości rezystancji rezystorów
z prawa Ohma policz R, które jest sumą 3 oporników połączonych szeregowo.
Suma części proporcji : 2 + 3 + 5 = 10.
Jak podzielisz \(\displaystyle{ \frac{R}{10} \,\,\,}\) to otrzymasz wartość jednej części. Kolejne oporniki mają kolejno 2, 3, 5 części.
Suma części proporcji : 2 + 3 + 5 = 10.
Jak podzielisz \(\displaystyle{ \frac{R}{10} \,\,\,}\) to otrzymasz wartość jednej części. Kolejne oporniki mają kolejno 2, 3, 5 części.
