Studia informatyczne - co zdawać na maturze?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
bartex9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 15 lut 2010, o 19:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 11 razy

Studia informatyczne - co zdawać na maturze?

Post autor: bartex9 »

Witam,
Jestem w 3 klasie liceum ogólnokształcącego o profilu matematyczno-informatycznym. Tak się zastanawiam co chciałbym studiować i póki co najbardziej mnie chyba ciągnie do informatyki. Myślę nad informatyką stosowaną na wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH. Tylko właśnie nie za bardzo się orientuję, co powinienem zdawać na maturze aby mieć możliwość się tam dostać. Pewny jestem co do:

J. polski - poz. podstawowy
J. anielski - poz. podstawowy
Matematyka - poz. rozszerzony
Informatyka - poz. podstawowy lub rozszerzony.

Mam szansę z tymi przedmiotami? Czytałem gdzieś, że może być potrzebna fizyka, ale jakoś nie za bardzo jestem do niej przekonany i wolałbym tego uniknąć. Czy informatyka zamiast niej wystarczy na tym wydziale? A co z językiem? Podstawa wystarczy czy raczej powinienem rozważyć poziom rozszerzony (ale ustny podstawowy)? Prawie w ogóle nie jestem w tych tematach obeznany, więc z góry dzięki za wszelkie informacje.
geshu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 28 sie 2010, o 20:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy
Pomógł: 1 raz

Studia informatyczne - co zdawać na maturze?

Post autor: geshu »

lepiej angielski rozszerzony bierz, a informatykę jeżeli bardzo chcesz bo trzeba się dobrze przygotować a i tak w większości liczy się tylko matma albo fizyka
Pawelek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 23 lis 2008, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wyszogród
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 4 razy

Studia informatyczne - co zdawać na maturze?

Post autor: Pawelek91 »

Na pw jest 25 za język, czyli 12,5 za rozszerzenie i zazwyczaj po 100 punktów za mate i coś tam, osobiście ze względu na dość sporą różnicę \(\displaystyle{ 100 >12,5}\) wybrałem język na podst. i się przyłożyłem do maty i fizy i w mojej wersji wyszło bajecznie
ODPOWIEDZ