różniczka odległości

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
Awatar użytkownika
Robakks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 22 lis 2007, o 09:59
Płeć: Mężczyzna
wiek: 69
Lokalizacja: Kraków

różniczka odległości

Post autor: Robakks »

Mam pytanie:
Czy różniczka odległości ds (distance differential ds) może być odwzorowana jako odcinek?
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

różniczka odległości

Post autor: »

Robakks pisze:Czy różniczka odległości ds (distance differential ds) może być odwzorowana jako odcinek? :)
Oczywiście, takim odwzorowaniem może być na przykład \(\displaystyle{ \phi : X \rightarrow P(R)}\) (gdzie \(\displaystyle{ X}\) to pojęcia na których punkcie obsesję ma Robakks) zadane:
\(\displaystyle{ \phi (x) = \begin{cases} [0,1] \ gdy \ x= \ rozniczka \ odleglosci \ ds \\ \{1 \} \ w \ przeciwnym \ wypadku \end{cases}}\)

Q.
Awatar użytkownika
Robakks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 22 lis 2007, o 09:59
Płeć: Mężczyzna
wiek: 69
Lokalizacja: Kraków

różniczka odległości

Post autor: Robakks »

Qń pisze: to pojęcia na których punkcie obsesję ma Robakks
Bardzo proszę o unikanie personalnych pomówień.
Pytałem czy różniczka odległości ds (distance differential ds) może być odwzorowana jako odcinek.
Nie ma takiej potrzeby by matematykę zamieniać w teksty niematematyczne zwłaszcza personalne takie jak powyższa. Nie mam żadnych obsesji, więc proszę na przyszłość się powstrzymać.

Jakie są współrzędne początku i końca różniczki odległości ds odwzorowanej jako odcinek w karterzjańskim układzie współrzędnych?
ODPOWIEDZ