Książka do matematyki - przygotowanie do studiów

Poszukujesz książki z konkretnej dziedziny matematyki i nie wiesz, którą wybrać? Zadaj pytanie!
Christofanow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 30 sie 2010, o 12:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ffff
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 2 razy

Książka do matematyki - przygotowanie do studiów

Post autor: Christofanow »

Witam!

Chciałbym się przygotować do matematyki jaką zastanę na studiach energetycznych (polibuda). Z matematyką w liceum problemów dużych nie mam (zawsze około 4 się trzymam). Chciałbym jednak przygotować się choć trochę z tej prawdziwej matematyki (całki, pochodne etc.). Tu mam dylemat - otóż widziałem Krysickiego ale wydaje mi się zbyt trudny tj. skomplikowany bardzo. Czy są na rynku jakieś pozycje książkowe, które trochę łagodniej wprowadzają w podstawy tego co można zastać na studiach?

Będę wdzięczny za pomoc i pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, o 13:57 przez Crizz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

Książka do matematyki - przygotowanie do studiów

Post autor: cosinus90 »

Hmm wg mnie Krysicki z Włodarskim piszą dość prosto i jasno, wielkim plusem ich książki jest ogromna ilość przykładów i zadań do samodzielnego przeliczenia. Matematyka na studiach jest już dość skomplikowana, spróbuj się wczytać w książkę - powinieneś coś zrozumieć
Ogólnie to radzę skorzystać z pomocy starszego znajomego - niech coś wytłumaczy, podpowie - dalej sam już będziesz umiał poruszać się po tym świecie najtrudniej zacząć.
Jeśli jednak dalej chcesz pozostać przy swoim pomyśle to może spróbuj książek autorstwa Gewerta i Skoczylasa.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Książka do matematyki - przygotowanie do studiów

Post autor: miki999 »

Chciałbym się przygotować do matematyki jaką zastanę na studiach energetycznych (polibuda).
Można wiedzieć jaka?

Na Twoim miejscu bym olał temat. Coś co z pozoru wydaje się być skomplikowanie napisane, może się okazać banalne po wykładzie+ ćwiczeniach, więc jeżeli masz ciekawsze zajęcia, to sobie odpuść

P.S.
Że 81-latkowie decydują się na studia.
Christofanow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 30 sie 2010, o 12:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ffff
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 2 razy

Książka do matematyki - przygotowanie do studiów

Post autor: Christofanow »

cosinus90 pisze:Hmm wg mnie Krysicki z Włodarskim piszą dość prosto i jasno, wielkim plusem ich książki jest ogromna ilość przykładów i zadań do samodzielnego przeliczenia. Matematyka na studiach jest już dość skomplikowana, spróbuj się wczytać w książkę - powinieneś coś zrozumieć
Ogólnie to radzę skorzystać z pomocy starszego znajomego - niech coś wytłumaczy, podpowie - dalej sam już będziesz umiał poruszać się po tym świecie najtrudniej zacząć.
Jeśli jednak dalej chcesz pozostać przy swoim pomyśle to może spróbuj książek autorstwa Gewerta i Skoczylasa.
Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedz. Kolega to dobry pomysł, jednak chcę też samemu się uczyć - przecież kolega nie będzie mnie uczył wszystkiego ;].
Można wiedzieć jaka?

Na Twoim miejscu bym olał temat. Coś co z pozoru wydaje się być skomplikowanie napisane, może się okazać banalne po wykładzie+ ćwiczeniach, więc jeżeli masz ciekawsze zajęcia, to sobie odpuść
Politechnika poznańska.
Wiesz, może się tak wydać ale nie musi. Wolę się choć trochę przygotować.
P.S.
Że 81-latkowie decydują się na studia.
A to już ageizm z Twojej strony .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

Książka do matematyki - przygotowanie do studiów

Post autor: cosinus90 »

Christofanow, to widzę że na moim wydziale nawet będziesz
Co do kolegi - dlatego właśnie powiedziałem że to tylko na początek, bo najtrudniej jest ruszyć właśnie
Christofanow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 30 sie 2010, o 12:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ffff
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 2 razy

Książka do matematyki - przygotowanie do studiów

Post autor: Christofanow »

No nic. Trzeba się będzie zmotywować raz jeszcze i przebrnąć przez Krysickiego .
ODPOWIEDZ