Obliczyć strumien pola

Całkowalność. Metody i obliczanie całek oznaczonych i nieoznaczonych. Pole pod wykresem. Równania i nierówności z wykorzystaniem rachunku całkowego. Wielowymiarowa całka Riemanna - w tym pola i objętości figur przestrzennych.
szpryc12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 gru 2009, o 03:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka

Obliczyć strumien pola

Post autor: szpryc12 »

Obliczyć strumien pola \(\displaystyle{ F=[5x,7y,xy]}\) przez zewnętrzną stronę brzegu obszaru ograniczonego powierzchniami \(\displaystyle{ z=9-x^2-y^2 , z=0}\)
Ostatnio zmieniony 19 sie 2010, o 10:06 przez luka52, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie stosuj wzorów matematycznych w nazwie tematu. Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznać się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
miodzio1988

Obliczyć strumien pola

Post autor: miodzio1988 »

No to wstawiasz od razu do wzoru......wzór znasz? Jak nie to czemu?
szpryc12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 gru 2009, o 03:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka

Obliczyć strumien pola

Post autor: szpryc12 »

jakiego wzoru nie znam???
miodzio1988

Obliczyć strumien pola

Post autor: miodzio1988 »

To powinieneś znać. Akurat takie polega na wstawieniu do odpowiedniego wzoru i policzenie prostej całki . Znajdź wzór , zrobisz zadanie. Od tego masz notatki..
szpryc12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 gru 2009, o 03:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka

Obliczyć strumien pola

Post autor: szpryc12 »

normalnie to mniej wiecej wiem jak zrobic to zadanie tylko jak wyliczam pochodne to wychodzi mi błąd a tego wzoru nie mam wiec jak mozesz to go podaj ok??
miodzio1988

Obliczyć strumien pola

Post autor: miodzio1988 »

a tego wzoru nie mam wiec jak mozesz to go podaj ok??
Nie mogę. Kolego z mojego miasta, na tym polegają studia, że samemu informacje trzeba zbierać. Masz to w notatkach. Nie masz notatek to skorzystaj z opcji szukaj na naszym forum. Poszukasz to może czegoś innego się nauczysz. Gotowca nie będzie
ODPOWIEDZ