Ilośc czasu przygotowan do matury.

nwa2pac
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 3 maja 2010, o 20:11
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 3 razy

Ilośc czasu przygotowan do matury.

Post autor: nwa2pac »

Siema!
Ile czasu przygotowywaliście się do matury (do tych którzy już mają egzamin za sobą)?
Ile czasu macie zamiar przygotowywać się do matury (do tych którzy będą zdawać maturę w przyszłym roku)
Chodzi mi o rozszerzoną matme i fizykę .Ja mam zamiar zacząć już od mniej więcej września.Ale nie wiem
czy to nie za wcześnie .Liczę na jakieś rady w szczególności tych którzy już mają maturę za sobą
miodzio1988

Ilośc czasu przygotowan do matury.

Post autor: miodzio1988 »

Ile czasu przygotowywaliście się do matury (do tych którzy już mają egzamin za sobą)?
2 tygodnie tak naprawdę. Przerobiłem przez ten czas jakiś cały zbiorek zadań i byłem pewny, że umiem. Oczywiście na zajęciach uważałem.
I to jet najlepsza rada. Uważać na zajęciach i wszystko będziesz do matury umiał.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Ilośc czasu przygotowan do matury.

Post autor: xanowron »

Prawie 3 lata i matura poszła mi całkiem dobrze
Awatar użytkownika
Comma
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 647
Rejestracja: 22 lis 2004, o 19:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B-j
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 77 razy

Ilośc czasu przygotowan do matury.

Post autor: Comma »

Ja zdawałam fizykę w tym roku. Przygotowywałam się też ok. 2 tygodnie i zdałam dość średnio, bo na 73% (nie zdążyłam przerobić wszystkich działów). Jeśli ktoś bardzo szybko liczy, to na samej maturze tez sie można trochę pouczyć ;) Weź jednak poprawkę na to, że jestem juz po czwartym roku studiów na których fizyki ani widu, ani słychu, więc wszystko przerabiałam od początku. Tak więc jeśli komuś zależy to myślę, że można się w mniej więcej miesiąc przygotować do tego przedmiotu.
Lbubsazob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4672
Rejestracja: 17 maja 2009, o 13:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 124 razy
Pomógł: 978 razy

Ilośc czasu przygotowan do matury.

Post autor: Lbubsazob »

Generalnie wszystko zależy od tego, ile masz czasu i ile masz przedmiotów na głowie.
Ja np. zdawałam rozszerzoną matmę, a w szkole miałam oczywiście tylko podstawę, więc trzeba było się wziąć do roboty. We wrześniu to wiadomo, że nic ci się nie chce, ale od października robiłam co tydzień jedną maturę, najpierw podstawowe, a potem jak już pisałam je w granicach 90, to wzięłam się za rozszerzone. Plus oczywiście robisz jakieś zadania w tygodniu, rozwiązujesz jakieś testy itp.
Niestety czas szybko leci i zanim się obejrzysz, to już zostały 3 miesiące do matury. Ja to podzieliłam tak, że mam 4 przedmioty: polski, matma, angielski, niemiecki, więc w soboty robię 2 matury z języków, a w niedziele z polaka i z matmy. A poza tym wiadomo, że jak masz trochę czasu, to robisz zadania z tego czy z tamtego. Chodzi o to, żeby jak najlepiej wykorzystać ten czas.
Wszystko zależy od dobrego rozplanowania i przede wszystkim od dobrych chęci. Jak sobie ułożysz mniej więcej, co chcesz robić i kiedy, to już pierwszy krok do dobrego przygotowania. Jak masz rozszerzoną matmę i fizykę, to jest trochę więcej roboty, ale naprawdę wszystko da się jakoś ułożyć
Afish
Moderator
Moderator
Posty: 2828
Rejestracja: 15 cze 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Seattle, WA
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 356 razy

Ilośc czasu przygotowan do matury.

Post autor: Afish »

nwa2pac pisze:Ja mam zamiar zacząć już od mniej więcej września.Ale nie wiem
czy to nie za wcześnie
Za wcześnie na pewno nie. Najwyżej skończysz wszelkiej maści zbiorki miesiąc przed maturą i będziesz miał trochę czasu na wyluzowanie się.
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Ilośc czasu przygotowan do matury.

Post autor: wszamol »

jeśli chodzi o maturę z matematyki, to systematycznie się uczyłem, później wystarczyły wspomniane dwa tygodnie przed maturą na odświeżenie informacji. Z języka było jeszcze ciekawiej, bo wystarczyła systematyczna praca i jakoś specjalnie się nie przygotowywałem (fakt, że na wyniku z tego przedmiotu mi nie zależało, jednak 88% z podstawy języka niemieckiego mnie zadowoliło ). Do j. polskiego podszedłem bez przygotowania i systematycznej nauki i też zdałem xD

Reasumując jeśli zależy Ci na danym przedmiocie to ucz się systematycznie, a później jakiś miesiąc przed maturą zrób powtórkę. Na pozostałe przedmioty, czyli te obowiązkowe, które nie przydadzą Ci się w późniejszej rekrutacji nie ma co tracić czasu, matura jest bardzo łatwa.
ODPOWIEDZ