Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Fool
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 7 sie 2010, o 17:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Universe
Podziękował: 6 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: Fool »

Jak odnaleźć inne uczelnie i podobny panel logowania dla nich (te które również biorą w tym udział).
Awatar użytkownika
argv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 569
Rejestracja: 27 maja 2009, o 01:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 51 razy
Pomógł: 66 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: argv »


Dokładnych linków trzeba szukać pewnie na stronach uczelni
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: miki999 »

Jak odnaleźć inne uczelnie i podobny panel logowania dla nich (te które również biorą w tym udział).
Przede wszystkim powinieneś otrzymać hasło od uczelni. Warto przejrzeć pocztę wydziałową- o ile nie usuwałeś wiadomości. Aha, i program na ogół dotyczy wydziałów a nie całych uczelni.



Pozdrawiam.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: xanowron »

Dumel pisze:nie wiem jak was ale mnie w standardowych zestawach PC dobija duża klawiatura. jakbym był skazany na regularne używanie peceta to dla zdrowia (zdrowie jest najwazniejsze ) dokupiłbym sobie małą.
To zupełnie odwrotnie mam ja, jakbym miał laptopa to dokupiłbym dużą klawiaturę

@<gry>

Nie ukrywam, że lubię sobie w coś zagrać, zwłaszcza w jakiegoś fpsa z kumplami, ale zazwyczaj to matematyka była górą. I to zdziwienie kolegów gdy nie byłem online przez 3 dni po tym jak kupiłem sobie nowy zbiór zadań

Gotówkę będę miał dopiero we wrześniu także jeszcze parę razy będę zmieniać zdanie
Awatar użytkownika
Arst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 767
Rejestracja: 10 mar 2008, o 20:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: University of Warwick
Podziękował: 82 razy
Pomógł: 50 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: Arst »

FPSa to jeszcze można przełknąć byleby nie zaczynać gry w jakieś MMO typu WoW, bo wylecisz z uczelni zanim się zorientujesz
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: xanowron »

Arst pisze:FPSa to jeszcze można przełknąć byleby nie zaczynać gry w jakieś MMO typu WoW, bo wylecisz z uczelni zanim się zorientujesz
Próbowałem chyba wszystkich MMO (tych lepszych) jakie są na rynku i kończyło się góra po 2-3 tygodniach, także tutaj jestem bezpieczny
Awatar użytkownika
Arst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 767
Rejestracja: 10 mar 2008, o 20:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: University of Warwick
Podziękował: 82 razy
Pomógł: 50 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: Arst »

xanowron pisze: Próbowałem chyba wszystkich MMO (tych lepszych) jakie są na rynku i kończyło się góra po 2-3 tygodniach, także tutaj jestem bezpieczny :D
Szczęściarz z Ciebie, ja nie mogę się wyzwolić od WoW'a od 5 lat :evil:
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: Althorion »

Można się zawsze zabezpieczyć przed pokusą grania instalując Linuksa czy jakieś *BSD . I na systemie się zaoszczędzi...
laurelandilas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: woj. śląskie
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 6 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: laurelandilas »

xanowron, nie zdecydowales jeszcze? Jezeli lubisz sobie pociupac to zdecydowanie PC. Gra na laptopie(z podpieta zewnetrzna myszka, ofc) w jakies cRPGi, a w szczegolnosci w FPSy, to meczarnia, chociaz jezeli podepniesz sobie jakis wiekszy monitor + myche to mozna pograc. PC jak napisal Arst, bedzie kusil grami.
Lapka mozesz wziac na uczelnie, korzystac z jakis tam ebookow, pdfow, etc; czy nie w trakcie sesji zabrac go ze soba, do jakiegos kumpla i pograc w cos wieksza grupka.
Jezeli studiujesz nie w tym miejscu, gdzie mieszkasz to nie bedziesz przeciez zabieral stacjonarki, gdy bedziesz wracal do domku(weekendy, swieta itd), wiec laptop. Zdecydowanie.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: xanowron »

Z 3 kolegami mamy mieszkanie (jeden kupił na własność) także PC mogę zostawić, a w domu mam jeszcze jeden więc nie ma problemu z powrotem do domu

@Althorion
Tibia działa na linuksie!
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: Sylwek »

Mam laptopa i sobie bardzo cenię. To mój Twój prywatny (dość) mobilny komputer, a to lubię ;)

Przede wszystkim właśnie mobilność, jeśli zajdzie potrzeba ściągnięcia 5GB w 15 minut to zawsze można go wziąć na uczelnię - wiadomo, że są komputery, jednak nic nie zastąpi pracy w skonfigurowanym przez siebie systemie. Zawsze możesz pracować lub coś porobić na lapku w czasie dłuższej podróży. Czasem fajnie wziąć też komputer np. na jakiś dłuższy wyjazd, może będziesz chciał pojechać na 2 miesiące do innego kraju, laptop się zawsze wciśnie. Przenieść go na czas sprzątania albo w momencie niekontrolowanych wydarzeń na imprezie... Stacjonarny komputer zajmuje jednak sporo miejsca - być może już się odzwyczaiłem od splotu kilku kabli i "uziemionej" maszyny. Może będziesz chciał wziąć laptopa do domu na ferie, a stacjonarnego dasz mamie/tacie/rodzeństwu/wydasz komuś na komunię.

Jeśli masz cokolwiek do roboty w życiu, to na gry dobrym lekarstwem jest szybkie odinstalowanie, skasowanie wszelkich pozostałości i instalek oraz zniszczenie/rozdanie wszystkich płytek z grami, które posiadasz. Raczej każdy lubi czasem pograć, ale to niestety kompletny bezsens i lepsza będzie pod tym względem profilaktyka bez możliwości odwrotu ;)

Poza tym podkreślę:
Ja mam laptopa i jestem zadowolony, bo często jeżdżę do domu i zabieram go ze sobą w plecak.
I można go schować, żeby nie kusiło kiedy mam się uczyć do egzaminów;) No i jak wywaliło prąd na całym osiedlu, to mogłem spokojnie pracować na nim jeszcze przez jakiś czas:)
P.S.
Od razu zaznaczę, że nie musisz kupować systemu operacyjnego, gdyż większość uniwerków (raczej nie ma wątpliwości co do UW- chociaż warto sprawdzić) jest objęta programem MSDNAA- w skrócie: Windows 7 professional 32 i 64 bit dożywotnio za darmo do użytku niekomercyjnego, starsze windowsy również i inne programy Microsoftu typu Visual Studio (praktycznie wszystko oprócz Office'a).
Dokładnie tak, tylko nie wersje Professional, lecz Home. Ale miło mieć legalnego Windowsa, tym bardziej że nie odczuwam żadnego dyskomfortu używając tę wersję.
Awatar użytkownika
argv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 569
Rejestracja: 27 maja 2009, o 01:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 51 razy
Pomógł: 66 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: argv »

Dokładnie tak, tylko nie wersje Professional, lecz Home. Ale miło mieć legalnego Windowsa, tym bardziej że nie odczuwam żadnego dyskomfortu używając tę wersję.
mimuw ma jak najbardziej professional
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: Sylwek »

mimuw ma jak najbardziej professional
Sprawdziłem, masz rację. Wersja 30-dniowa jaką miałem na początku to była Home, stąd wrażenie (które miałem do momentu przeczytania Twojego postu), że mam cały czas wersje Home.

Coś kojarzyłem, że jedna wersja jest, a drugiej nie ma, teraz już będę pamiętał, że wersja Pro jest, a Home nie ma na tej platformie.
Awatar użytkownika
3mpty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2009, o 23:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jarosław

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: 3mpty »

Nawet nie zastanawiałbym się nad wyborem laptopa ponownie. Mobilność to podstawa, co z tego że na mieszkaniu mógłbym spokojnie zostawić blaszaka skoro często wracam do domu to sporo danych się przenosi albo i na uczelnie wynosi ;P.

Dobra bateria to podstawa, jeżeli drażni Cię mały ekran to można zainwestować w monitor do podpięcia na mieszkaniu, ostatnio mam do czynienia z sporą ilością kodu i jak się chce pracować w kobyle pokroju visuala 15,6" to trochę mało.

Co do lekarstwa na gry (cholerny WoW za mną łazi) to mam 2 intel 4500hd - niby można grać ale to nie to, a podczas semestru jedynie linuks na pokładzie (najlepiej gentoo czasem ubuntu) i win xp na maszynie wirtualnej żeby można było odpalić multisima.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Jaki komputer zabrać na studia (PC vs notebook)

Post autor: xanowron »

Z laptopem nie mam zamiaru chodzić na spacery, a jak wracam do domu to dysk w kieszeń i wkładam do domowego blaszaka
Jednak mimo to zmieniłem zdanie i zakupię laptopa (ale chyba tylko dlatego, że pojawiła się możliwość sprowadzenia z USA i wychodzi prawie 3 tys. taniej niż jakbym miał kupić takiego w Polsce i aż głupio taką okazję przepuścić )
ODPOWIEDZ