Problem z dziwną implikacją

Proste problemy dotyczące wzorów skróconego mnożenia, ułamków, proporcji oraz innych przekształceń.
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

Problem z dziwną implikacją

Post autor: Marcinek665 »

smigol pisze:
Marcinek665 pisze:Jest to zadanie z Wędrówek po krainie nierówności pana Kourliandtchika z działu jednorodności. Zabieg, który dokonujemy, podstawiając w liczniku \(\displaystyle{ 1= \left(x+y+z \right) ^{2}}\) nazywamy ujednorodnieniem i pomaga to w dowodzeniu nierówności (dochodząc do postaci jednorodnej, pozbywamy się założenia). Polecam zapoznać się z tą książką, bo naprawdę ułatwia ona przeprawę przez wiele nietrywialnych nierówności.

Pozdrawiam.
Widziałem tę nierówność w wielu książkach, które zostały wydane przed "Wędrówkami...".
A ja pierwszy raz widziałem w Wędrówkach, więc tak napisałem
Swoją drogą - to zadanie jest chyba za trudne jak na maturę podstawową.
osa750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 14 paź 2009, o 20:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rabka-Zdrój
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1 raz

Problem z dziwną implikacją

Post autor: osa750 »

Marcinek665 pisze:
smigol pisze:
Marcinek665 pisze:Jest to zadanie z Wędrówek po krainie nierówności pana Kourliandtchika z działu jednorodności. Zabieg, który dokonujemy, podstawiając w liczniku \(\displaystyle{ 1= \left(x+y+z \right) ^{2}}\) nazywamy ujednorodnieniem i pomaga to w dowodzeniu nierówności (dochodząc do postaci jednorodnej, pozbywamy się założenia). Polecam zapoznać się z tą książką, bo naprawdę ułatwia ona przeprawę przez wiele nietrywialnych nierówności.

Pozdrawiam.
Widziałem tę nierówność w wielu książkach, które zostały wydane przed "Wędrówkami...".
A ja pierwszy raz widziałem w Wędrówkach, więc tak napisałem
Swoją drogą - to zadanie jest chyba za trudne jak na maturę podstawową.
Też tak uważam
Ale zapewniam - to było na stronie CKE
ODPOWIEDZ