Zestaw podręczników na poziomie liceum?

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
Gravin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2010, o 00:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Zestaw podręczników na poziomie liceum?

Post autor: Gravin »

Witam,
na imię mam Patryk, w tym roku skończyłem gimnazjum. W związku z tym, że całą rodziną przeprowadzamy się za granicę (Szwecja) potrzebuję zaopatrzyć się w jakiś podręcznik do matematyki, który umożliwia w miarę samodzielną naukę. Nie wiem jak będzie wyglądała aklimatyzacja, ale obawiam się, że zanim opanuję język na tyle by móc uczyć się tam matematyki, zrobią mi się ogromne zaległości w porównaniu do tego co bym umiał będąc w Polsce. W przyszłości chciałbym studiować informatykę lub jakiś pokrewny kierunek, więc dobrze by było umieć trochę matematyki.
Zależy mi na jakimś podręczniku "szkolnego" rodzaju, na poziomie rozszerzonym, lub jakieś starsze edycje zawierające zagadnienia ponad maturalne rozszerzenie. Później, w miarę postępów zaopatrzę się w jakieś zbiory zadań, ale na początek chciałbym coś "lekko strawnego", gdyż dotychczas do matematyki podchodziłem tylko tyle, aby mieć te +4.
Na rynku jest dużo podręczników przez co nie wiem co wybrać
Jeżeli nie jesteście w stanie polecić to chociaż napiszcie których książek unikać.

Pozdrawiam.
kuba_aaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 2 maja 2010, o 01:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

Zestaw podręczników na poziomie liceum?

Post autor: kuba_aaa »

Jeśli chcesz bawić się matematyką więcej niż do matury to polecam Pawłowskiego.

A jeśli na początek chcesz coś 'lekko strawnego' to nie wiem co Ci polecić. Ale myślę, że Pawłowskiego mógłbyś 'posiąść' gdybyś się postarał. Nie wydaje mi się aby był szczególnie trudnym podręcznikiem choć spotkałem się z opinią, iż nie jest wykorzystywany w danej szkole, ponieważ jest za trudny.

A co do zbiorów to Kiełbasa i to najlepiej najnowsza, ponieważ masz tam rozwiązania lub podpowiedzi do wielu zadań, a według mnie to może bardzo wiele nauczyć jeśli nie masz kogo się spytać o pomoc.

Na ile wyjeżdżasz za granicę? Studiować chcesz w Polsce?
Gravin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2010, o 00:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Zestaw podręczników na poziomie liceum?

Post autor: Gravin »

Z tego co mówili rodzice to planują być co najmniej 3 lata, a jak im się spodoba to osiądą na stałe. Te trzy lata to na pewno będę mieszkał z rodziną, a jak będzie później to jeszcze nie myślałem, tak samo na temat kraju studiów.
111sadysta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 556
Rejestracja: 15 mar 2009, o 18:13
Płeć: Kobieta
Podziękował: 57 razy
Pomógł: 30 razy

Zestaw podręczników na poziomie liceum?

Post autor: 111sadysta »

Typowe podręczniki, nie są dobre do samodzielnej nauki.

Proponuje Cogito (matematyka i fizyka) z 2004 roku, tam jest wstęp teoretyczny i zadania policzone krok po kroku. To są 8 lub 9 zeszytów, nie pamiętam.

Ze starszych to książki Wojciech Żakowski, Grzegorz Decewicz.
Gravin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2010, o 00:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Zestaw podręczników na poziomie liceum?

Post autor: Gravin »

W serwisie aukcyjnym na "A" brak wspomnianych wyżej Cogito. Poza tym, o ile dobrze kojarzę, są to niezbyt opasłe gazetki? Może jeszcze jakieś propozycje?
iLoNkAaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2009, o 14:22
Płeć: Kobieta
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Zestaw podręczników na poziomie liceum?

Post autor: iLoNkAaa »

zbiory Kłaczkowa poziom podstawowy i rozszerzony, tam znajdziesz zadania, które cię krok po kroku przygotują do matury. Kiełbasa też jest bardzo dobrym zbiorem, w którym można znaleźć ciekawe zadania dla tych co dopiero zaczynają zabawę z matematyką i dla tych, którzy lubią trochę trudniejsze zadanka.
Awatar użytkownika
Myrthan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 21:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bliżej niż myślisz
Pomógł: 3 razy

Zestaw podręczników na poziomie liceum?

Post autor: Myrthan »

Zdecydowanie Kiełbasa + internet, jeżeli będziesz miał dostęp do internetu to teoria, zadania wszystko się samo znajdzie. : P

Polecam, prostą czynność:

gogle-> wpisujesz hasło matematyka-> i poszukaj w pierwszych trzech linkach. (drogi adminie/modzie nie jest to chyba reklama konkurencyjnych witryn, tylko takie małe wskazanie? ) Super wyjaśniona teoria plus zbiór zadań Kiełbasy i jesteś nawet do przodu, przy solidnej pracy. ; >
Awatar użytkownika
kwazi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 27 sty 2010, o 14:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy

Zestaw podręczników na poziomie liceum?

Post autor: kwazi »

Ja mogę polecić Zbiór zadań do Matury pod redakcją Pani Cewe, podzielony jest na poziom podstawowy i rozszerzony, posiada bardzo dokładne rozwiązania krok po kroku.

Pozdrawiam.
Gravin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2010, o 00:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Zestaw podręczników na poziomie liceum?

Post autor: Gravin »

Myrthan pisze:Zdecydowanie Kiełbasa + internet, jeżeli będziesz miał dostęp do internetu to teoria, zadania wszystko się samo znajdzie. : P
Aby efektownie uczyć się z wykorzystaniem internetu muszę, oprócz motywacji do nauki matematyki, mieć zapas silnej woli, aby komputera nie używać do tych wszystkich innych atrakcyjnych rzeczy... Dodatkowo mam limitowany czas na komputer i poświęcając go na matematykę odbiorę sobie inne przyjemności :/

Pytałem się w bibliotece to mi Pani poleciła repetytorium Zakrzewskiego Marka z PWNu, ale chyba nie jest już dostępne, bo na Allegro nie znalazłem.

Podsumowując, mam do wyboru:
- Zbiór zadań do Matury pod redakcją Pani Cewe, chociaż nie wiem o którą pozycję dokładnie chodzi
- Zbiór zadań Pana Kiełbasy
- zbiory Kłaczkowa poziom podstawowy i rozszerzony
- Pawłowski
- Wojciech Żakowski, Grzegorz Decewicz

Jeszcze jakieś propozycje? Do piątku zamierzam się zdecydować, a w przyszłym tygodniu coś kupić.
Awatar użytkownika
kwazi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 27 sty 2010, o 14:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy

Zestaw podręczników na poziomie liceum?

Post autor: kwazi »

o ten zbiorek mi chodziło ja mam wydanie z 200 roku które jest podzielone na poziom podstawowy (zielona) i rozszerzony (niebieska) pozdrawiam.
Gravin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2010, o 00:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Zestaw podręczników na poziomie liceum?

Post autor: Gravin »

Ostatecznie kupiłem książki Pawłowskiego, w zbiory Kiełbasy wyposażę się później. Dziękuję za rady i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ