Mat czy Inf

Belz13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 8 lip 2010, o 16:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Mat czy Inf

Post autor: Belz13 »

Co waszym zdaniem powinienem wybrać? Matematyke czy Informatyke? Obu lubie sie uczyc, a jednoczesne doskonalenie sie w obu nie ma sensu (tak pokazal ostatni rok, przez ktory nie za wiele sie nauczylem) .
P.S.: A swoja drogą o co chodzi z tą krową, która tak zachwalacie w przygotowaniach do OMG -- 8 lip 2010, o 16:55 --Podajcie wady i zalety z waszego punku widzenia.
alfredo93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 15:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B-tów
Podziękował: 12 razy

Mat czy Inf

Post autor: alfredo93 »

Ale na co wybrać, na studia? W tym roku gimnazjum kończysz?
Belz13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 8 lip 2010, o 16:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Mat czy Inf

Post autor: Belz13 »

Ide do 3 klasy (bo ze stycznia jestem) i wlasnie co do studii rownież nie wiem
alfredo93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 15:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B-tów
Podziękował: 12 razy

Mat czy Inf

Post autor: alfredo93 »

Krowa to Książka z zadaniami Pawłowskiego i Tomalczyka "Zadania z matematyki dla olimpijczyków - gimnazjalistów i licealistów".
Warto się uczyć i tego i tego. Informatyka jest w końcu powiązana, wręcz oparta na matmie.
miodzio1988

Mat czy Inf

Post autor: miodzio1988 »

Belz13 pisze:Ide do 3 klasy (bo ze stycznia jestem) i wlasnie co do studii rownież nie wiem
Lepiej się maturą martw.
Obu lubie sie uczyc, a jednoczesne doskonalenie sie w obu nie ma sensu (tak pokazal ostatni rok, przez ktory nie za wiele sie nauczylem) .
Na informatyce masz dużo matmy. Na matmie masz informatykę. Więc ja proponuję naukę i tego i tego.
alfredo93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 15:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B-tów
Podziękował: 12 razy

Mat czy Inf

Post autor: alfredo93 »

Poza tym jeśli wybierzesz liceum to jednym z popularnych profili jest mat-inf-fiz. Powinien być on optymalny dla Ciebie, choć wiadomo jak infa w wielu szkołach wygląda-zabawa z pakietem office.
Awatar użytkownika
Arst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 767
Rejestracja: 10 mar 2008, o 20:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: University of Warwick
Podziękował: 82 razy
Pomógł: 50 razy

Mat czy Inf

Post autor: Arst »

alfredo93 pisze:(...) choć wiadomo jak infa w wielu szkołach wygląda-zabawa z pakietem office.
Albo tak jak u mnie było - 2 lata pocinaliśmy w Counter-Strike'a. Skarżył się nie będę - trochę celność i skill ogólnie mi się poprawił zwłaszcza, że grał z nami nauczyciel - pasjonat FPSów :)
Potem jak sobie nasz profesorek przypomniał, że oceny trzeba wystawić to poklepaliśmy trochę kodu w C++ typu Hello World!... i taki mam mniej-więcej dorobek w zakresie informatyki szkolnej :D

A co do tematu - ja porzuciłem informatykę na rzecz matematyki - klepanie kodu zostawiam innym, -3,5 dioptrii w szklankach mówi stanowcze nie programowaniu :D
Belz13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 8 lip 2010, o 16:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Mat czy Inf

Post autor: Belz13 »

Dlatego wole sie na cos zdecydowac a nie isc na "optymalny" kierunek i załować jak wybiore infa że na studiach nie mam pewnej wiedzy. Swoją drogą umieścilem podobny temat na forum informatycznym. Czekam rowniez na odpowiedz z ich strony.

P.S.: miodzio1988 z tymi studiami to wiem ze za daleki krok w przod ale kolega wyzej zadal pytanie
P.P.S.: Może i oparta na matmie (infa) tylko, że z moimi ambicjami (zdobyc jak najwiecej wiedzy w jednym kierunku) nie starczy mi czasu na oba.
alfredo93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 15:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B-tów
Podziękował: 12 razy

Mat czy Inf

Post autor: alfredo93 »

Ale bez solidnej podstawy matematycznej nie będzie z Ciebie informatyka.
Poza tym informatyka to szerokie pojęcie - o programowanie Ci chodzi?
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Mat czy Inf

Post autor: smigol »

Belz13 pisze: P.S.: miodzio1988 z tymi studiami to wiem ze za daleki krok w przod ale kolega wyzej zadal pytanie
Raczej chodziło o Twój błąd.

Jak dla mnie to Twoje pytanie jest bez sensu. Jak Ci powiemy, że powinieneś się uczyć matmy to będziesz się uczył matmy? A jak Ci powiemy, żebyś się uczył informatyki to będziesz kminił informatykę?

Skoro zastanawiasz się między informatyką a matematyką, to idź na profil mat-inf (mat-fiz-inf) i w trakcie się przekonasz co Cię bardziej pociąga.
Belz13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 8 lip 2010, o 16:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Mat czy Inf

Post autor: Belz13 »

Chodzi o zalety i wady. A informy to nie tylko programowania chcialbym sie uczyc. I tak bym poszedl do mat - infu.
miodzio1988

Mat czy Inf

Post autor: miodzio1988 »

Na razie o studiach jeszcze nie masz co myśleć. W liceum zobaczysz co Ci się bardziej podoba i wtedy SAM zdecydujesz. Dziedziny te często się łączą na studiach , więc tak czy siak będziesz się uczył informatyki i matmy
alfredo93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 15:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B-tów
Podziękował: 12 razy

Mat czy Inf

Post autor: alfredo93 »

Zalety i wady to również sprawa osobista, dla jednego coś może być zaletą a dla drugiego wadą.
Ty musisz zdecydować sam, jak już zresztą było napisane wyżej.
Belz13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 8 lip 2010, o 16:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Mat czy Inf

Post autor: Belz13 »

Nie bede tego dalej drążył
ODPOWIEDZ