[studia] Uniwersytet Warszawski

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
piotroos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 cze 2010, o 22:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warsaw

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: piotroos »

1. (od tego roku styp. są na obu kierunkach, zatem mowa o obecnym I roku)

Każdy z JSIMu dostał stypendium zamawiane, bo każdy jest olimpijczykiem, więc ma 100% pkt. rekrutacyjnych.

tu jest wszystko:
act
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 31 gru 2009, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 12 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: act »

Orientuje się ktoś (można to gdzieś sprawdzić?) ile osób zgłosiło się w tym roku na matematykę II stopnia na UW?
Awatar użytkownika
honotam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 7 lis 2009, o 15:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa/Rawa Mazowiecka

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: honotam »

Czy na MSEMat też moge liczyć na stypendium zamawiane?
Czy nie będąc geniuszem z matmy ale tylko bardzo dobrym + systematyczna nauka można spokojnie przejść MSEMat?
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: Marcinek665 »

Jeszcze odnośnie MSEM. Czy kierunek ten jest dla, powiedzmy, zwykłych ludzi? Czy mając gdzieś po 85% z rozszerzonej matmy, angielskiego i fizyki, jest sens składać tam papiery? Pytam w intencji pewnej osoby, która chciałaby się tam dostać i też poniekąd mnie, bo ja celuję w JSIM, a gdyby OM mi nie poszło, to zainteresuję się MSEMem.

Pozdrawiam.
kash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 7 maja 2010, o 21:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Byd

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: kash »

5/4h do wyników rekrutacji, proponuje podzielić się swoją radością po godzinie 12 Ja jestem zapisany i na matme, i na infe ale chyba wybiorę to drugie.
Pierwsze 40 (na matmie 45) miejsc to 750zł stypendium także powodzenia wszystkim
kuba1492
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 7 gru 2006, o 12:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 2 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: kuba1492 »

kash pisze:Pierwsze 40 (na matmie 45) miejsc to 750zł stypendium także powodzenia wszystkim
Odliczyć od tego trzeba JSIM(30 osób), gdzie zazwyczaj są sami olimpijczycy, więc jako pierwsi dostają stypendium.
kash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 7 maja 2010, o 21:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Byd

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: kash »

Właśnie, w katalogu kierunków była informacja o zarezerwowanych 30 miejscach dla jsim-u zarówno na matmie jak i infie. Czy studentów JSIM jest aż 60 na 1szym roku?

edit: udało mi się wbić na stronę, pozycja 64 na obu kierunkach O.o W każdym razie, dostałem się
adek05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 18:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała Podlaska
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 68 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adek05 »

Pozycja na liście: 42
A na PW byłem 4 xD

Szkoda, że otarłem się o to stypendium, chociaż piszą, że mam też dostarczyć dokumenty związane ze studiami zamawianymi, chyba że to stanrdardowa procedura.

kash, masz coś takiego?
kash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 7 maja 2010, o 21:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Byd

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: kash »

"Do teczki z dokumentami należy obowiązkowo dołączyć deklarację przystąpienia do projektu Studiów zamawianych - Informatyka na UW - oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Formularze deklaracji i zgody wraz z instrukcją znajdują się na stronie"
tak ale w sumie studia zamawiane to nie tylko stypendia ale zajęcia dodatkowe itp.

A ile miałeś punktów do tej 42 pozycji jeśli wolno spytać?
adek05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 18:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała Podlaska
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 68 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adek05 »

No tak, czyli może ktoś pójdzie na PW, czy gdzieś

A punktów 97.7
A Ty? Ciekawe jaki próg...
kash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 7 maja 2010, o 21:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Byd

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: kash »

95.5, co ciekawe straciłem punkty na matmie podstawowej (92%) ;p chociaż nie mam pojęcia za co mi poodejmowali
Próg strzelam, że koło 90

edit: na forum irk jeden gość pisze że miał 89,4, miejce 171 i "kandydat zakwalifikowany" O.o
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: xanowron »

Mam pytanie trochę z innej beczki. Razem z innymi dokumentami trzeba dostarczyć "deklarację przystąpienia do projektu Studiów zamawianych - Matematyka na UW". Tyle, że w tej deklaracji są trzy miejsca do wypełnienia, o ile imię i nazwisko powinienem znaleźć gdzieś w dowodzie to nie mam pojęcia co wpisać w Programie studiów i nr indeksu. Można to wydrukować czyste i potem ręcznie uzupełnić? Jak mam to uzupełnić jak nie mam potrzebnych danych? Nie mam też możliwości być codziennie na wydziale, bo mam 300km do Warszawy i chciałbym załatwić wszystko za jednym razem.
kash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 7 maja 2010, o 21:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Byd

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: kash »

Też się nad tym zastanawiałem, bo jestem w podobnej sytuacji. Może ktoś kompetentny nas oświeci a jak nie to trzeba będzie zadzwonić. Ja jadę do Wa-wy pojutrze także mam jeszcze czas
adek05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 18:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała Podlaska
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 68 razy

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: adek05 »

kash pisze:edit: na forum irk jeden gość pisze że miał 89,4, miejce 171 i "kandydat zakwalifikowany" O.o
Podobno przyjmują zawsze więcej, bo potem sporo osób rezygnuje. Wiele osób składa i na PW i na UW, czy też na różne kierunki w obrębie uczelni, także to chyba to. Ja druczki obejrzę jutro, bo do wawki też pojutrze, także jest jeszcze czas.
kash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 7 maja 2010, o 21:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Byd

[studia] Uniwersytet Warszawski

Post autor: kash »

No niby tak ale myślałem, że właśnie po to są te kolejne tury, że za tych którzy nie złożyli papierów wskakują następni. A zresztą, ważne, że się dostaliśmy
ODPOWIEDZ