Matematyka na PW

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
tomeks99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 25 gru 2007, o 11:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Matematyka na PW

Post autor: tomeks99 »

Witam. Wybieram się na matematykę na PW. Napiszcie jakie są perspektywy po skończeniu tego kierunku na PW. Czy można liczyć na zainteresowanie pracodawców czy będzie się trzeba martwić o przyszłość. Ile osób odpada.
miodzio1988

Matematyka na PW

Post autor: miodzio1988 »

Duzo osob odpadalo kiedys (np 2 lata temu wiecej niz 50 %). Teraz wydzial trzyma nawet tych najgorszych ludzi (dobrze, ze tylko przez rok..)

Perspektywy? Biuro karier -> wszystkiego sie dowiesz
tomeks99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 25 gru 2007, o 11:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Matematyka na PW

Post autor: tomeks99 »

Ale mnie chodziło o perspektywy po PW, bo to jest jednak dużo bardziej poważana uczelnia wśród pracodawców. Czyli dużo osób odpada no to nie fajnie się zaczyna robić. W tym wypadku będę się musiał jeszcze zastanowić nad tym kierunkiem
miodzio1988

Matematyka na PW

Post autor: miodzio1988 »

No to biuro karier dalej polecam. Mam isc za Ciebie i sprawdzic jakie sa oferty? W zyciu.

Duzo osob odpada i to jest dobre. Czuc chociaz, ze jakis poziom prezentuje dany wydzial
Awatar użytkownika
Arst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 767
Rejestracja: 10 mar 2008, o 20:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: University of Warwick
Podziękował: 82 razy
Pomógł: 50 razy

Matematyka na PW

Post autor: Arst »

Może głupie pytanie, ale muszę je zadać : czy na MiNI wybiera się grupy ćwiczeniowe tak jak na MIM? Jeśli tak gdzie znajdę info do kogo się garnąć a kogo unikać?
miodzio1988

Matematyka na PW

Post autor: miodzio1988 »

Nie wybiera sie. Alfabetyczny podzial jest. Oczywiscie mozna grupe na samym poczatku sobie zmienic. Na pierwszym semestrze to nie ma kogo unikac.
Awatar użytkownika
Arst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 767
Rejestracja: 10 mar 2008, o 20:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: University of Warwick
Podziękował: 82 razy
Pomógł: 50 razy

Matematyka na PW

Post autor: Arst »

Kolejne pytanie : czy można używać czegoś w rodzaju tablic matematycznych na zajęciach/egzaminach z pochodnymi, całkami itp. czy lepiej od razu wkuć pewne wzory? Chodzi mi tu o pochodne/całki funkcji cyklometrycznych, hiperbolicznych, area.

update: jeśli chodzi o pochodne to wszystkie jakie przyszły mi do głowy z w/w funkcji wyprowadziłem już we własnym zakresie. Domyślam się, że nie będzie mi dane za każdym razem w potrzebie wyprowadzić tych wzorków, nie?
miodzio1988

Matematyka na PW

Post autor: miodzio1988 »

Kolejne pytanie : czy można używać czegoś w rodzaju tablic matematycznych na zajęciach/egzaminach z pochodnymi, całkami itp. czy lepiej od razu wkuć pewne wzory? Chodzi mi tu o pochodne/całki funkcji
cyklometrycznych, hiperbolicznych, area.
Nie mozna. Tzn nauczysz sie u nas wyprowadzac wzory na te calki pochodne wiec nie bedzie takiej potrzeby.
Domyślam się, że nie będzie mi dane za każdym razem w potrzebie wyprowadzić tych wzorków, nie?
Oczywiscie. Ale jak juz wyprowadzisz raz ten wzorek to chyba nie ma potrzeby go miec na kartce, nie? Ogolnie zadnych tego typu pomocy nie ma u nas
ODPOWIEDZ