Poprawka

Dział dla użytkowników nie lubiących googlować ;) Konkretne zagadnienia matematyczne w sieci, skrypty online, poszukiwania wszelakie acz KONKRETNE!
yzo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 1 sie 2008, o 13:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rawa

Poprawka

Post autor: yzo »

Czesc

mam poprawke z matematyki w sierpniu i poszukuje takich przykladowych poprawek lub zadan jakie moga sie tam pojawic jestem w 1 kl LO. jesli ktos posiada takie materialy lub strony niech wrzuci link

z gory dzieki
natkoza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2278
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 41 razy
Pomógł: 602 razy

Poprawka

Post autor: natkoza »

zagadnienia chyba powinieneś dostać od swojego nauczyciela.. najlepiej przerób zadania ze swojego zbioru zadań pod kątem tych zagadnień
yzo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 1 sie 2008, o 13:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rawa

Poprawka

Post autor: yzo »

nom ale nic nie dostalem..... powiedzial tylko ze bedzie na 100% f.kwadratowa i tyle...
moze ktos z was ma jakies przykladowe poprawki...
Awatar użytkownika
steal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok|Warszawa
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 160 razy

Poprawka

Post autor: steal »

No taka poprawka to po prostu będzie kilka zadań do zrobienia czy rozumiesz materiał z pierwszej klasy, więc pozostaje Ci opanowanie tego wszystkiego.
natkoza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2278
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 41 razy
Pomógł: 602 razy

Poprawka

Post autor: natkoza »

największa uwagę poleciłabym zwrócić na typy zadań jakie pojawiały sie na klasówkach, sprawdzianach, kartkówkach itp bo kazdy nauczyciel lubi inne typy zadań.
A działy hmmmm........
skoro ci powiedział, że f. kwadratowa będzie na 100% to ją musisz umieć perfekt... nie bardzo pamiętam co było jeszcze w 1 LO
ale o ile pamiętam to chyba jakies proste przekształcenia wykresów funkcji, ciągi, równania, nierówności kwadratowe to jest na 100% minimum, ale zaznaczam.. nie pamietam dokładnie
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

Poprawka

Post autor: blost »

ja bym jeszcze trygonometrie dorzucil bo to chyba podstawa w 1 LO
natkoza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2278
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 41 razy
Pomógł: 602 razy

Poprawka

Post autor: natkoza »

ja zaznaczyłam, ze nie pamiętam dokładnie co było w 1 LO więc mogłam pominąc znaczną częsc materiału
frej

Poprawka

Post autor: frej »

yzo, otwórz podręcznik i przeczytaj spis treści albo jeszcze lepiej skontaktuj się z kimś z Twojej klasy, kto prowadzi regularnie zeszyt z matematyki i poproś go o podyktowanie Ci działów, które przerobiliście

Jak już było wspomniane najlepiej jest robić zadania ze zbioru zadań do Twojego podręcznika i te, które są w zeszytach pilnych uczniów
dorotkalabiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 sie 2008, o 21:08
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Pyrnik

Poprawka

Post autor: dorotkalabiak »

w funkcji kwadratowej to napewno postac kanoniczna, ogolna i iloczynowa(przechodzenie z jednej postaci w drugą i oczywiscie rozpoznawanie), do tego wspołczędne wierzchołka paraboli, odczytywanie własnosci funkcji z wykresu(monotoniczność, minimum lub maksimum, miejsca zerowe, pukt przeciecia z osia oy) rozwiazywanie rownan i nierownosci kwadratowych, ktore mozna sprowadzić albo do iloczynu (przez wzory skroconego mnożenia lub wyłączenie wspólneczo czynnika przed nawias) i z wyroznikiem. Mogą być zadania typowe na zastosowanie fukcji kwadratowej
JOGI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2008, o 12:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: poznań

Poprawka

Post autor: JOGI »

Cześć
Przygotowuje sie do egzaminu z analizy i mam problem z pytaniami które moga sie pojawic na egzaminie prosze o pomoc:
1 definicja mechaniczna asteroidy, własności. podaj sytuacje gdzie jeszcze wystepuje asteroida
2 co to jest krzywizna? Omów krzywą gładkiego przejścia z prostej na okrąg
3własnosci kardioidy
4 Pzedstaw Newtonowskie zagadnienie oziebiania jego rozwiązanie i rozwinięcie.
5. Podaj wzór na objętość bryły, której powierzchnia boczna powstaje w wyniku obrotu wokół poziomej osi OX krzywej o równaniu y=f(x)
6. Znajdź (wystarczy 1) liczbę z zespoloną, taką że cos(z)=2008
7.Przedstaw rozwiązywalność zagadnienia brzegowego y''=-y', y(a)=α, y(b)=β, w zależności od wartości (a, α), (b, β).

z góry dziękuje z pomoc
Kasia. Kasia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2010, o 16:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Olsztyn

Poprawka

Post autor: Kasia. Kasia »

Hej:) w sierpniu mam poprawkę z matmy i strasznie się boje czy ktoś może mi powie czego mogę się spodziewać i czy to jest trudne??;/
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23497
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3265 razy

Poprawka

Post autor: piasek101 »

Twoja poprawka - Ty powinnaś wiedzieć co na niej będzie, my nawet nie wiemy w której jesteś klasie - wg mnie powinnaś dostać to na piśmie.
sushi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3424
Rejestracja: 30 sie 2006, o 14:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 476 razy

Poprawka

Post autor: sushi »

z tego co sie orientuje to nauczyciel daje kartke z zadaniami i zagadnieniami, ktore trzeba umiec

Przy okazji bedziesz w lepszej sytuacji niz koledzy i kolezanki z klasy, bo bedziesz z materiałem na bieżaco
natkoza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2278
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 41 razy
Pomógł: 602 razy

Poprawka

Post autor: natkoza »

nie ma czego się bać, trzeba wziąść zagadnienia od nauczyciela (jeżeli takich nie dostałaś to jeszcze przed końcem roku poproś o nie)i potem każdego punktu po kolei się uczyć jeżeli będziesz dobrze przygotowana to napewno zdasz.
Powodzenia
ODPOWIEDZ