Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
julka090
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2008, o 17:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: WARSZAWA

Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Post autor: julka090 »

Witam:)
Jestem tegoroczną maturzystka. Jak wszyscy wiemy rozpoczęły się rekrutacje na uczelnie... I właśnie mam problem... chciałabym zeby mi ktos doradził co jest lepsze... chce studiowac matematyke... w przyszłości pragnę uczyć matematyki w szkole... (wolałabym w liceum ale życie pokaże) Lepiej iść na Uniwersytet czy Politechnike... Chce koniecznie isc do poznania, bo tam mam już zkawaterowanie... Doradźcie, prosze....
Jacek_fizyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:30
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 127 razy
Pomógł: 8 razy

Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Post autor: Jacek_fizyk »

hm wydaje mi sie, ze wszystko zalezy od Twoich zainteresowan. Jesli jestes tzw' teoretykiem' interesuje Cie poglebianie i wnikanie w teoretyczne aspekty matematyki to powinnas wybrac sie na uniwersytet. Jesli jednak interesuja Cie zastosowania matematyki w technice itp to powinnas wybrac politechnike.
Moze dla Ciebie lepszy bylby uniwersytet, z tego wzgledu, ze piszesz o nauce w szkole.
Zadecydujesz sama.
P.S Warto porownac jakie maja przedmioty na poszczegolnych uczelniach dla danego kierunku, ile godzin na wyklady i cwiczenia, jakie mozliwosci specjalizacji itd, to pomaga w pozniejszych wyborach.
Powodzenia!
natkoza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2278
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 41 razy
Pomógł: 602 razy

Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Post autor: natkoza »

jeżeli jesteś na 100% zdecydowana że chcesz uczyć w szkole, to wybierz tą uczelnię która na w swojej ofercie specjalność nauczycielską (dającą uprawnienia do nauczania w szkole), po co płacić jeszcze za dodatkowy kurs, skoro wiesz co chcesz robić w przyszłości
Jacek_fizyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:30
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 127 razy
Pomógł: 8 razy

Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Post autor: Jacek_fizyk »

teraz wiekszosc uczelni ma dodatkowy nieobowiazkowy blok pedagogiczny, slyszalem jednak, ze niektore uczelnie wymagaja oplat za uczeszczanie na takie zajecia.
pozdrawiam
natkoza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2278
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 41 razy
Pomógł: 602 razy

Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Post autor: natkoza »

no właśnie, opłaty, niekiedy one nie są aż tak małe niestety. A jeżeli ktoś jest zdecydowany co do zawodu który chce wykonywać, to mimo wszystko lepiej (przynajmniej ze strony finansowej) wybrać specjalność właśnie nauczycielską. Tym bardziej, ze bloki pedagogiczne odkąd wprowadzono podział studiów 3+2 straciły już tak naprawdę racej bytu ze względu na obowiązkową dwuprzedmiotow absolwentów studiów 3 letnich po których absolwent ma uprawnienia do nauczania w szkole.
Jacek_fizyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:30
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 127 razy
Pomógł: 8 razy

Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Post autor: Jacek_fizyk »

zgadzam sie, wlasnie sobie przypomnialem po Twoim poscie, ze przeciez sa specjalnosci jak matematyka nauczycielska itp gdzie kladzie sie szczegolny nacisk na dydaktyke i przedmioty z nia zwiazane (metodyka nauczania itp, nawet elementy psychologii)
natkoza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2278
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 41 razy
Pomógł: 602 razy

Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Post autor: natkoza »

dokładnie, prawie każdy uniwersytet i niektóre politechniki również oferują specjalność nauczycielską (są wyjątki) gdzie są przedmioty specjalistyczne: dydaktyka matematyki (oraz drugiego przedmiotu z racji dwuprzedmiotowości), psychologia, pedagogika, na niektórych emisja głosu itp. no i znów z racji dwuprzedmiotowości jest również bardzo dużo godzin z przedmiotów typowych dla drugiego nauczanego przedmiotu, jeżeli wybierzesz naucznie np informatyki (w poznaniu na uniwersytecie jest specjalność nauczycielska matematyka z informatyką) to nie ominie cię napewno spora ilość godzin z programowania itp. Osobiście nie studiuje w Poznaniu, ale akurat na tekiej specjalności, więc co nie co mogę się chyba wypowiedzieć
Jacek_fizyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:30
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 127 razy
Pomógł: 8 razy

Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Post autor: Jacek_fizyk »

najpierw sie trzeba tam dostac i miec pieniadze na czesne. W odroznieniu od Europy gdzie studia sa powszechnie bezplatne w USA trzeba placic za kazde czesne.
P.S kto to jest miodzio?;)
Jacek_fizyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:30
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 127 razy
Pomógł: 8 razy

Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Post autor: Jacek_fizyk »

no to powodzenia
artur1990a
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 2 razy

Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Post autor: artur1990a »

dzięki, tylko ja jestem od niego 1000000 razy lepszy!!!!
Jacek_fizyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:30
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 127 razy
Pomógł: 8 razy

Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Post autor: Jacek_fizyk »

no to jeszcze lepiej dla Ciebie
szatkus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 231
Rejestracja: 13 gru 2009, o 01:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zbąszynek
Pomógł: 41 razy

Politechnika Poznańska czy Uniwersytet AM??

Post autor: szatkus »

To może ja się wypowiem o UAM, bo to mój wydział. Jest tam specjalność nauczycielska. Różni się mocno od pozostałych specjalności, siatka godzin jest zupełnia inna. Wygląda to jak sklejka matematyki, pedagogiki i informatyki. Jeszcze wspomnę, że słyszałem informacje, że od tego roku kierunki zamawiane (1000zł/m-c) będą obejmować tę specjalizację.
ODPOWIEDZ