obliczanie prawdopodobieństwa

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
ramzes882
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 14:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

obliczanie prawdopodobieństwa

Post autor: ramzes882 »

Słuchajcie, nie będę owijał w bawełne, jestem totalnie ciemny z matmy. A za tydzień muszę oddać prace kontrolną z matmy że by być dopuszczony do egzaminu. Dla tego zwracam się do was z prośbą o rozwiązanie mi zadania poniżej, Bardzo was proszę o pomoc czasu mam mało a nie chciał bym zawalić liceum przez te kilka zadań ( w sumie jest ich cztery, ale pozostałe postaram się wkleić w odpowiednie kategorie). Z góry dziękuje za pomoc, a o to zadanie:

ZADANIE:

Oblicz prawdopodobieństwo wyrzucenia w dwukrotnym rzucie kostką sumy oczek mniejszej, niż 5.
miodzio1988

obliczanie prawdopodobieństwa

Post autor: miodzio1988 »

No to Twoim zadaniem jest najpierw wyznaczenie mocy omega. Ile roznych wynikow mozesz uzyskac rzucajac kostka do gry 2 razy?
knrt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 19 maja 2010, o 13:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 15 razy

obliczanie prawdopodobieństwa

Post autor: knrt »

Mam wrażenie, że możesz zawalić liceum przez całkiem coś innego.
Wszystkich możliwych wyników jest 36 a tych, z sumą mniejszą niż 5 jest 6. Odpowiedź: 1/6
ramzes882
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 14:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

obliczanie prawdopodobieństwa

Post autor: ramzes882 »

Mam nadzieje że twoje wrażenia będą mylne Oczywiście chylę czoła przed "knrt" i dziękuje pięknie za pomoc.
knrt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 19 maja 2010, o 13:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 15 razy

obliczanie prawdopodobieństwa

Post autor: knrt »

Ależ ja nie chciałem powiedzieć, że zawalisz liceum, tylko tyle, że możesz je zawalić, a przyczynę upartuję w czymś innym niż Ty.
W ogóle życzę Ci powodzenia.
ODPOWIEDZ