Stary program nauczania w szkole średniej (liceum 4-letnie)

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Psajdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 gru 2009, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszów

Stary program nauczania w szkole średniej (liceum 4-letnie)

Post autor: Psajdi »

Z przykrością patrzę, jak kolejne zagadnienia wyrzucane są z i tak już zubożałego programu liceum ogólnokształcącego, z tego powodu jako uczeń szkoły średniej, klasy matematyczno-fizycznej postanowiłem oprócz standardowego przygotowania do matury przerobić sobie program w całości, taki jaki istniał kiedyś w liceum 4-letnim, włącznie z elementami analizy matematycznej. Moje pytanie brzmi czy ktoś posiada może listę zagadnień, które tamten program nauczania zawierał? Dodam, że mój matematyk wprowadza pobieżnie elementy analizy matematycznej (granice i pochodne funkcji), ja jednak chciałbym rozszerzyć go maksymalnie jak się da (całki), według mnie byłoby to bardzo pomocne na studiach i chcę to zrobić z uwagi na fakt, że interesuje mnie matematyka i fizyka. Posiadam zbiory 'Dróbka, Szymański Zbiór zadań dla klasy III i IV liceum ogólnokształcącego" oraz "B. Gdowski E. Pluciński Zbiór zadań z matematyki dla kandydatów na wyższe uczelnie" w co jeszcze powinienem się zaopatrzyć? W jakie podręczniki? Z góry dziękuje za odpowiedź.
xbw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Milky Way
Pomógł: 20 razy

Stary program nauczania w szkole średniej (liceum 4-letnie)

Post autor: xbw »

Jeśli opanujesz materiał z analizy to praktycznie pierwszy rok będziesz miał z górki.
Polecam Krysickiego, narazie wystarczyłby 1 tom. Znajdziesz tam przystępnie wytłumaczone granice, pochodne, różniczki i całki.
Hellbike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 27 cze 2008, o 14:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zg
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Stary program nauczania w szkole średniej (liceum 4-letnie)

Post autor: Hellbike »

Od krysickiego ludzie staja sie martwi w srodku :}


Zaleznie od tego czy nauke matematyki traktujesz jako rozwijanie swojej pasji lub jako przygotowanie na studia, nie powinienes lub powinienes uzywac krysickiego :}
ODPOWIEDZ