"Od tabliczki do różniczki" E.Colerus

Poszukujesz książki z konkretnej dziedziny matematyki i nie wiesz, którą wybrać? Zadaj pytanie!
Awatar użytkownika
silversurfer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 6 maja 2010, o 18:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 2 razy

"Od tabliczki do różniczki" E.Colerus

Post autor: silversurfer »

Witam, mam pytanie, otóż nie mogę nigdzie znaleźć tej książki, a bardzo mi na niej zależy. Jest pewne ograniczenie - szukam jej tylko w Poznaniu.
Przeszukałem już - Bibliotekę Raczyńskich, Empik i bibliotekę UAM.

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś z Poznania (lecz nie tylko), wskazał mi jakieś miejsce gdzie mogę ją kupić, bardziej zależy mi na kupnie, niż na wypożyczeniu

btw. znacie jeszcze jakieś książki matematyczne, które przygotują mnie do matury za rok? Coś co obejmuję materiał podstawowy, nie rzucam się w rozszerzenie, bo pewnie nie dam rady. Najlepiej gdyby ta książka była napisana językiem dla "laików", ponieważ jestem matematycznym cieniasem i staram się nad tym pracować, lecz gdy wpadnie mi w ręce książka, której nie będę rozumiał to będę czuł się dość głupio, wstyd mi będzie mojej niewiedzy...
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

"Od tabliczki do różniczki" E.Colerus

Post autor: smigol »

Wnioskując po tytule tej książki znajdują się w niej jakieś elementy analizy matematycznej, czyli coś, czego nie ma na podstawie. Z resztą na rozszerzeniu tez nie. Nie lepiej przygotowywać się z jakiś zestawów maturalnych?
Awatar użytkownika
silversurfer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 6 maja 2010, o 18:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 2 razy

"Od tabliczki do różniczki" E.Colerus

Post autor: silversurfer »

Masz rację, ale tą książkę chciałbym przeczytać chociażby dlatego, aby zaspokoić swoją ambicję

Zestawy maturalne - masz na myśli matury z poprzednich lat i jakieś przykładowe zadania, które są podobne do tych maturalnych?

Znasz może jakiś większy zbiór takowych? Tzn. książka, która zawiera takie zadania i dokładne rozwiązanie, jak po kolei zrobić zadanie. Bo naprawdę jestem tępy z matematyki, a chce ją zdać na maturze dość schludnie, mierze w 80-90%.

Chyba, że znasz jakieś inne sposoby...
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

"Od tabliczki do różniczki" E.Colerus

Post autor: smigol »

silversurfer pisze:Masz rację, ale tą książkę chciałbym przeczytać chociażby dlatego, aby zaspokoić swoją ambicję
A, to co innego
silversurfer pisze:Zestawy maturalne - masz na myśli matury z poprzednich lat i jakieś przykładowe zadania, które są podobne do tych maturalnych?
Te również
silversurfer pisze: Znasz może jakiś większy zbiór takowych? Tzn. książka, która zawiera takie zadania i dokładne rozwiązanie, jak po kolei zrobić zadanie. Bo naprawdę jestem tępy z matematyki, a chce ją zdać na maturze dość schludnie, mierze w 80-90%.
Poszukaj na forum. Poza tym, czytając rozwiązania to nie na wiele Ci się to przyda.
silversurfer pisze:Chyba, że znasz jakieś inne sposoby...
Możesz zacząć uprawiać jogę.
Awatar użytkownika
silversurfer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 6 maja 2010, o 18:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 2 razy

"Od tabliczki do różniczki" E.Colerus

Post autor: silversurfer »

Joga (sarkazm) to chyba jednak nie jest dobry sposób na zrozumienie matematyki
Nic nie przychodzi od razu, trzeba ciężko pracować.
xbw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Milky Way
Pomógł: 20 razy

"Od tabliczki do różniczki" E.Colerus

Post autor: xbw »

Autor tej książki chyba nie obrał sobie za cel przygotowanie do egzaminu dojrzałości ;p
Jakkolwiek żeby opanować materiał musisz działać według tego co sam napisałeś: praca i jeszcze raz praca. Rozejrzyj się po księgarniach za testami maturalnymi, rozwiązuj matury z poprzednich lat, odwiedzaj fora tematyczne, rób zadania i będzie dobrze.
Awatar użytkownika
silversurfer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 6 maja 2010, o 18:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 2 razy

"Od tabliczki do różniczki" E.Colerus

Post autor: silversurfer »

Na pewno sobie takiego celu nie obrał, ale mam złudne wrażenie, że ta książka mi pomoże w zrozumieniu matematyki...

Okej, dzięki mam trochę testów z gimnazjum wbrew pozorom przydadzą się do LO jak na razie rozwiązywałem tylko maturę z tego roku, tak jak napisałem, muszę kupić cały zbiór takowych zadań.

Dzięki
ODPOWIEDZ