UAM vs UMK (Co wybrać?)

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
adelo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2009, o 10:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce/Poznań
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 11 razy

UAM vs UMK (Co wybrać?)

Post autor: adelo »

Kierunki, które są w obrębie mojej uwagi:

-Informatyka stosowana
-Fizyka techniczna
-Fizyka


To na jakim poziomie zdaję przedmioty i czy zdam na odpowiedni % nie zasługuje na miejsce w tej dyskusji.

Do obu uczelni mam dość 'daleko' najbliżej z tych 'normalnych' jest Gdańsk. (na UWM nie chcę iść - nie ma tam nic ciekawego). Odległość w tym przypadku się nie liczy.

Uczelnie, które jednak przyciągnęły moją uwagę to te podane w nazwie tematu - UAM i UMK. Czytałem bardzo różne opinie na ich temat i nie pomogły mi one wcale... Nie mam też znajomych, którzy są na tych uczelniach.. = znajomości odpadają. Może ktoś ma jakąś wiedzę/opinię na temat jednej czy drugiej uczelni i mógłby się wypowiedzieć :>?

Zastanawia mnie jeszcze sama opinia o tych kierunkach.. Teoretycznie nie jest ciężko się na nie dostać.. To nie jest czysta infa,medycyna,matematyka,dziennikarstwo etc. gdzie progi są bardzo wysokie. Wiadomo kierunki tego typu, to trzeba zwyczajnie lubić 'i w tym choć trochę siedzieć' = mieć odpowiednie podejście. Patrząc przyszłościowo.. Czy te kierunki dają jakiś start? (Wiem, że to zależy troszeczkę od szczęścia czasem etc..) Czytałem również różne opinie na ten temat i teraz jestem znów w przysłowiowej kropce, do tego pojawiły się wątpliwości.
fivi91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 181
Rejestracja: 5 gru 2009, o 13:35
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 7 razy

UAM vs UMK (Co wybrać?)

Post autor: fivi91 »

Mój brat jest po informatyce stosowanej i mówi że rynek pracy wygląda mniej więcej tak jak po zwykłej informatyce. O prace nie jest trudno, to ile będziesz zarabiał zależy przede wszystkim od firmy w jakiej się znajdziesz i od ciebie samego. Przy czym ważne jest, żebyś na trzecim roku załapał się na jakieś praktyki i został w firmie np. na pół etatu.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

UAM vs UMK (Co wybrać?)

Post autor: miki999 »

No to jako reprezentant UMK się wypowiem (ten wydział, w który byś mierzył) .

Zalety:
- niskie progi
- stypendium 1000zł dla części osób (w ramach kierunków zamawianych)
- ludzie :> / dobra atmosfera
- dobra i bardzo liczna kadra dydaktyczna (chociaż wiadomo ludzie bywają różni- ja dotychczas trafiałem dobrze)
- dużo ciekawych specjalizacji na fizyce (przynajmniej w mojej opinii- opisy można poczytać na stronce wydziału)
- można się zapisywać na dodatkowe zajęcia jak ktoś ma ochotę
- koła naukowe
- ceny akademików są chyba bardzo niskie w stosunku do innych miast (zasłyszane)
- wahadło Foucaulta w holu
- Wi-Fi- jak ktoś ma laptopa, to ma niezłe prędkości
- darmowe oprogramowanie typu Windows 7, XP, Vista, Visual Studio, Access itp.- z dożywotnią licencją na 1 komputer w ramach programu MSDNAA- ale to chyba większość uczelni tak ma

Wady:
- wydaje mi się, że poziom kształcenia nie stoi jednak na najwyższym poziomie- przynajmniej na kierunkach zamawianych (a jako jeden z lepszych wydziałów w Polsce chyba powinien jakiś trzymać). Podejrzewam, że za każdą głowę studenta uczelnia wyprowadza z Unii niemałe pieniążki i stąd to wynika. Trzeba się na prawdę starać aby wylecieć.
- w trakcie studiów występuje kilka zupełnie nieprzydatnych przedmiotów



Pozdrawiam.
Laurearel

UAM vs UMK (Co wybrać?)

Post autor: Laurearel »

Mój brat jest po informatyce stosowanej i mówi że rynek pracy wygląda mniej więcej tak jak po zwykłej informatyce.
czyli jak jesteś dobry nie potrzebujesz studiów, a jak jesteś słaby to nawet dr po MiM UW nic Ci nie da
adelo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2009, o 10:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce/Poznań
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 11 razy

UAM vs UMK (Co wybrać?)

Post autor: adelo »

Zastanawia mnie jeszcze sama opinia o tych kierunkach.. Teoretycznie nie jest ciężko się na nie dostać.. To nie jest czysta infa,medycyna,matematyka,dziennikarstwo etc. gdzie progi są bardzo wysokie. Wiadomo kierunki tego typu, to trzeba zwyczajnie lubić 'i w tym choć trochę siedzieć' = mieć odpowiednie podejście. Patrząc przyszłościowo.. Czy te kierunki dają jakiś start? (Wiem, że to zależy troszeczkę od szczęścia czasem etc..) Czytałem również różne opinie na ten temat i teraz jestem znów w przysłowiowej kropce, do tego pojawiły się wątpliwości.

Czy zna ktoś osoby po tych kierunkach i może coś więcej powiedzieć jeśli chodzi o rynek pracy? (Wiem, że część z nich jest dość młodych jak np. Informatyka stosowana)


Może ktoś jeszcze ma coś ciekawego do dodania odnosząc się nie tylko do tego skrawka wyżej ale i do całego 1 postu?


Byłbym wdzięczny :)
adelo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2009, o 10:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce/Poznań
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 11 razy

UAM vs UMK (Co wybrać?)

Post autor: adelo »

Podbijam temat.


Być może ktoś jeszcze ma coś ciekawego do dodania
ODPOWIEDZ