Zmiana pędu

Ruch prostoliniowy, po okręgu, krzywoliniowy. rzuty. Praca, energia i moc. Zasady zachowania.
dario3d
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 3 maja 2007, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołomin
Podziękował: 3 razy

Zmiana pędu

Post autor: dario3d »

"Zależność siły działającej na ciało od czasu przedstawia rys. 19. Oblicz zmianę pędu jakiej doznało ciało w ciągu 5s." Niby zadanie banalne jednak sprawia mi nie lada problem :/
Niestety wykresu narysować nie mogę, ale jest on zależnością siły od czasu wykres zaczyna się od 0, w 2,5 s ma 10 N a w 5 s ma 20 N.

Więc pęd jest równy p=t*F. i po 5 sekundach jest on równy 100 kg*m/s ale w odpowiedzi jest że powinno być 50 kg*m/s :/ Coś mi tu nie pasuje po pęd na początku był równy 0 więc zmiana w 5 sekundzie powinna wynosić 100, a jednak nie wynosi, potrzebuję pomocy bo muszę się przygotować na ostatni sprawdzian w tym roku
Awatar użytkownika
RyHoO16
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1822
Rejestracja: 22 paź 2006, o 20:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WLKP
Podziękował: 46 razy
Pomógł: 487 razy

Zmiana pędu

Post autor: RyHoO16 »

Tak, ale masz obliczyć zmianę pędu w 5 sekundach, a nie ile ten pęd wynosi w 5 sekundzie .

\(\displaystyle{ \Delta p = F \cdot \Delta t}\)

\(\displaystyle{ \Delta p = 20 N \cdot \left( 5 s- \frac{5s}{2}\right)}\)

\(\displaystyle{ \Delta p = 50 \frac{kg \cdot m}{s}}\)
Awatar użytkownika
tomekkyo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 7 mar 2010, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Głubczyce
Podziękował: 5 razy

Zmiana pędu

Post autor: tomekkyo »

Mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego tyle wynosi zmiana czasu \(\displaystyle{ \left( 5 s- \frac{5s}{2}\right)}\)
Ostatnio zmieniony 14 mar 2010, o 14:18 przez miki999, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Niepoprawnie napisany kod LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z http://matematyka.pl/178502.htm .
ODPOWIEDZ