1.Cysternę w kształcie walca o średnicy 1,5 m i polu przekroju osiowego równym 7, 5 m 2 napełniono benzyna. W jakim czasie napełniono cysternę, jeżeli w ciągu minuty wpływa 30l benzyny?
2. Ile kilometrów miedzianego przewodu o średnicy 10mm można wykonać z 1m(sześciennego) miedzi
3.Promień koła wpisanego w podstawę ostrosłupa prawidłowego trójkątnego jest równy 2 cm. Wysokość ściany bocznej tworzy z płaszczyzną postawy kąt 30 stopni. Oblicz pole powierzchni całkowitej i objętość tej bryły podobnej do danej w skali k=1/4.
4 Z ciasta w kształcie koła o promieniu 12cm
upieczono trzy jednakowe rożki(w kształcie stożków).Ile należy zapłacić za napełnienie jednego rożka(po brzegi)bitą śmietaną, jeśli 0,5L śmietany kosztuje 8zł.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje;*
figury przestrzenne i bryły.
- Mikhaił
- Użytkownik

- Posty: 355
- Rejestracja: 20 wrz 2007, o 21:29
- Płeć: Mężczyzna
- Lokalizacja: Kielce
- Podziękował: 10 razy
- Pomógł: 37 razy
figury przestrzenne i bryły.
1) \(\displaystyle{ b= \frac{7,5}{2 \cdot r}=2,5}\)
\(\displaystyle{ V= \frac{1}{3} \cdot P_{p} \cdot b}\)
\(\displaystyle{ V=11,775 m^{3}=11775 dm^{3}}\)
\(\displaystyle{ 1l=1 dm^{3}}\)
\(\displaystyle{ t= \frac{11775}{30}=392,5min}\)
2) wyszlo mi 120km
4) R=12cm l-dlugosc luku po podzielniu ciasta na 3 czesci zarazem obwod malego rozka
r-promien małego rozka
\(\displaystyle{ Obw=2\pi \cdot r=75,36cm}\)
\(\displaystyle{ l=25,12cm}\)
\(\displaystyle{ r=4}\)
\(\displaystyle{ h=24,8cm}\)
\(\displaystyle{ V= \frac{1}{3} \cdot 3,14 \cdot 16 \cdot \cdot 24,8 =415 cm^{3} =0,415l}\)
czyli zaplacicsz \(\displaystyle{ 6,64zl}\)
\(\displaystyle{ V= \frac{1}{3} \cdot P_{p} \cdot b}\)
\(\displaystyle{ V=11,775 m^{3}=11775 dm^{3}}\)
\(\displaystyle{ 1l=1 dm^{3}}\)
\(\displaystyle{ t= \frac{11775}{30}=392,5min}\)
2) wyszlo mi 120km
4) R=12cm l-dlugosc luku po podzielniu ciasta na 3 czesci zarazem obwod malego rozka
r-promien małego rozka
\(\displaystyle{ Obw=2\pi \cdot r=75,36cm}\)
\(\displaystyle{ l=25,12cm}\)
\(\displaystyle{ r=4}\)
\(\displaystyle{ h=24,8cm}\)
\(\displaystyle{ V= \frac{1}{3} \cdot 3,14 \cdot 16 \cdot \cdot 24,8 =415 cm^{3} =0,415l}\)
czyli zaplacicsz \(\displaystyle{ 6,64zl}\)
