Witam,
Oto zadanie:
Ze 100 litrów roztworu zawierającego 3% soli odparowano 25 litrów wody. Ile procent soli zawiera otrzymany roztwór ?
Ze 100 litrów roztworu zawierającego 3% soli odparowano..
- kam_new93
- Użytkownik

- Posty: 672
- Rejestracja: 18 lip 2009, o 20:13
- Płeć: Mężczyzna
- Podziękował: 17 razy
- Pomógł: 106 razy
Ze 100 litrów roztworu zawierającego 3% soli odparowano..
mamy 100 l roztworu(woda+sól)
3%*100l=3l
kg=litr
czyli mamy 97 l(kg) wody i 3 kg soli - razem 100l(kg)
wywalamy 25 kg(l) wody to masa całego roztworu wynosi
100kg-25kg=75kg
sól raczej nie paruje-załóżmy że nie paruje(w zadaniu jest że wyparowało 25kg wody)
czyli soli nadal jest 3kg
3kg soli + 97-25=72kg
3kg+72kg=75
masa nowej mieszanki to 75kg
czyli 3kg soli w 75 kg roztworu to 4%
3%*100l=3l
kg=litr
czyli mamy 97 l(kg) wody i 3 kg soli - razem 100l(kg)
wywalamy 25 kg(l) wody to masa całego roztworu wynosi
100kg-25kg=75kg
sól raczej nie paruje-załóżmy że nie paruje(w zadaniu jest że wyparowało 25kg wody)
czyli soli nadal jest 3kg
3kg soli + 97-25=72kg
3kg+72kg=75
masa nowej mieszanki to 75kg
czyli 3kg soli w 75 kg roztworu to 4%
