OMG 2009/2010 a

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Fizus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 18 maja 2009, o 21:44
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 10 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Fizus »

Wiecie może jakie są dokładne kryteria przyznawania 5 i 6 punktów? Chciałbym wiedzieć na jakich błędach traci się po tym jednym punkcie. Tudzież inaczej formułując pytanie: czym różnią się prace na 5 pkt. od 6 pkt.?
MagdaW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 760
Rejestracja: 18 mar 2008, o 10:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z Lublina
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 177 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: MagdaW »

W zawodach OMG obowiązuje następująca skala ocen:
6 - zadanie rozwiązane bezbłędnie lub z mało istotnymi usterkami,
5 - rozwiązanie posiadające poważniejsze usterki, które jednak nie dyskwalifikują zadania jako rozwiązanego,
2 - co najmniej pół zadania, tzn. rozwiązanie zawierające usterki, przy których, według oceniającego, zadania nie można uznać za rozwiązane, jednak co najmniej połowa zadania została zrobiona,
0 - zadanie nierozwiązane, rozwiązane błędnie, lub zawierające drobne przyczynki, których nie można uznać nawet za pół zadania.

Oczywiście powyższe opisy nie są precyzyjną definicją, pozwalają jednak przekazać ideę ustalania kryteriów punktowych przy ocenianiu zadań.
Może to trochę pomoże...
Dariuszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 9 sty 2010, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wawa

OMG 2009/2010 a

Post autor: Dariuszek »

Czy jak jestem w 3 etapie to już jestem finalistą i mam 14 punktów do LO ?
Awatar użytkownika
jerzozwierz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2009, o 10:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 42 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: jerzozwierz »

Nie wiem jak w Twoim województwie, ale na zwolnienie z egzaminu to jeszcze nie wystarcza.
Awatar użytkownika
tim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 533
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 77 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: tim »

Finalistą jesteś, i masz ileś punktów (u mnie 12 w pomorskim) punktów do LO.
Aby nie pisać egzaminu, musisz być laureatem.
Benek1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 14 paź 2009, o 18:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łomża

OMG 2009/2010 a

Post autor: Benek1994 »

A uczestnicy dostana jakies zaswiadczenie o tym ze sa finalistami? Jesli ktos nie zostaje na ogloszenie wynikow i wreczenie nagrod i zostaje laureatem to rozumiem ze wysylaja zaswiadczenie o laureacie do szkoly i nie trzeba po nie jechac prawda? No i niech ktos powie moze jakie nagrody byly w tamtym roku dla laureatow pierwszego ,drugiego i trzeciego stopnia.
Awatar użytkownika
jerzozwierz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2009, o 10:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 42 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: jerzozwierz »

Za pierwsze miejsce była delta, za drugie delta, za trzecie i czwarte delta. Po rozdaniu nagród organizatorzy uznali, że jeszcze dadzą każdemu po delcie. A potem po jeszcze jednej.
Ostatecznie każdy brał ile chciał.
Panda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: 31 maja 2008, o 19:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 28 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Panda »

12/30 byłem 116/152 HAHAHAHAHAHAAHA
Mruczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1114
Rejestracja: 26 paź 2008, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 157 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Mruczek »

Ta lista nie jest utworzona wg. ilości pkt. ale alfabetycznie wg. nazwisk...
Panda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: 31 maja 2008, o 19:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 28 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Panda »

A no zauważyłem po chwili
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Swistak »

Big Łeb pisze:
Swistak pisze:Ale trudność zadań wraz z upływem czasu liniowo ostro spada.
Nie zgadzam się. W I OMG zadania na drugim etapie były w większości proste. Robiłem je w celu przygotowania do II etapu i cztery rozwiązałem natychmiast. Tylko jedno wymagało trochę przemyśleń. Natomiast zadania na poprzedniej OMG były porównywalne do tych teraz. Być może trudność zadań spada z twojego punktu widzenia, ponieważ stajesz się coraz lepszy... :) Ja tak mam z OIG ;).
Gdybym to uwzględniał, to powiedziałbym, że spada kwadratowo :D. Co do I i II OMG, to akurat nie wiem, nie pamiętam, czy nie pisałem tego swoim poście, a jeśli nie, to miałem zamiar xD.
Mruczek pisze:Ta lista nie jest utworzona wg. ilości pkt. ale alfabetycznie wg. nazwisk...
Zdefiniuj ilość punktów xp. Może wtedy będzie coś można wg niej uszeregować xp.

Btw co do wyników, to mam trochę mieszane uczucia, że zostało dopuszczonych tak dużo osób (do finału OMGa przeszła prawie połowa tego, co przeszła do II etapu OI'a xp). Znacznie wzrosła w porównaniu do poprzednich lat (w tym roku 152 osoby, rok i 2 temu, o ile dobrze pamiętam były 123 i 124 osoby). I też próg wydaje mi się być śmiesznie mały jak na takie zadania. No ale te dwie rzeczy są ze sobą bezpośrednio powiązane.
Panda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: 31 maja 2008, o 19:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 28 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Panda »

Heh...zamiast się cieszyć, że tak dużo szczęśliwych finalistów będzie, to ty innym jeszcze żałujesz

Ja osobiście się cieszę, że się załapałem i dostałem szansę uczestnictwa w finale. Żałuję jednak, że poszło mi tak, jak poszło, a jako, że trochę olałem przygotowanie, a przed olimpiadą spałem 3 godziny nie czuję, jakbym faktycznie zasłużył na ten finał. Tak czy siak, teraz z innej beczki. Nie podoba mi się trochę to, że było ponoć więcej osób w 2 etapie, zaś było więcej czasu na drugim etapie, zadania były nawet łatwiejsze/porównywalne, a i tak dostało się mniej-więcej tyle samo osób - mimo niższego także progu. Dodam też, że dziwi mnie wynik mojego kolegi, który najwyraźniej spadł poniżej 12 punktów, chociaż był pewny, że chociaż 18 złapie. Jeszcze z nim nie rozmawiałem, ale życzę mu dobrze, i mam nadzieję w sumie, że to jakaś pomyłka - chociaż z drugiej strony to raczej nieprawdopodobne, żeby "zginęła" gdzieś część prac. Tak czy siak, gdyby się tak okazało, próg mógłby jeszcze wzrosnąć...
Namotałem, ale co o tym wszystkim sądzicie? Taką teorię spiskową wysnułem, ale jako, że do niedawna byłem pewny, że odpadłem, a wczoraj tylko z nudów zajrzałem sprawdzić wyniki, pozostaję raczej pesymistą.

Pozdrawiam.
Mruczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1114
Rejestracja: 26 paź 2008, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 157 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Mruczek »

Próg już nie wzrośnie - najwyżej jeszcze kogoś przepuszczą.
Awatar użytkownika
tim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 533
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 77 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: tim »

A ja nie doczekałem się odpowiedzi na pytanie.
Został miesiąc, teraz mam dwa tygodnie ferii.
Poproszę o tytuły w miarę dostępnych książek, które choć w pewnym stopniu poszerzą moją wiedzę (szczególnie tą związaną z bryłami).

Pozdrawiam.
kaszubki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 78 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: kaszubki »

Przecież wystarczy przejrzeć temat dotyczący poprzedniej OMG. Tam też była dyskusja o literaturze.
Od tamtej pory nic się nie zmieniło, oprócz:
W tym roku do finału dopuszczono 161 osób, przy czym w zeszłych latach przepuszczono 129 i 124 osoby. Być może finał zostanie zorganizowany gdzie indziej, bo nie wiem czy sala w szkole Przymierza Rodzin pomieści tyle osób.
Na finale też nie dadzą wysokiego progu (w zeszłym roku na laureata wystarczyło 9 pkt.) gdyż nie taka jest filozofia organizatorów. Być może obniżenie poziomu nauczania matematyki w szkołach przełożyło się na obniżenie poziomu tej olimpiady. Jak nasz kochany MEN uznał, że procenty są zbyt trudne dla dzieci w podstawówce...
ODPOWIEDZ