Studia zwiazane z informatyka?

Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: Xfly »

Wiesz nawet jesli matma jest obkrajana to nie znaczy ze bez nej poradzisz sobie w przyszlej pracy inforamtyka

matma to podstawa wszelkich dzialow inforamtyki

a co do programowania to wiem ze wiele osob bez doswiadczenia w pisaniu aplikacji ma problemy z zaliczeniem przedmitow zwiazanych z programowaniem

mam inforamcjie z politechnik glownie i na nich jest prawdziwa inforamtyka


uniwerek hmm non comentto
Awatar użytkownika
tomekbobek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: 16 kwie 2005, o 12:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 17 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: tomekbobek »

nie no matma to wiadomo, bez niej przeciez na informe sie nie dostane A co do programowania to od dawna juz mialem zaczac sie uczyc C++ (Bo Symfonie posiadam ), ale teraz matura i czasu nie ma. No ale mnie podbudowales Tarnoś z tymi zmianami:D moze byc niezle , takze bede walczyl o chwalebne miejsce w gronie informatycznych mozgow UMCS dzieki za wszelkie opinie Tarnoś i Xfly
pozdro
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: arigo »

tarnoś pisze:
Wybór między C a C++... wydaje mi się że lepiej od razu C++, jak się tego nauczysz to z C na zajęciach też nie bedziesz miał problemów, a bedzie to bardziej praktyczne.
na podstawie czego takie wnioski wysnuwasz?
tarnoś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 31 gru 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: tarnoś »

Ktoś kiedyś mi powiedział "Jak znasz C++ to znasz tez 90% C, ale w drugą strone to już nie działa"

To oczywiście jest przegięcie ale coś w tym jest....

Nie jestem przekonany od czego lepiej zaczynać... na pewno z C na uczelni bedzie pełny kurs więc nie ominie go ta przyjemność... natomiast dobra znajomość C++ daje niezły start do wejścia w coś konkretnego...

Nie chce sie jednak spierać co lepiej wybrać, bo najważniejsze jest żeby w ogóle coś robić w tym kierunku. Z resztą sam też coś poradź, bo masz chyba dużo większe doświadczenie w tym zakresie.


Xfly, głupio siebie cytować ale co mi tam
Na pewno nie jest to dobrze, bo matematyka ma wiele zastosowania w programowaniu
zgadzam sie z Tobą, bez matmy daleko sie nie pojedzie w programowaniu

Natomiast stwierdzenie że na uniwerkach nie ma prawdziwej informatyki jest śmieszne.... jeśli myślisz o programowaniu to uniwerek, jak o sieciówce to polibuda - proste (opinia ta dotyczy głównie Lublina o innych uczelni tak nie znam)
Fibik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 987
Rejestracja: 27 wrz 2005, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 75 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: Fibik »

Lepiej jest zacząć od samego C - poznać operatory, instrukcje, typy, itp.
Później można przejść do programowania obiektowego, czyli C++.
Pakowanie się bezpośrednio w C++ nie wydaje się dobrym pomysłem - zbyt dużo naraz można nie przełknąć.

Kiedyś słyszałem, że po uniwersytetach ludzie nie umieją za dobrze programować:
algorytm potrafią zakodować, i kompiluje się wszystko bezbłędnie,
ale finalny program... robi zupełnie coś innego niż powinien, albo po prostu nic nie robi.
Konkretnie - mowa była o UJ, jakiś czas temu...
tarnoś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 31 gru 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: tarnoś »

Fibik pisze:Kiedyś słyszałem, że po uniwersytetach ludzie nie umieją za dobrze programować:
algorytm potrafią zakodować, i kompiluje się wszystko bezbłędnie,
ale finalny program... robi zupełnie coś innego niż powinien, albo po prostu nic nie robi.
Szkoda dyskutować... wielu gości zaczyna prace juz na 4 czy 5 roku i mowa tu o robocie dla sporych firm, za spora kase... Chyba nikt ich by nie zatrudnił gdyby ich programy robiły jedno wielkie nic.

W każdym bądź razie tomekbobek jeśli chcesz sie dowiedzieć wiecej o zmianach na kierunku i ogólnie o studiach na wydziale to wpadnij na Dni Otwarte i koniecznie na spotkania na wydziale (18. lub 25. marca) bo tam dziekani wszystko dokładnie omawiają (info: )
Awatar użytkownika
tomekbobek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: 16 kwie 2005, o 12:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 17 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: tomekbobek »

wlasnie sie wybieram w sobote dzieki
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: Xfly »

Hmm to zalezy czy wiazesz swoja przyszosc z programowaniem czy nie

bo jak nie to nie zawracaj sobie glowy c++, a kurs c na studiach Ci wystarczy

jesli jednak chcesz pisac programy zawodowo to zacznij sie bawic c++ i java
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: Undre »

Zgadzam się z Fibikiem, najpierw dopracuj sobie samo C, potem się przesiądziesz. Co do książki :
"Symfonii C++" Grębosza nie polecam, duża łopatologia, ale jak dla mnie za duża, czasem brak konkretnych informacji, wszak przykładowe kody źródłowe są pomocne. Mógłbyś lecieć C z knigi "ANSI C" Kernighana i Ritchiego, to jednak wymagałoby od ciebie prostej konsekwencji - książka napisana jest "od dechy do dechy" tak więc czytamy od początku do końca, bo jak ze środka coś będziesz chciał sprawdzić ( co aktualnie cie interesuje ) to w danym rozdziale żeby coś zrozumieć będzie trzeba spojrzeć wcześniej, potem ciut wcześniej, i taką rekurencją skończysz na stronie "Od autora" Przykładowe programy moim zdaniem do bani Zrobisz jak chcesz, ale moim zdaniem najlepiej byłoby ci kupić "Programowanie C++" Herberta Schildta - poukładane, wyjaśnione, przykładowe kody są dobre i co najlepsze - pierwsza połowa książki jest właśnie ściśle o C, 2 część pokazuje czym się plus plus od zwykłego różni i pozwoli ci się przesiąść bez szwanku.

Pozdrawiam
ArChAs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2006, o 20:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z mamy i taty

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: ArChAs »

Wszystko ok, ale odeszlismy od tematu. Nadal nie wiem co robic gdy programowanie mnie nie kreci, a za to inne dziedziny informatyki .
blackscrew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2006, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łomża

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: blackscrew »

najlepiej PW (Politechnikę Warszawską) jest tam informatyka na kilku wydzialach na wydziale MINI (wydział matematyki i nauk informatycznych) jest duzo matematyki i informatyki w twoim przypadku bym to odradzal, ale naprzyklad Wydział Elektryczny albo Elektorniki i Nauk Informacyjnych, tam zapewne tez jest pewna doza programowania ale nie tyle co programowanie na wydziale MINI i jest sporo rzeczy technicznych, budowa komputera takie różne pierdo.y
P.S. Najlepiej popytaj wśród znajomych, ktorzy tam poszli, a i dobrze by bylo odwiedzic strone tam na stronach wydzialow sa przedmioty obowiazkowe na I rok, mozna sie zorietowac mniej wiecej co bys mial
graffik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 12:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Digital World

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: graffik »

Zna ktoś jakieś studja związane z grafiką komputerową w okolicach wielkopolski? Bo tak o samym programowaniu gadacie, a grafika rządzi :P.
berbel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2006, o 10:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: berbel »

ja studiuje informatyką i niekoniecznie trzeba się bardzo interesować programowaniem wiadomo że podstway trzeba znać i to kazdy informatyk powinien umieć ale np. po 3 roku wybierasz sobie specjalizacje i może sobie wybrac np. zarzadzanie siecią i głowny nacisk będzie kładziony na to widze interesuje w php mnie tak samo ale bez znajmosci podstaw programowania w php sobie nie poradzisz
mckmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 17 lis 2004, o 18:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: mckmi »

A moim zdaniem to powinieneś jednak tego pascala zatrzymać, przyda się na rozwikłanie trudnych algorymtmów - pamiętajcie o tym ze pascal jest najprzejrzystszym językiem programowania mimo swoich lat nadal jest uzywany do sprawdzania poprawności algorytmów. Jeśli będziesz znał podstawy programowania to potem następne języki bedą "szły" łatwiej. Np. PHP - ten język programowania bedziesz musiał znać (albo perl) jesli będziesz chciał tworzyć strony www. A swoją droga ma podobne elementy jak środowiska tworzące programy. Dlatego programowanie jest niewykluczone, musisz je poznac, choćby dlatego by tworzyć skrypty w linuksie - w końcu chcesz opiekować się siecią w jakiejś firmie- co będzie gdy każą Ci np. napisać skrypt w linuksie który bedzie wyłaczał jakis program - bardzo łatwa rzecz - ale do tego tez potrzeba nutke programowania.
Cóż dla mnie informatyk bez umiejętności programowania to jak lekarz bez znajomości anatomii.
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

Studia zwiazane z informatyka?

Post autor: aikon »

mckmi, jesteś w wieeelkim błędzie. Ale to normalne rozumowanie większości ludzi, że: informatyk==programista. A wcale tak nie jest. Można być dobrym sieciowcem a wcale nie być dobrym programistą. Owszem, podstawy trzeba znać, ale bez przesady. Informatyk tak jak lekarz - nie ma lekarza od wszystkiego, za to są specjaliści w poszczególnych, wąskich dziedzinach...
ODPOWIEDZ