Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nie do końca... wczorajsze lub przedwczorajsze palenie chanuk przez prezydenta w pałacu z żydami to policzek dla Polaków...prawdziwych Polaków...
I dziwne tego mu ani Pis ani PO ani KO ani trzecia droga ani nikt nie zarzuca, mówił o tym tylko Grzegorz Braun za co mu dziękuję ...
Co roku ta recydywa się powtarza...

A tu następna koszmarna baba, której też nienawidzę (tak naprawdę nie mam kogo lubić same zombiaki i trupy moralne powyciągane z szafy):

Kod: Zaznacz cały

https://www.o2.pl/informacje/jachira-zegna-morawieckiego-pokazala-transparent-6972911713352224a
Za Tuskiem idzie korowód żywych trupów pachnie zgnilizną, którą mocno skrapiają tanią pomadą...

A tu święto chazarskie w Polsce hucznie obchodzone:

Kod: Zaznacz cały

https://dzieje.pl/dziedzictwo-kulturowe/w-palacu-prezydenckim-zaplonely-swiece-chanukowe
Ostatnio zmieniony 13 gru 2023, o 07:23 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto aktywne linki do stron zewnętrznych!
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

I co? Nadal dziękujesz braunowi?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tak dziękuję mu, że zgasił świece chanukowe, chętnie nawet symbolicznie dorzucę się na zrzutkę dla P. G. Brauna, nie dlatego, że będzie na święta przymierał głodem ale w ramach solidarności...i poparcia...
Awatar użytkownika
mol_ksiazkowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11415
Rejestracja: 9 maja 2006, o 12:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3155 razy
Pomógł: 748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mol_ksiazkowy »

Wydaje mi się, że spośród wszystkich /mi znanych/ analiz jedynie pan Krajski przedstawił ją możliwie całościowo (Hołownia i Chabad Lubawicz); interpretacje innych autorów wydają się tu być zbyt płaskie i jednostronne...
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

można gdzieś w internecie zapoznać się z tą analizą pana Krajskiego?
Awatar użytkownika
mol_ksiazkowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11415
Rejestracja: 9 maja 2006, o 12:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3155 razy
Pomógł: 748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mol_ksiazkowy »

można na YouTube
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Warto go posłuchać...

Ciekawe jest to że np. Andrzej Duda wyśmiewany w lewackich mediach i co by nie zrobił to mu dają przytyk to wiadomo, ale nigdy i przenigdy szambo z PO lub KO ani lewicy ani prawicy nie pisał ośmieszających memów nikt nigdy nie kpił jak A. Duda a wcześniej Lech K. zapalali chanuki w pałacu prezydenckim nikt im tego za złe nie brał, tu byli jednomyślni jak widać te wszystkie partie miłość do "narodu wybranego" mają we krwi...
To jest ta część wspólna tych wszystkich partii...
Oberwało się dość mocno również nowemu ministrowi sportu w rządzie Donalda Tuska Sławomirowi Nitrasowi.

Powinien jeszcze zaliczyć mocną fangę od kibiców Legii...(za całokształt)
manuscriptum
Posty: 0
Rejestracja: 15 gru 2023, o 14:47
Płeć: Kobieta
wiek: 25

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: manuscriptum »

Czy wiecie, że geometria we freskach Michała Anioła na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej ma ukryte znaczenie?

Prawdziwi miłośnicy liczb i geometrii od wieków starają się prowadzić analizy proporcji układów geometrycznych w Kaplicy Sykstyńskiej stworzonej przez Michała Anioła.

Podobno autor chciał przekazać coś związanego z mistycyzmem i filozofią renesansową…

Dostrzeżenie tego wszystkiego potrwa, ale teraz poszczególne sceny biblijne i ich detale można z bliska podziwiać i kontemplować bez wyjazdu do Rzymu, bo w Warszawie pojawiła się przełomowa multisensoryczna Wystawa Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo. Do połowy lutego można podczas 120 minutowego zwiedzania (nie jak w Rzymie zaledwie 15 minut) zgłębiać tajemnice przekazów Michała Anioła. To niepowtarzalna okazja, by obejrzeć zdigitalizowane dzieło, które bez wątpienia jest w czołówce najważniejszych na świecie.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Miałem szczęście widzieć na żywo

Dodano po 36 minutach 54 sekundach:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=DrE-O6f96cw
Ostatnio zmieniony 16 gru 2023, o 08:06 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto aktywny link do strony zewnętrznej!
Awatar użytkownika
mol_ksiazkowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11415
Rejestracja: 9 maja 2006, o 12:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3155 razy
Pomógł: 748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mol_ksiazkowy »

Coś w tym jest, bo już w Potopie Braun źle fajerwerki sprawował...
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Wczoraj w godzinach popołudniowych dowiedziałem się, że w Sejmie jednak urządza się celebrację rytuału satanistycznego, bo rasistowskiego, bo barbarzyńskiego. Rytuał ten, mimo mylącego naiwnych i łatwowiernych opakowania w jakieś sentymenty, atmosferę rodzinną, jest celebrowaniem tryumfalizmu plemiennego. To jest, mówiąc w dużym skrócie publicystycznym, święto ludobójstwa żydowskiego na nie-Żydach. Taki jest program tego święta

— stwierdził.

Talmudyści, czyli Żydzi, którzy zbudowali swoją tradycję na negacji Ewangelii, faktów przez nią głoszonych, zintegrowali się przez wieki, wielopokoleniowo, wokół kultu własnego plemienia. Wyrazicielami tego programu ideowego są m.in. przedstawiciele sekty żydowskiej Chabad-Lubawicz, obecni notabene w Sejmie RP, i jak mi się zdaje, będący głównymi inicjatorami tego wprowadzania celebracji chanukowych do centralnych punktów życia publicznego na użytek naiwnych gojów
Warto zapamiętać te słowa P. G. Brauna...

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
Dla przeciwwagi:
W piątek wieczorem prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o finansowaniu programu in vitro z budżetu państwa. Decyzja wywołała wiele komentarzy.
Mamy szambo
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Czytałeś Księgi Machabejskie? Ja czytałem. Niewiele pamiętam, ale jedno zapamiętałem, a mianowicie, że jeden z władców hellenistycznych umieścił w świątynii jerozolimskiej obrzydlistwo. Bardzo mnie frapowało, czym było to obrzydlistwo. Na szczęście w moim wydaniu był przypis polskiego redaktora. który wyjaśnił, że chodziło o posąg Zeusa. Tak więc oni palą te świece, bo ponoć podczas powstania Machabeusze opanowali Jerozolimę, wymordowali Greków (nie-Żydów), rozwalili obrzydlistwo i oczyścili świątynię jerozolimską tak, jak im Jahwe przykazał.

Mnie tam mało obchodzą te bajeczki starotestamentowe, ale dziwię się, że katolik Braun jest aż takim modernistą, żeby oskarżać Machabeuszy o ludobójstwo. Nie moja to małpa i nie mój cyrk. Zresztą moja babcia od strony matki była rosyjską Żydówką. Lubię Żydów. Niech sobie palą świeczki. Bardziej mnie martwią muzułmanie, którzy palą domy i ludzi.

Co ma Bosak wspólnego z gejami? Opowiedz mi o tym, co ludzie mówią u Ciebie na wsi.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Wymordowanie Greków, którzy w Świątyni Jerozolimskiej postawili obrzydlistwo czyli posąg demona (Zeusa) ma znaczenie i wydźwięk pozytywny w tamtych czasach...kiedy żydzi byli Żydami starozakonnymi i przynajmniej z definicji czcili Boga i owszem...

Ale teraz dzisiaj żydowskie podróbki, którzy palą chanuki w religii judaistycznej, która jest tylko i wyłącznie podróbką starozakonnej ma inny wymiar...
Dzisiaj nad tym niecnym procederem podjęła mecenat sekta Chabad-Lubawicz bardzo niebezpieczna i mocno syjonistyczna rasistowska, która mocno opiera się na talmudyźmie i kabale, czczenie dzisiaj chanuki to niepisane podporządkowanie się pod Chabad Lubawicz i niepisana zgoda na to, że jesteśmy podludźmi zgodnie z Talmudem, a więc jest to złe i nie ma nic wspólnego z przedwojennym obrazkiem śmiesznego niegroźnego żydka, który sprzedaje w szynku wódkę i śledzie lub jako Jankiel gra na cymbałach...

A co do Bosaka powtarzam to na bazie plotek, które księża na ambonie często wypowiadają na temat Bosaka... Więc to jest opcja plotkarska jednak wiem, że każda plotka zawiera troszkę prawdy, a choćby i to, że Pan Bosak reprezentuje skrzydło liberalne w Konfederacji, już choćby to, że chce jakoś "karygodny czyn" P. Brauna e jest liberalny a wiadomo, że liberalizm jest pochodną libertynizmy, a libertynizm to wiadomo co to jest i o jakie kluby chodzi...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 17 gru 2023, o 17:22 Wymordowanie Greków, którzy w Świątyni Jerozolimskiej postawili obrzydlistwo czyli posąg demona (Zeusa) ma znaczenie i wydźwięk pozytywny w tamtych czasach...kiedy żydzi byli Żydami starozakonnymi i przynajmniej z definicji czcili Boga i owszem...

Ale teraz dzisiaj żydowskie podróbki, którzy palą chanuki w religii judaistycznej, która jest tylko i wyłącznie podróbką starozakonnej ma inny wymiar...
Dzisiaj nad tym niecnym procederem podjęła mecenat sekta Chabad-Lubawicz bardzo niebezpieczna i mocno syjonistyczna rasistowska, która mocno opiera się na talmudyźmie i kabale, czczenie dzisiaj chanuki to niepisane podporządkowanie się pod Chabad Lubawicz i niepisana zgoda na to, że jesteśmy podludźmi zgodnie z Talmudem, a więc jest to złe i nie ma nic wspólnego z przedwojennym obrazkiem śmiesznego niegroźnego żydka, który sprzedaje w szynku wódkę i śledzie lub jako Jankiel gra na cymbałach...
Podobno w ewangelii Mateusza jest napisane, że Jezus również palił te menorę chanukową. Muszę to sprawdzić.
arek1357 pisze: 17 gru 2023, o 17:22 A co do Bosaka powtarzam to na bazie plotek, które księża na ambonie często wypowiadają na temat Bosaka... Więc to jest opcja plotkarska jednak wiem, że każda plotka zawiera troszkę prawdy, a choćby i to, że Pan Bosak reprezentuje skrzydło liberalne w Konfederacji, już choćby to, że chce jakoś "karygodny czyn" P. Brauna e jest liberalny a wiadomo, że liberalizm jest pochodną libertynizmy, a libertynizm to wiadomo co to jest i o jakie kluby chodzi...
Tak. Księża dużo wiedzą o gejostwie i w tym temacie można im ufać. Wielu papieży i wysokich hierarchów było gejami i dawało upust swej chuci w przepastnych komnatach Pałacu Apostolskiego. Były tam większe orgie niż w amerykańskim kongresie. U nas też ostatnio jakiś biskup okazał się gejem i zrezygnował. Można powiedzieć, że Kościół w dużej mierze stworzyło gejostwo. Jest to podobno największa organizacja gejowska na świecie. Znasz tę głośną medialną sprawę, że księża zabawiali się na plebanii w sadomaso z męską prostytutką? Zresztą mogłem coś pokręcić, bo sprawa mnie nie interesowała i widziałem tylko nagłówki.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tak było tak ale fakty są takie, że do seminariów masoneria wtłacza chłopaków o zapędach gejowskich żeby łatwiej Kościół potem szykanować za pomocą mediów...

Nie wiem czy wiesz, ale na wyższych stopniach wtajemniczenia masońskiego trzeba odprawić akt homoseksualny, żeby zostać wtajemniczony w wyższe kręgi, to, że masoneria wdziera się w Kościół jest powszechnie znane a więc akty homoseksualne są chlebem codziennym. Nie to, żeby każdy gej został rzeczywiście wtajemniczony a dlatego, żeby każdy wtajemniczony był gejem...Dzieje się to pod wpływem rozbudzenia energii kundalini , której siedzibą jest podstawa kręgosłupa...Na jeszcze wyższych stopniach wtajemniczenia bardziej pożądane są dzieci a na najwyższych te nie ochrzczone...
Przerażające prawda???

Rozwiązłość, prostytucja sakralna, homoseksualizm były znane w świątyniach starożytnych demonów, rzeczy te zostały przenoszone poprzez Białe Bractwo już od czasów niewoli babilońskiej przez tajną żydowską sektę, która po zetknięciu się z demonami Babilonu stała się nosicielem zarazy pogańskiej wewnątrz Świątyni Jerozolimskiej. Dlatego starzy ludzie mówili, jak Świątynia została odbudowana, że to już nie to samo co ta wcześniejsza, a w niej już zaczął rządzić zły poprzez tajną sektę... Po zburzeniu drugiej świątyni przez Tytusa sekta się przykleiła do gnozy, neoplatonizmu, manicheizmu co dało początek judaizmowi i kabale przede wszystkim...Potem mówi się na to Syjoniści nadludzie przenikali oni potem przez 2000 lat różne systemy i organizacje a więc: Kościół, Templariuszy... Ukrywali się w sektach gnostycznych , różokrzyżowskich, itd...
Prawdopodobnie współpracowali też na dworze z Merowingami...
ODPOWIEDZ