Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

No Pis to faktycznie ma rosyjskie powiązania, natomiast platforma to oczywiście szwaby naziści, no wiesz arek, między szwabami a ruskimi jest pewna różnica.
A właśnie co tak właściwie platforma chce zrobić poza odsunięciem pisu od władzy? Nie wiem, jakieś konkretne reformy poza socjalem? No bo konfederacja jest bardzo wyrazista, wiadomo co zrobią, lewica w sumie też, a po? Może słusznie należy na nich mówić opozycja totalna, skoro ich jedyną cechą jest opozycyjność? Trzecia droga to taka niestabilna pochodna z po, w sumie nie wiadomo co, łączą się poglądy sprzeczne po to by wszystkich zadowolić.

I ktoś powie, że przecież konfederacja chce zabrać głos kobietom czyli mnie. Ale przecież ja nie mam prawa głosu tak czy siak. O.O Nikt się z moim zdaniem nie liczy, więc w sumie niewiele tracę. Oni przynajmniej coś zrobią.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Faktycznie w masowej propagandzie trudno dostrzec propozycje kompleksowych koncepcji politycznych, społecznych, gospodarczych. Trochę więcej można się dowiedzieć zaglądając na strony partii politycznych.
Ja chciałbym zwrócić uwagę na problematykę uczelni wyższych i nauki. W końcu to właśnie na nich można oprzeć racjonalne plany przełamania sufitu "średniego dochodu". Tu z inicjatywą wystąpiła Polska Akademia Nauk, zapraszając przedstawicieli głównych sił politycznych do debaty:

Kod: Zaznacz cały

https://pan.pl/blog/debata-podsumowujaca-cykl-co-tam-panie-w-polityce-naukowej/
Co tam, PANIe, w polityce (naukowej)?

Pod tym linkiem dostępne są nagrania z 8 ponadgodzinnych spotkań i dyskusji na ten temat z przedstawicielami różnych sił politycznych, z wyjątkiem Konfederacji.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Rusofilizm o ile wiem był domeną Tuska to on się obmacywał z Putinem...A o tym że robił to Braun to nic nie wiem...
Więc nie słuchaj głupot które ci wciskają...
z przedstawicielami różnych sił politycznych, z wyjątkiem Konfederacji.
Też bym na tych zebraniach nie wytrzymał...
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Może niedokładnie sie wyraziłem. Każde z pierwszych 6-7 spotkań to była rozmowa prof. Jemielniaka z przedstawicielem jednej partii, taki pogłębiony wywiad na temat propozycji tejże partii w kwestiach polityki naukowej. Jeśli kogoś nie interesuje, co na ten temat proponuje partia Y, to nie musi takiego nagrania słuchać.
Ostatnie nagranie to debata podsumowująca cykl rozmów, już bez udziału polityków, za to z udziałem wybitnych uczonych. Widać też, że PAN stara się zachować neutralność polityczną (choć w obecnej rzeczywistości nie jest to łatwe). Natomiast po zapoznaniu się z nagraniami każdy może sobie sam wyrobić opinię.
Nie ma tu argumentów o Tusku-rusofilu/germanofilu, o Kaczorze-dyktatorze itp, więc może niektórzy będą rozczarowani. W końcu takie nawalanki to kupa rozrywki w popularnych mediach.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nie ma tu argumentów o Tusku-rusofilu/germanofilu,

Jeżeli za rządów platformy podpisuje się ustawy niekorzystne dla Polski a korzystne dla Rosji i Niemiec to mam rozumieć, że szef rządu kocha Polskę a nie kocha Rosji ale logika ...godna matematyka...

A Kaczor dyktator??? ok nie mam nic do dyktatorów szczególnie Franco...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Po tym co się dzieje u mnie na messengerze stwierdzam, że kobiety nie powinny mieć głosu. Robienie awantury i konfliktu tam gdzie konflikt być nie musi a dlaczego a no bo tak po prostu. Bez sensu.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 3 paź 2023, o 13:58 Po tym co się dzieje u mnie na messengerze stwierdzam, że kobiety nie powinny mieć głosu. Robienie awantury i konfliktu tam gdzie konflikt być nie musi a dlaczego a no bo tak po prostu. Bez sensu.
Na temat warcholstwa masz spore pojęcie, więc Twoją opinię należy potraktować bardzo poważnie.
arek1357 pisze: 2 paź 2023, o 12:58 Jeżeli za rządów platformy podpisuje się ustawy niekorzystne dla Polski a korzystne dla Rosji i Niemiec to mam rozumieć, że szef rządu kocha Polskę a nie kocha Rosji ale logika ...godna matematyka...
Poproszę konkretne ustawy.
arek1357 pisze: 2 paź 2023, o 12:58 A Kaczor dyktator??? ok nie mam nic do dyktatorów szczególnie Franco...
Mój dziadek był dąbrowszczakiem. Dużo mógłby Ci opowiedzieć na temat mordów frankistów. Może przeczytaj "Komu bije dzwon".
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

mordów frankistów.
mordowali komunistów co się ceni...

Dodano po 3 minutach 46 sekundach:
Tusk likwidował choćby nawet jednostki wojskowe ,posterunki policji, itd...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 6 paź 2023, o 13:14
mordów frankistów.
mordowali komunistów co się ceni...
Niestety zgrzeszyłeś tutaj.
arek1357 pisze: 6 paź 2023, o 13:14 Tusk likwidował choćby nawet jednostki wojskowe ,posterunki policji, itd...
Miałeś podać ustawy. Podaj przykłady osłabiania armii polskiej.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jakie ustawy ja nie od ustaw ale od faktów likwidacja co się dało a czemu zgrzeszyłem nie rozumiem...

Dodano po 6 minutach 4 sekundach:
Komu bije dzwon książka stronnicza ale dobrze napisana

Dodano po 14 minutach 55 sekundach:
Za Tuska likwidowano wszystko , szczególnie dbano by rozbroić Polskę, z mojego podwórka widziałem likwidacje np. kolei żelaznych i jednostek wojskowych to są fakty a nie ustawy kto co i gdzie podpisywał mnie nie obchodzi liczy się tu i teraz a za Tuska likwidowano, przyszedł Kaczor i przestano likwidować, więc dla mnie prostego człowieka odpowiedź jest jasna i druzgocąca.... Po drugie nasz mezalians z unią skończy się tragicznie,
Wzór:
czemu taka zmiana

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tablica_rejestracyjna#/media/Plik:Pltableseries2006.jpg
Niestety ja patrzę z pozycji własnego podwórka i tego co mnie w...a
mordowanie ludów Kanaanu zostało w Starym Testamencie przedstawione jako wypełnianie woli Bożej!
Teraz zamiast ludów Kanaanu podłóż komunistów i będziesz miał problem rozstrzygnięty a ja Ci odpowiem krótko i zwięźle bo widzę, że nie kumasz czemu:

Bo jedni i drudzy byli lub są na usługach szatana...

Dodano po 32 minutach 13 sekundach:
A poza tym jesteś bardzo niespójny bo powinieneś głośno i dalej popierać PIS bo pamiętam jak pisałeś, że popierasz tę partię bo po prostu masz z tego tantiemy jakieś, oraz nawet patrząc pragmatycznie czerpiesz korzyści ot choćby, że pracujesz w jakiejś spółce rządowej i raczej jesz z korytka, które przygotował Ci Pan Dyktator...Więc z racji tego, co pisałeś kiedyś i robisz obecnie - popieraj PIS i lej pomyje na Tuska ponieważ , ta racja jest dla Ciebie dużo bardziej korzystna...

Dodano po 4 minutach 24 sekundach:
A do tego prawem Kaduka lub Marcina popieraj tych co popierają to co Ty popierasz lub popierałeś... Na zasadzie przyjaciel mojego przyjaciela jest moim przyjacielem...Nie podcinaj gałęzi na której siedzisz bo wylądujesz w końcu w unijnej chlewni ze stadem naćpanych małpoludów z poobijanym tyłkiem...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 8 paź 2023, o 11:15 Jakie ustawy ja nie od ustaw ale od faktów likwidacja co się dało a czemu zgrzeszyłem nie rozumiem...
Pisałeś, że jakieś ustawy podpisano wielce niekorzystne dla Polski. Ja nie twierdzę, że tak nie było, ale liczyłem, że wiesz, o czym mówisz i masz dużo konkretnych przykładów. Okazuje się, że nie masz. Jedyny "przykład", który podałeś, to spostrzeżenie, że teraz spaliny z rury wydechowej oraz muchy i owady brudzą tablicę rejestracyjnej z flagą unii, a wcześniej oszpecały flagę biało-czerwoną...
arek1357 pisze: 8 paź 2023, o 11:15 Za Tuska likwidowano wszystko , szczególnie dbano by rozbroić Polskę, z mojego podwórka widziałem likwidacje np. kolei żelaznych i jednostek wojskowych to są fakty a nie ustawy kto co i gdzie podpisywał mnie nie obchodzi liczy się tu i teraz a za Tuska likwidowano, przyszedł Kaczor i przestano likwidować, więc dla mnie prostego człowieka odpowiedź jest jasna i druzgocąca.... Po drugie nasz mezalians z unią skończy się tragicznie,
Ja pamiętam, że za Tuska PKP bardzo się poprawiła. Nowoczesne pociągi i składy produkowane w Bydgoskiej Pesie zaczęły jeździć do mniejszych miast wojewódzkich – również tych na wschodzie kraju. W pociągach zaczęły działać spłuczki w toaletach, w Warsie można było kupić smaczną kawę i piwo...
arek1357 pisze: 8 paź 2023, o 11:15
mordowanie ludów Kanaanu zostało w Starym Testamencie przedstawione jako wypełnianie woli Bożej!
Teraz zamiast ludów Kanaanu podłóż komunistów i będziesz miał problem rozstrzygnięty a ja Ci odpowiem krótko i zwięźle bo widzę, że nie kumasz czemu:

Bo jedni i drudzy byli lub są na usługach szatana...
Tyle, że w tamtym przypadku Jozue, a wcześniej Mojżesz, a więc wielcy prorocy, rozmawiali z Bogiem i ten wydał zgodę na zajęcie ziem Kananejczyków. Franko i jego szubrawcy też rozmawiali z Bogiem? A może byli prorokami? A może Tobie Bóg powiedział, że mordy na republikanach w Hiszpanii były w porządku? W ostatnim przypadku udaj się do lekarza specjalisty...

Poza tym to był stary zakon ze swymi prawami i jak nauczał Pan Jezus masz teraz miłować swoich nieprzyjaciół. Nie słuchasz Pana Jezusa...

Zresztą nie uważam, że jesteś katolikiem. Gdybyś żył w czasach Jezusa i był prawowiernym Żydem uznałbyś go za wichrzyciela, który burzy stare zwyczaje i porządek, bo głosi rzeczy sprzeczne z nauczaniem starego zakonu, zadaje się z prostytutkami, biedakami i celnikami oraz, co jest największym bluźnierstwem, uważa się za mesjasza i Syna Bożego. Ty jesteś z tych, co krzyczeliby że chcą uwolnienia Barabasza.
arek1357 pisze: 8 paź 2023, o 11:15 A poza tym jesteś bardzo niespójny bo powinieneś głośno i dalej popierać PIS bo pamiętam jak pisałeś, że popierasz tę partię bo po prostu masz z tego tantiemy jakieś, oraz nawet patrząc pragmatycznie czerpiesz korzyści ot choćby, że pracujesz w jakiejś spółce rządowej i raczej jesz z korytka, które przygotował Ci Pan Dyktator...Więc z racji tego, co pisałeś kiedyś i robisz obecnie - popieraj PIS i lej pomyje na Tuska ponieważ , ta racja jest dla Ciebie dużo bardziej korzystna...
Staram się być obiektywny. Można krytykować Tuska (i Kaczyńskiego) za wiele rzeczy, ale to musi być zasadna krytyka. Ty niestety chcesz, abym potępiał z zaślepienia lub własnego interesu. Nie jestem ulepiony z takiej gliny i nie umiem tak robić. Służę Polsce od połowy lat 80-tych, gdy zacząłem pracę w MSW i będę to robił bez względu na ekipę rządzącą.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Slup pisze: 8 paź 2023, o 14:16 Franko i jego szubrawcy też rozmawiali z Bogiem?
W Barcelonie znajduje się wzgórze Tibidabo, z okazałym kościołem i być może jeszcze klasztorem. Historia zbudowania tego kościoła jest interesująca. Inicjatorem był św. Jan Bosko. We śnie usłyszał on głos "Tibi dabo" i ujrzał wizję kościoła na tymże wzgórzu. "Tibi dabo" oznacza podobno po łacinie "daję tobie" i Jan Bosko uznał, że był to znak od samego Boga, by na tymże wzgórzu postawić świątynię.
Warto też wspomnieć, że w Biblii słowa "Tibi dabo" też się pojawiają. Chodzi o kuszenie Jezusa przez Szatana na pustyni. Szatan kusi tam Jezusa obiecując mu wszelkie dobra doczesne.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Czyżbyś chciał powiedzieć, że ów x był szubrawcem?
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Najbardziej merytoryczny post Slupa na tym forum:
Slup pisze: 6 paź 2023, o 12:11 Na temat warcholstwa masz spore pojęcie, więc Twoją opinię należy potraktować bardzo poważnie.

Ludzie się zrobili ostatnio tacy niemili na tym forum, taki trend widzę, nie wiem, z czego to wynika. Ja na przykład uważam, że bycie miłym jest głupie, bo potem inni będą dla ciebie niemili, a jak jesteś niemiły, to przynajmniej złość rozładujesz.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Franko i jego szubrawcy
Znaczy, że Franco był arcy-szubrawcem w pojęciu Slupa a kraj wyzwolił...

Niestety moje spostrzeżenia co do kolei są zgoła inne, a na tabliczkach rejestracyjnych winna wisieć flaga Polski...

Tusk jest niemieckim agentem co sam raz napisałeś w sposób zawoalowany...
ODPOWIEDZ