Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5750
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Wierszyk mi się podoba owszem, wcześniej go nie znałem, ale niewiele ma wspólnego z powyższymi postami...

Mogę się owszem domyślać co autor linku miał na myśli, oraz jakie kierowały nim intencje. Mogę tylko powiedzieć, że myśli dosyć brudne , intencje dość zgryźliwe (co absolutnie nie dziwi), a co za tym poszły to nerwy, które w końcu puściły...

Dodano po 9 godzinach 43 minutach 32 sekundach:
Ja też napiszę wierszyk mojej produkcji:

Kto stracił rękę ten ma sztuczną rękę
Kto stracił szczękę ten ma sztuczną szczękę
Kto stracił nogę ten ma sztuczną nogę
Kto stracił nerkę ten ma sztuczną nerkę
Komu brakło inteligencji ten ma sztuczną inteligencję...

Ta grafomańska produkcja literacko nie odstaje od reszty...

Dodano po 2 godzinach 46 minutach 51 sekundach:
Druga sprawa to bardzo wątpliwa logika na temat sprzeczności wiary katolickiej i jej dogmatów pewnie wyniesiona z wumlów, itp...
Gdzie aktywiści uczyli takie rzeczy jak np: "czy Bóg może stworzyć kamień, który sam nie podniesie" lub stwierdzenie naukowe typu:
" Nieba nie ma bo Wania był w kosmosie i go nie widział"... Takimi tezami was karmili a teraz zbieramy owoce tej żałosnej propagandy...
Osoba, która pracuje w instytucjach państwowych lub prowadzi wykłady na uczelniach powinna mieć kręgosłup moralny oparty o dogmatykę kościelną... A nie pływać w szambie lewackiej propagandy i pseudo-logiki...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22235
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3759 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 26 wrz 2023, o 12:20 Ta grafomańska produkcja literacko nie odstaje od reszty...
To aż dziwne, że porównujesz swoją twórczość z wypocinami jakiegoś Żyda
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15688
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Jak wrażenia po zielonej Granicy? Nie lubię Agnieszki Holland, więc miałem nie iść, ale partia narodowo-bolszewicka tak intensywnie ten film promowała, że aż z przekory się wybrałem (tylko świnie nie płaczą po Stalinie, czy jakoś tak). Na plus moment komediowy ze Stuhrem (marsz nazistów, no clown kompletny :D), poza tym na pewno warto było podjąć ten temat (to, że migranci byli narzędziem w wojnie hybrydowej, nie odbiera im człowieczeństwa i praw - co nie znaczy, że trzeba by ich automatycznie przyjmować; co więcej, z uwagi na katastrofę klimatyczną będziemy mieć więcej tego typu problemów, jako UE, a pushbacki były nielegalne). Gra aktorska trochę nierówna (ale Ostaszewska nawet dała radę), przekaz (jak to Holland, która w moim odbiorze spłyciła strasznie dzieło Tokarczuk w filmie Pokot) momentami zbyt dosłowny, i nie miałem ochoty oglądać brzuchów ciążowych (acz Smarzowski skaził już naturalizmem dla samego naturalizmu polską kinematografię; naturalizm musi mieć jakąś poetykę, jak w Demonologii czy Mutylatorze - w tym filmie na plus sceny chlania i prymitywnych rozmów, in minus ciążowe brzuchy). Wywaliłbym scenę z termosem, bo i tak SG dostała po głowie wystarczająco, a takie bezsensowne okrucieństwo niewiele wnosi (ale w tej kategorii zostawiłbym scenę z portfelem i wodą, bo należy bić w Białoruś jak w bęben dłużej niż od 24 lutego ubiegłego roku). 6/10 za chwilę refleksji (na przykład nad dehumanizacją w narracji jako narzędziem usprawniającym działanie państwowego przymusu) i parę łez, może dałbym więcej, gdyby nie zbyt nachalne granie na emocjach (płacz dzieci itp.). Precz z rekonstrukcją historyczną Mieczysława Moczara i spółki, i ogólnie z ugrupowaniem Kotoluba Mikrusa.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Kod: Zaznacz cały

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zaskakuj%C4%85ce-stanowisko-ko%C5%9Bcio%C5%82a-ws-zielonej-granicy-holland-dostanie-nagrod%C4%99-w-watykanie/ar-AA1hiIcQ?ocid=msedgntp
Nagroda dla Zielonej Granicy od Watykanu[/url]. Ciekawe, co na ten temat powie PiS czy Radyjo. Stawiam na to, że przemilczą.
Samego filmu nie oglądałem. Myślę, że dotyczy bolesnego problemu, którego nie da się rozwiązać w obecnym oficjalnym moralnym paradygmacie. Problem bedzie narastał.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5750
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jak widać znowu moje na wierzchu , ja jak jadę za granicę muszą mieć wizy paszporty, etc... a inni mogą być specjalnie uprzywilejowani i przechodzić na dziko a mnie uczyli, że jak ktoś przechodzi na dziko to powinno się do niego strzelać najpierw w niebo, potem w nogi, potem w łeb albo zamknąć w pierdlu...
Więc nie wiem jak do tego tematu odnosi się film córki czy wnuczki starego ubeka pochodzenia żydowskiego...

Dziwne, że prawie zawsze okazuje się, że mam racje...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34348
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5204 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 27 wrz 2023, o 10:29Dziwne, że prawie zawsze okazuje się, że mam racje...
No cóż, typowy dowód przez założenie tezy...

JK
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22235
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3759 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 27 wrz 2023, o 10:29 Jak widać znowu moje na wierzchu , ja jak jadę za granicę muszą mieć wizy paszporty, etc...
A ja się bardzo cieszę, że zauważyłeś, że UE to nie jest zagranica :)
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5750
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A jak nie mam racji to wskaż gdzie nie mam i będzie ok...
Jeżeli nie jest córką starego ubeka to może co inne, albo jak obrońcy granic mają się zachowywać w stosunku do intruzów?
Ja to stwierdzenie dałem do konkretnego tematu, to że czasem się w czymś pomylę to też dobrze i się tego nie wypieram a tu konkretnie mówimy o gniocie filmowym i konkretnych problemach na granicy...
A jeżeli ktoś uważa, że granice powinny być otwarte i każda szumowina może iść w lewo lub w prawo to niech sobie otworzy swój dom i wpuszcza wszelkie męty społeczne i da im wikt i opierunek i na wódkę i może na narkotyki bo to będzie ich socjal...

Fajnie jest teoretyzować ale jak przychodzi co do czego to żula z ulicy nikt nie wsadzi do swego łóżka, podejrzewam, że pani Agnieszka H. tez nie wzięła sobie do łóżka jakiegoś uchodźcę..ani żula...

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
A ja się bardzo cieszę, że zauważyłeś, że UE to nie jest zagranica
Wszędzie biorę paszport i przekraczam legalnie a Białoruś to nie unia...

Dodano po 47 sekundach:
A oni przychodzą z egzotycznych państw do których jak jeździłem to legalnie tego też wymagam od innych...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22235
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3759 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 27 wrz 2023, o 11:18
A ja się bardzo cieszę, że zauważyłeś, że UE to nie jest zagranica
Wszędzie biorę paszport i przekraczam legalnie a Białoruś to nie unia...

Dodano po 47 sekundach:
A oni przychodzą z egzotycznych państw do których jak jeździłem to legalnie tego też wymagam od innych...
Poczekaj jeszcze chwilę. Najpierw Twoj wódz wyprowadzi Polskę z Unii, potem wejdą Ruscy i będziesz pierwszy, który będzie spieprzał do Niemiec bez wizy
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5750
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Już weszli ukraińcy, terz A.H i Tusk. chce żeby weszli nachodźcy, ruskie czekają w kolejce...
Tylko wasz opcja przygotuje w swoich domach pokoje dla bangladeszaków
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22235
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3759 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Prędzej bym wypuścił do domu bangladeszaka niż oszalałego z nienawiści katola
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5750
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Katolik jest oszalały ale z miłości do bliźniego...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22235
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3759 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 28 wrz 2023, o 07:44 Katolik jest oszalały ale z miłości do bliźniego...
I tak go kocha, że zatlukłby na śmierć za inne poglądy czy kolor skóry.
No chyba że taki, co się różni, to nie bliźni.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

a4karo popiera tu miłość wobec bliźniego a wcale się do tych zasad nie stosuje.

Ale tak szczerze... To gdyby nie powiązania Konfederacji z Rosją to bym na nich głosowała.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5750
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

To gdyby nie powiązania Konfederacji z Rosją
Pisowska propaganda i platformerska też...
ODPOWIEDZ