Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15688
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

To prawda, problem z niedokładnością testów (tj. możliwość otrzymania wyniku fałszywie pozytywnego) jest istotną kwestią, którą warto podnieść (i przez to zdrowi ludzie mogli wylądować na kwarantannie, a ponadto wskazuje to, że argumenty "zrobiliśmy tylko 5x testów, a wyszło aż x zarażonych" są słabe). Nie wynika z tego żadna z tez "fałszywa pandemia", "to tylko grypa", "co ja jestem, pies, żeby nosić kaganiec?" (zauważmy, że ta trzecia, choć wulgarnie wyrażona, ma też komponent zależny od etyki, nie do samych faktów). Jest to tylko przejaw niedoskonałości naszych narzędzi poznawczych.
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mdd »

Wskazuje na to, że ludzie są naiwni, że wierzą w narzędzia, których skuteczność nie została zbadana (z preparatami genetycznymi mRNA podobnie). A zaraz zaraz... Czy już zapomnieliśmy, że Łukasz Szumowski już 2 lata temu mówił, że testów nie wykonuje się "profilaktycznie"? ;-) Mówił dokładnie to samo, co mówi ten przytoczony dokument (bez przytaczania liczb). Mówił też, że maseczki są nieskuteczne. Jak dla mnie ktoś wykorzystuje lud i robi go w konia, i to z ogromnym sukcesem. Nawet wiem dlaczego. Za mówienie prawdy słabo płacą ;-)
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 795
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Nie rozumiem paranoi związanej z krytyką środków przeciwepidemicznych. Niekonsekwencje w ich stosowaniu oraz podejmowanie pewnych działań ad hoc całkowicie wyjaśnia podniesiona przez Premislava niedoskonałość naszych narzędzi poznawczych. Pandemia została również wykorzystana przez osoby o wątpliwej reputacji do nieuczciwego pozyskania środków finansowych. To, jaki był zakres tego zjawiska, pozostawiam historykom. Natomiast powtarzanie teorii autorstwa Wielomskich oraz innych podobnych tez o dosyć prostej w istocie konstrukcji jest jednak dla mnie całkowicie niepojęte.

Myślę, że to jednak dosyć groteskowe, że konserwatyści deklarujący związek z tomizmem i katolicyzmem, jakimi są Wielomscy, posiadają pod pewnymi względami bolszewicką mentalność. Chodzi o pewien typ myślenia spiskowego, który jest charakterystyczny dla radykalnej doktryny bolszewickiej i widoczny na przykład w sposobie myślenia (wybitnego narodowego-bolszewika) Jarosława Kaczyńskiego.

Sugeruję, by, zamiast popadać w defetyzm, cieszyć się z miłego życia, które mamy pod panowaniem pomazańca bożego Jeffrey'a Prestona Jorgensena.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5750
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 132 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Szacun dla tych co walą prawdę:

Kod: Zaznacz cały

wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-stanislaw-dolny-kontrowersyjne-kazanie-na-niedzielnej-mszy-w,nId,5935911
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 795
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Trafna wypowiedź na temat części polityków i zwolenników Konfederacji:
To jest b. piękne - Putin jest po stronie życia, a wręcz użycia, bo ma młode kochanki, własny zamek, gigantyczny jacht i setki milionów dolarów na kontach, a ci smętni onaniści widzieli w nim Dostojewskiego w garniturze, który będzie walczył z hedonizmem i pustką Zachodu.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5750
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 132 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

ma młode kochanki, własny zamek, gigantyczny jacht i setki milionów dolarów na kontach
Żydowsko masońska elita zachodnia i nie tylko - też to ma, a do tego tamci lubują się w zboczeniach dzieciach orgiach, sodomiach, etc... a Putin poprzestaje li tylko na młodych kochankach co znacznie go odróżnia na plus...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 795
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Pan Lejb Fogelman i inni mili panowie ze starego i szlachetnego narodu żydowskiego, których miałem zaszczyt poznać, żyją w stałych związkach i zachowują się całkiem normalnie. Owszem czasem zdarzy się rozwód albo romans. Natomiast rosyjska elita, która okrada własny naród i morduje sąsiednie, zajmuje się prostytucją i handlem żywym towarem.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5750
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 132 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ostrzelany szpital na Ukrainie: handel dziećmi rodzonymi przez surogatki, oraz częściami z aborcji jedna z największych klinik aborcyjnych na świecie>>>
ETC>>>
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Slup pisze: 4 kwie 2022, o 22:27 Pan Lejb Fogelman i inni mili panowie ze starego i szlachetnego narodu żydowskiego...
Wikipedia podaje w przypadku Lejba Fogelmana: "narodowość polska". Nie chcę tego roztrząsać, gdyż poczucie przynależności narodowej to sprawa bardzo osobista. Samo nazwisko nie jest tu decydującym wskaźnikiem.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 795
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 4 kwie 2022, o 22:30 Ostrzelany szpital na Ukrainie: handel dziećmi rodzonymi przez surogatki, oraz częściami z aborcji jedna z największych klinik aborcyjnych na świecie>>>
ETC>>>
To o Rosji putinowskiej? Bo w Rosji przeprowadza się pół miliona aborcji rocznie.

Kod: Zaznacz cały

https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2021-08/rosyjski-lekarz-kontra-aborcja-farmakologiczna.html

Surogacja też jest w Rosji bardzo częsta.
Według „News Deeply” surogacja przechodzi w tym kraju swój rozkwit. Vladislav Melnikov, szef Europejskiego Centrum Surogacji w Rosji powiedział, że w ramach macierzyństwa zastępczego na świat w 2016 roku przyszło w tym kraju 2 000 dzieci. W całej Rosji znajduje się ok. 100 ośrodków, gdzie oferowana jest surogacja, w tym 40 w Moskwie.
Rosja to "Trzeci Rzym", ostoja konserwatyzmu, tradycji i chrześcijaństwa, konfederacki raj utracony.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5750
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 132 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jak widzisz Rosja a Ukraina praktycznie to samo więc czemu mam nadstawiać kark za zbrodniarzami jedni i drudzy jednakowe...

Dodano po 12 minutach 57 sekundach:
Ukraina nie warta tego co polski ukraiński rząd robi postawa Orbana jest super, ale lewakom szczeny opadły, że Orban wygrał, dla tych [ciach] jest On dla nich: Pan Orban...!!!
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2022, o 14:29 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pilnuj języka, bo warny za obrażanie są u Ciebie częste.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 795
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 5 kwie 2022, o 11:56 Jak widzisz Rosja a Ukraina praktycznie to samo więc czemu mam nadstawiać kark za zbrodniarzami jedni i drudzy jednakowe...
Po pierwsze Ukraina nie najeżdża krajów ościennych i nie morduje ich ludności. Rosja owszem. Jest to modus operandi ich państwowości od czasów rewolucji bolszewickiej.
Po drugie z punktu widzenia czystego rachunku politycznego można zadać pytanie, który z krajów stanowi większe zagrożenie dla Polski. Ze względów ekonomicznym, militarnych, kulturowych i historycznych Rosja jest dla naszego bezpieczeństwa i dostatniego życia śmiertelnym zagrożeniem. Ukraina natomiast jest poważnym konkurentem dla naszego rolnictwa i niektórzy (wcale nie tak bardzo radykalni) ukraińscy politycy zgłaszają pretensje terytorialne do kilkunastu polskich gmin w okolicach Przemyśla. To jest oczywiście poważne zagrożenie, ale wielokrotnie mniejszego kalibru niż Rosja.
Stąd wniosek, że każdy Polak z odrobiną instynktu samozachowawczego powinien stać murem po stronie ukraińskiej.

Nie popieranie strategii dyplomatycznej obecnego polskiego rządu (narodowo-bolszewickiego) uważam za głupotę lub zdradę polskich interesów. Węgry to inny kraj, z inną sytuacją geopolityczną. Trzeba być kompletnym ignorantem, by nie widzieć, że Polska nie może pozwolić sobie na politykę w stylu Orbana czyli antagonizm wobec Ukrainy i przyjaźń z Rosją. Prawdą jest, że polityka Orbana jest zgodna z węgierskim interesem narodowym. Natomiast jest całkowicie niezgodna z naszym interesem. Politycy PIS wypowiadają się na temat Orbana w bardzo stonowany sposób, bo Węgry pod jego rządami to cyniczny, ale jednak poważny i przewidywalny partner. Z takim partnerem można się nie zgadzać, ale należy traktować go serio.

A lewacy i tfuu konfederaci to dla mnie jedno i to samo – banda pożytecznych idiotów lub obca agentura. Z lewicy szanuję niektórych polityków Razem. Z Konfederacji nikt nie zdobył mojego szacunku i nie zanosi się na to.

To teoria, którą za kilka miesięcy, będzie powtarzać część naszych sił narodowych:

Kod: Zaznacz cały

https://demagog.org.pl/fake_news/niebianska-jerozolima-w-ukrainie-to-teoria-spiskowa/?cn-reloaded=1
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5750
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 132 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Wojna informacyjna sięga po różne sposoby, aby trafić do różnych ludzi. Ponieważ treści antysemickie nadal mają szerokie grono odbiorców, dezinformacja łączy wojnę rosyjsko-ukraińską z teorią spiskową, która zakłada, że „za wszystkim stoją Żydzi”. Ponadto wykorzystanie starych filmów w kontekście aktualnych wydarzeń może dodatkowo podkreślać wrażenie, że dokonano wówczas prawidłowej analizy wydarzeń. Nie zmienia to jednak faktu, że teorie te są zbudowane na fałszywych założeniach.
Wyszukujesz artykuły, które bronią żydów czasem brzmisz przekonywująco dla takich np. jak J. K. ale to nie zmienia faktów, że żydzi to Chazarowie,
czyhający na nas i naszą niepodległość, podobnież te mordy wykonywali Ukraińcy te o których porównują do Srebrenicy... i Ukraińcy pod karabinami celując do swoich wywalają ich przymusem do Polski tak słyszałem dzisiaj...

A jak dzisiaj kupując alkohol w Biedronce na automatycznej kasie pojawi mi się najpierw, " Czy chcesz pomóc Ukrainie" to mnie szlag trafia i się w...m... Bo szczerze nikomu nie chcę pomagać...

Dodano po 58 sekundach:
Jedynie komu bym pomógł to Slupowi i Premislavowi...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34492
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5222 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 5 kwie 2022, o 20:28ale to nie zmienia faktów, że żydzi to Chazarowie, czyhający na nas i naszą niepodległość,
Masz bardzo zabawną definicję słowa "fakt", która z faktami ma mniej wspólnego, niż tabloid Fakt.
arek1357 pisze: 5 kwie 2022, o 20:28i Ukraińcy pod karabinami celując do swoich wywalają ich przymusem do Polski tak słyszałem dzisiaj...
Skoro słuchasz rosyjskich mediów, to co spodziewasz się usłyszeć?

JK
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 795
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Nie myślałem Arku, że jesteś taki głupi. To naprawdę przykre.
ODPOWIEDZ