Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Konfederacja jest według mnie dość dziwna. Trzeba być w miarę inteligentnym/wykształconym by popierać kapitalizm, ale trzeba być idiotą by sądzić, że małżeństwa homoseksualne zniszczą polska rodzinę. Chyba że ja czegoś nie dostrzegam. Czego nie dostrzegam?
Chociaż Bosak jest dużo poważniejszy i bardziej ogarnięty niż Duda i Trzaskowski, to zdecydowanie zaleta.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Niepokonana pisze:Konfederacja jest według mnie dość dziwna.
Według mnie też, ale to również kwestia tego, że ta formacja jest mocno niejednorodna, stanowi swoisty big tent prawicowy.
Zresztą moim zdaniem poglądy mocno liberalne gospodarczo, wolnorynkowe bardzo dobrze współgrają z radykalnym konserwatyzmem obyczajowym. Mogę trochę nakreślić, czemu tak myślę, ale nie wiem, czy jest zapotrzebowanie.
Niepokonana pisze: Trzeba być w miarę inteligentnym/wykształconym by popierać kapitalizm
Niekoniecznie. Można też być absolwentem paróweczkowej szkoły ekonomii dr. Ozjasza Goldberga. Uga buga, zlikwidujmy podatki i ludzie będą mieć dużo piniendzy. W Polsce ten nurt, obawiam się, jest bardziej głośny i widoczny (niekoniecznie liczniej reprezentowany) niż ten merytoryczny.

Nie wiem też, skąd wnioski o powadze i ogarnięciu Bosaka. Tzn. może takiego próbuje odgrywać, ale szanujmy się. Na Bosaka zagłosowałbym tylko i wyłącznie, gdyby mierzył się w drugiej turze z Dudą, wolę już Biedronia niż pana Krzysztofa.

Kod: Zaznacz cały

https://www.stefczyk.info/2019/11/27/posel-konfederacji-chce-spowolnienia-gospodarki/

Dlatego uważam, że Bosak to pała.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Premislav pisze: 4 lip 2020, o 23:29 Nie wiem też, skąd wnioski o powadze i ogarnięciu Bosaka. Tzn. może takiego próbuje odgrywać, ale szanujmy się. Na Bosaka zagłosowałbym tylko i wyłącznie, gdyby mierzył się w drugiej turze z Dudą, wolę już Biedronia niż pana Krzysztofa.

Kod: Zaznacz cały

https://www.stefczyk.info/2019/11/27/posel-konfederacji-chce-spowolnienia-gospodarki/

Dlatego uważam, że Bosak to pała.
Weź powiedz, że ten link to fejk.
Też mi się Biedroń wydawał atrakcyjniejszy i paru innych kandydatów. Co złego jest w imigrantach samych w sobie?
No i pyk, rozleciało się. Jednak Bosak ani nie jest dobry gospodarczo ani społecznie.
Ale my wpuszczamy imigrantów, którzy pracują... Czy tylko ja uważam, że Tanajno jest dobrym kandydatem? Przynajmniej trochę dobrym?

Dodano po 16 godzinach 54 minutach 3 sekundach:
A tak w ogóle to co Panowie sądzą o tym, że PiS zmniejszył obostrzenia względem koronawirusa? Też sądzicie, że to co najmniej dziwne?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Niepokonana pisze: Czy tylko ja uważam, że Tanajno jest dobrym kandydatem? Przynajmniej trochę dobrym?
Gdybym miał głosować mając na uwadze ortodoksję religijną, czy raczej ideologiczną, to byłoby Tanajno>(jednak) Żółtek>Trzaskowski>=Biedroń, bo Tanajno to jedyny kandydat konsekwentnie wolnorynkowy i liberalny obyczajowo, ale niestety jest idiotą, więc na niego nie oddałem głosu. Żółtka skreśliły dwie kwestie: wsparcie dla Polexitu i zdanie na temat penalizacji aborcji w przypadku zgwałconej kobiety. Biedronia nie brałem pod uwagę przez sytuację z mandatem eurodeputowanego i jawną niechęć do budowy elektrowni atomowych w Polsce, dodatkowo podpartą niezłym szuruburu (niezrozumieniem serialu Czarnobyl).
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kto wygrał „debatę"? Puste krzesło Dudy, puste krzesło Trzaskowskiego, Trzaskowski, czy Duda? Muszę przyznać, że puste krzesło Dudy zrobiło na mnie świetne wrażenie, zero politycznych frazesów, zero manipulacji, klasa sama w sobie.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

A dlaczego sądzisz, że Tanajno jest idiotą?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Dlatego:

PS Przypomniało mi się, jak w 2007 roku ten błazen Wojewódzki (zresztą absolwent mojego kiepskiego liceum) śpiewał z Figurskim „To już jest koniec, nie ma już PiS". Ech, marzenia. :D

PPS Ludzie zgłaszający obrazę uczuć religijnych powinni udowodnić, że są katolikami. Odbywałoby się to w następujący sposób: zadajemy dokładne i szczegółowe pytania na temat Katechizmu Kościoła Katolickiego, jeśli zaś jakaś odpowiedź jest niepoprawna, to delikwent nie jest katolikiem, tylko co najwyżej osobą ochrzczoną i praktykującą zwyczaje religijne katolicyzmu. Do tego osoby takie muszą dostarczyć akt chrztu i potwierdzenie uczęszczania do kościółka oraz przyjmowania eucharystii co najmniej raz w roku (w czasie świąt wielkanocnych).

Dodano po 4 minutach 47 sekundach:
Prawda o Wyszyńskim:
(…) Oznajmił cały w drgawkach, że strzał przed chwila słyszał
Jakiś działacz wolnościowy został tam zabity dzisiaj
Wtedy już kardynał wiedział, jaka będzie jego misja
Pierwsze własnoręczne mordy na żołnierzach AK
Bardzo dumna była z niego komunistyczna władza
Strzał w tył głowy pistoletem, wszędzie dookoła krew
Mordowanie wolności, chory sadystyczny gniew
W końcu było mu mało, wiec zaczął komuchom płacić
Żeby pozwolili mu więcej ludzi dziennie stracić
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Premislav pisze: 8 lip 2020, o 09:54 Dlatego:
Zapoznam się, ale już po nagłówku czuję, że będzie ciekawie.
"Buuu, dlaczego ta głupia młodzież nie głosuje, buuu". Bo nie ma na kogo.
Premislav pisze: 8 lip 2020, o 09:54 PPS Ludzie zgłaszający obrazę uczuć religijnych powinni udowodnić, że są katolikami. Odbywałoby się to w następujący sposób: zadajemy dokładne i szczegółowe pytania na temat Katechizmu Kościoła Katolickiego, jeśli zaś jakaś odpowiedź jest niepoprawna, to delikwent nie jest katolikiem, tylko co najwyżej osobą ochrzczoną i praktykującą zwyczaje religijne katolicyzmu. Do tego osoby takie muszą dostarczyć akt chrztu i potwierdzenie uczęszczania do kościółka oraz przyjmowania eucharystii co najmniej raz w roku (w czasie świąt wielkanocnych).
Aj tam dokładnie i szczegółowe, bądźmy uczciwi Premislavie. Religia w szkole jest dwa razy w tygodniu przez dwanaście lat, a historia na poziomie podstawowym jest przez dziewięć lat również dwa razy w tygodniu. W związku z tym takie odpytywanie powinno być jak test z historii.
I tak, uważam, że to jest skrajnie idiotyczne, że tyle godzin marnuje się na przedmiot, na którym się nic nie robi. Po tylu latach każdy katolik powinien mieć wiedzę o swojej religii, mimo że szkoła nie uczy. Uczniowie mają za dużo godzin. W drugiej klasie liceum miałam 34 godziny lekcyjne tygodniowo. Katecheza służy do modlitwy? To niech będzie w kościele.



Premislav, a myślisz, że to głupie głosować na Trzaskowskiego ze względu na jego poglądy o ekologii? No staram się wysupłać, co się da z tych kandydatów, wiele w nich dobrego nie ma. Próbuję sobie wmówić, że nie będzie z nimi źle.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Niepokonana pisze:Premislav, a myślisz, że to głupie głosować na Trzaskowskiego ze względu na jego poglądy o ekologii?
Poglądy Trzaskowskiego o ekologii nie wyszły w zasadzie poza sferę deklaracji, mam wrażenie (może się mylę?). Jak powiedział pewien starożytny idol nastolatek, piękne słowa może powiedzą Ci wszystko, ale nie zmienią nic. Niemniej jednak każdy powód jest dobry, żeby głosować w drugiej turze na kontrkandydata osoby popieranej przez PiS. Ze smutkiem stwierdzam, że to najprawdopodobniej nie wystarczy, mógłbym się z kimś założyć, że Duda wygra, ale chodzi o ideę odsunięcia od władzy narodowych bolszewików (bez łącznika, panie marksisto).
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Aa czyli głosujesz przeciwko PiS?
Przeczytałam ten artykuł, już kiedyś mówiłam o takich ludziach. Na ekonomii się znają, na wszystkim innym nie.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 8 lip 2020, o 15:04 Ze smutkiem stwierdzam, że to najprawdopodobniej nie wystarczy, mógłbym się z kimś założyć, że Duda wygra, ale chodzi o ideę odsunięcia od władzy narodowych bolszewików (bez łącznika, panie marksisto).
Ale partia narodowo-bolszewicka z łącznikiem, prawda? Rzeczywiście napisałem to z łącznikiem, gdy nie powinienem (pamiętam, że było mi z tego powodu wstyd, ale wpisu już nie dało się edytować). Dziękuję.

Jestem też zadowolony, że ta terminologia się w jakimś stopniu przyjęła. Uważam, że jest trafna.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Tak, trafna. Proponuję, byś powiększył swój awatar, dopisał: "Duda - narodowy bolszewik" i poszedł z nim na jakiś wiec wesprzeć swojego kandydata!
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Popieram! Slup, przy okazji przynieś dowody na to, że współpracowałeś z SB i że siedziałeś w więzieniu podczas rządów PO. I oczywiście załóż koszulkę z napisem "I love Duda". Myślę, że Duda się bardzo ucieszy, jak jego wierny fan przyjdzie na wiec. Będzie mu bardzo miło.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

krl pisze: 8 lip 2020, o 16:38 Tak, trafna. Proponuję, byś powiększył swój awatar, dopisał: "Duda - narodowy bolszewik" i poszedł z nim na jakiś wiec wesprzeć swojego kandydata!
Obawiam się, że to nie podziałałoby tak, jak tego oczekujesz. Szczególnie, gdyby w okolicy byli reporterzy TVP...
Niepokonana pisze: 8 lip 2020, o 16:51 Popieram! Slup, przy okazji przynieś dowody na to, że współpracowałeś z SB i że siedziałeś w więzieniu podczas rządów PO. I oczywiście załóż koszulkę z napisem "I love Duda". Myślę, że Duda się bardzo ucieszy, jak jego wierny fan przyjdzie na wiec. Będzie mu bardzo miło.
Reporterzy TVP na pewno się ucieszą. Szczególnie, gdy dodam, że, jako były tajny współpracownik i więzień, popieram Trzaskowskiego.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup pisze: 8 lip 2020, o 17:10 Reporterzy TVP na pewno się ucieszą. Szczególnie, gdy dodam, że, jako były tajny współpracownik i więzień, popieram Trzaskowskiego.
Dzięki Bogu już nie popierasz PiS, kamień spadł mi z serca. A tak naprawdę to wiem, że sobie żartowałeś z nas.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 8 lip 2020, o 18:43 Dzięki Bogu już nie popierasz PiS, kamień spadł mi z serca. A tak naprawdę to wiem, że sobie żartowałeś z nas.
Istnieje bardzo liczna część społeczeństwa, którą PIS faktycznie reprezentuje. Wobec tej grupy społecznej elity "liberalne" stosowały pedagogikę wstydu, wyszydzały jej tradycję i zwyczaje. Twierdziły też, że jej niepowodzenia ekonomiczne wynikają z lenistwa, braku wykształcenia i wąskich horyzontów - symbolem tego była wspominana przeze mnie wypowiedź Komorowskiego "weź kredyt, zmień pracę". Jednocześnie to ta grupa poniosła największe ekonomiczne koszty transformacji ustrojowej. PIS jest wyrazicielem świadomości klasowej tej grupy ludzi.

Podam kilka fragmentów z ciekawego

Kod: Zaznacz cały

https://krytykapolityczna.pl/kraj/antoni-dudek-od-mazowieckiego-do-suchockiej-michal-sutowski-wywiad/
, który ukazał się na łamach Krytyki Politycznej.
Antoni Dudek pisze: Balcerowicz po prostu nie przyjmował do wiadomości, że rolnictwo to nie jest gałąź gospodarki jak każda inna, że zachodnia żywność jest przecież dotowana, że produkuje się w dłuższym cyklu, co prowadziło do permanentnych awantur.
[...]
Bo to nie był problemu głodu, tylko problem opłacalności produkcji dla rolników. To oni zapłacili najwyższą cenę za transformację; moim zdaniem nie musieli aż tyle. Niestety, w polskiej tradycji niemal wszystko odbywało się kosztem chłopów, od stalinowskiej industrializacji po plan Balcerowicza.
W mojej ocenie Leszek Balcerowicz, który niewątpliwie jest wybitnym ekonomistą i osobą wielce zasłużoną, faktycznie ma technokratyczną skłonność do ignorowania krótkoterminowych kosztów społecznych rozmaitych decyzji, które są słuszne z długoterminowej perspektywy. On jednak jest technokratą, poważnym ekonomistą i wydaje się być wolny od poczucia wyższości wobec ludzi prostych. Tego nie da się niestety powiedzieć o dużej części przedstawicieli elit "liberalnych". Ich kwalifikacje moralne, wykształcenie i kompetencje są wątpliwe, a jednocześnie mają oni poczucie, że ich uprzywilejowana pozycja instytucjonalna jest im należna z uwagi na ich naturalne zdolności. Koronnym przykładem jest wymiar sprawiedliwości - głównie sądy.

Podaję pewne fakty z

Kod: Zaznacz cały

https://courtwatch.pl/wp-content/uploads/2017/05/Raport-Fundacji-Court-Watch-Polska-Ocena-polskich-s%C4%85d%C3%B3w-w-%C5%9Bwietle-bada%C5%84-maj-2017.pdf
.
Tylko 35% sędziów przebadanych przez Europejską Sieć Rad Sądownictwa stwierdziło, że awans do sądów wyższej instancji odbywa się w Polsce wyłącznie na podstawie kryteriów merytorycznych.
[...]
8% sędziów przebadanych przez Europejską Sieć Rad Sądownictwa przyznało, że kierownictwo sądu wywierało na nich presję orzekania w konkretnych sprawach w określonym czasie.
[...]
13% sędziów przyznało, że musiało orzekać zgodnie z wytycznymi sędziów tego samego szczebla.
[...]
7% sędziów przebadanych przez Europejską Sieć Rad Sądownictwa przyznało, że zna przypadki przydzielania spraw sędziom w sposób, który miał wpłynąć na rozstrzygnięcie.
Oczywiście trudno rozpatrywać te zjawiska w izolacji od dużej skali nepotyzmu w środowiskach prawniczych. Trudno też nie łączyć ich ze zjawiskami, które miały miejsce podczas transformacji ustrojowej.

Wady PIS-u to najprawdopodobniej kosztowna i szkodliwa ekonomia polityczna, chociaż tutaj naśladujemy mainstream i najnowsze trendy. Mam na myśli obniżenie wieku emerytalnego, politykę niskich stóp procentowych, podporządkowanie NBP polityce rządu, brak uproszczeń przepisów związanych z działalnością gospodarczą oraz zapewne nadmierną redystrybucję dochodów, która obniża produktywność i inwestycje.

Mój kandydat też nie jest od tego wolny:
Uważam, że kobiety, matki wychowujące dzieci, powinny być docenione, bo nie ma cięższej, bardziej odpowiedzialnej pracy. Za tę pracę i zaangażowanie powinny otrzymywać dodatek do emerytury. Przynajmniej 200 zł za każde dziecko – powiedziała podczas spotkania z wyborcami w Katowicach Małgorzata Trzaskowska.
ODPOWIEDZ