Forum nie działa na TORze

Sprawy techniczne; TeX, avatary, shoutbox, funkcje specjalne... O tym wszystkim tutaj.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Forum nie działa na TORze

Post autor: Niepokonana »

Dzień dobry
Problem jest dość prosty. Jak wchodzę na matematyka.pl z TORa, bo taką mam zachciankę, to strona nie działa, jest po prostu biała. Nie ma potrzeby robić screena - strona jest biała, nic się nie pokazuje. A na Google Chrome działa. Wczoraj jeszcze wszystko działało dobrze, ale około północy, może trochę wcześniej strona zaczęła się strasznie lagować. Czemu się tak dzieje?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Slup »

U mnie działa z Tora. Sprawdź, czy wczoraj nie aktualizował się system (zakładam, że używasz windows 10 lub 8).
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Niepokonana »

Slup pisze: 5 lip 2020, o 19:57 Sprawdź, czy wczoraj nie aktualizował się system.
Dzięki za radę, ale nie aktualizował się wczoraj ani w przeciągu ostatniego tygodnia. Może mój Tor jest popsuty?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Slup »

Jeśli inne strony działają, to nie jest. Jeśli nie działają, to musisz wyczyścić cache, zreinstalować Tora, zrestartować system. Może pomoże. Jeśli nie, to najlepiej, gdybyś uruchomiła console w Torze i zrzuciła tutaj screena.

Ogólnie jednak nie wiem, po co używać Tora (a do przeglądania matematyka.pl tym bardziej). Chyba, że trzymasz porwane dzieci w piwnicy, które sprzedajesz potem do pracy za bitcoiny. Wtedy wszystko jasne. Np. ja przy użyciu Tora sprzedawałem dane klientów banku, w którym kiedyś pracowałem. Zatrzymano mnie w 2007 roku pod koniec rządów PIS-u, bo PIS generalnie wziął się za przestępców. Siedziałem 8 lat w więzieniu za PO-PSL. Z więzienia wyszedłem pod koniec 2015 roku. W więzieniu brałem sterydy przez co bardzo urosłem i teraz jestem karkiem. Głosowałem też na PO jak każdy porządny przestępca.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Niepokonana »

Dzięki za rady, ale inne strony działają normalnie.
Porwane dzieci w piwnicy? Nie, piszę posty na forum zamiast odrabiać moją pracę domową samodzielnie. Wyobrażasz, co by się stało, gdyby moja pani się o tym dowiedziała? Wiele by ze mnie nie zostało. A tak poza tym, to nie wiem, co mi odbiło, żeby używać przeglądarki, która nie jest user-friendly. No tak jakoś.
Ty mi lepiej powiedz, kogo znasz, że siedziałeś tylko 8 lat. Fajnych masz przyjaciół.
A wracając do tematu to uważam, że dobrze by było, gdyby forum działało, bo lepiej jest jak działa, aniżeli jeżeli nie działa. Możemy przeprowadzić o tym konwersację i powoływać się na Biblię czy coś.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 5 lip 2020, o 21:31 Ty mi lepiej powiedz, kogo znasz, że siedziałeś tylko 8 lat. Fajnych masz przyjaciół.
Ja znam Borysa Szyca i znam Krzyśka Ibisza
Pudziana i Majdana, Adasia Małysza
Znam Dodę elektrodę, znam Wojewódzkiego
Spróbuj usunąć cache, zreinstaluj Tora i uruchom ponownie system. Jest szansa, że pomoże. Możesz też zainstalować Tora na innym komputerze z nowszym windowsem i zobaczyć, czy wtedy forum działa (ja używam windows 3.1, bo się przyzwyczaiłem - poza tym mój komputer jest już dosyć wiekowy i nie uciągnie nawet windowsa 95).
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Niepokonana »

Jest nowszy Windows niż 10?
A tak na serio, to skąd się tak znasz na TORze, skoro nie jesteś informatykiem?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 5 lip 2020, o 22:13 Jest nowszy Windows niż 10?
Chyba nie. Warto sprawdzić, czy strona działa w Torze na innym systemie windows niż Twój. Chodzi o to, by wiedzieć, czy problemem jest strona matematyka.pl, czy Twój system.
Niepokonana pisze: 5 lip 2020, o 22:13 A tak na serio, to skąd się tak znasz na TORze, skoro nie jesteś informatykiem?
Nie znam się na Torze. Mam zainstalowanego na wszelki wypadek, ale nie korzystam. Już tłumaczyłem, że korzystałem przed 2007.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Niepokonana »

Nie mam innych urządzeń, na których mogłabym sprawdzić. W domu tylko ja mam TORa. Mi się wydaje to dziwne, że tylko matematyka.pl nie działa, a inne strony działają.
Cieszę się, że ktoś też lubi cebulową przeglądarkę.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 6 lip 2020, o 19:28 Cieszę się, że ktoś też lubi cebulową przeglądarkę.
Szkoda tylko, że ta osoba to były przestępca.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Niepokonana »

Slup, chyba okazuje się, że mój tor jest po prostu głupi i popsuty. Jak wpisuję sobie bezpośrednio matematyka.pl, to mi nie działa. Ale jak wyszukałam matematyka pl w duck duck go i kliknęłam w link, to mi działa. Jak naprawić TORa?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 7 lip 2020, o 12:43 Slup, chyba okazuje się, że mój tor jest po prostu głupi i popsuty. Jak wpisuję sobie bezpośrednio matematyka.pl, to mi nie działa. Ale jak wyszukałam matematyka pl w duck duck go i kliknęłam w link, to mi działa. Jak naprawić TORa?
Bardzo ciekawe. Gdy wejdziesz na stronę, to czy w obu przypadkach (przez bezpośrednie wpisanie w pasku adresowym/przez duck duck go) widzisz w pasku adresów:

Kod: Zaznacz cały

https://matematyka.pl
?
A jeśli widzisz różne adresy, to jakie?
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Niepokonana »

Są takie same.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Niepokonana »

Slup pisze: 7 lip 2020, o 20:51 Bardzo ciekawe.
Wiem, w czym problem, napiszę, żeby inni wiedzieli.
TOR ma wtyczkę NoScript. Jak się wchodzi na strony ze skryptami, to wyskakują ostrzeżenia o tych skryptach z tej wtyczki i pytanie "co chcesz zrobić". Jako że najczęściej te "złe" skrypty pochodzą z reklam na stronie, to zaznaczam "zawsze blokuj". I zaznaczyłam nie to, co trzeba...
Wiesz przypadkiem, jak zresetować ustawienia tej wtyczki? Jak nie to ok.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Forum nie działa na TORze

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 23 lip 2020, o 18:22 Wiesz przypadkiem, jak zresetować ustawienia tej wtyczki? Jak nie to ok.
Dwa sposoby:
1. Klikasz w ikonę tej wtyczki po prawej paska adresowego. Następnie w oknie, które się pojawia, na prawo od zielonego znaku odświeżania znajduje się ikona opcji. Klikasz tę ikonę. W oknie, które się pojawia, w prawym górnym rogu masz przycisk resetowania. Trzeba go kliknąć i zaakceptować.
2. Wchodzisz w ustawienia przeglądarki. Wybierasz menedżera wtyczek/rozszerzeń. W nim wyszukujesz tę wtyczkę. Na prawo od niej znajduje się przycisk oznaczony przez trzy kropki. Klikasz w ten przycisk i wybierasz ustawienia. Następnie w otwartym oknie klikasz w prawym rogu przycisk resetowania.

Jest dziwne, że przy wpisaniu adresu "matematyka.pl" w pasku ta wtyczka jest aktywna, natomiast jest nieaktywna, gdy wejdziesz na stronę przez wyszukiwarkę.
ODPOWIEDZ