Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1024
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 203 razy
Pomógł: 7 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana » 1 lip 2020, o 18:54

a4karo pisze:
1 lip 2020, o 15:24
Z tą arytmetyką teź nie do końca tak: kto wytłumaczy dlaczego podwojona święta trójca nie daje boskiej siódemki tylko diabelską szóstkę?
Bo Bóg wcale nie jest dobry i miłosierny?
Areczek pewnie powie, że Bóg i siedmiokolorowa Maryja są ponad matematyką.
Premislav pisze:
1 lip 2020, o 17:13
Numerologia na matematyka.pl, mocne. xDDD
Mnie też to przeraża! I bawi jednocześnie. 8-) Do czego to doszło?
Psiaczek pisze:
1 lip 2020, o 17:52

Mnie trochę inna numerologia interesuje , zastanawiam się czy jeśli Duda z PiS utrzymają się jeszcze parę lat przy władzy, to w momencie gdy będę przechodził na emeryturę będzie już 19-ta ? Na 17-tą to liczę w ciemno, jeśli już teraz ma być 14 w roku :wink:
Pamiętasz Psiaczku moją kartkówkę z granic? Było pytanie "oblicz granicę emerytury Psiaczka, jeżeli rok dąży do \(\displaystyle{ 2030}\)". A wiesz jaka była odpowiedź? \(\displaystyle{ 0}\) złotych. Widzisz Psiaczku socjalizm kończy się tak, że nikt nie ma pieniędzy. A poza tym masz fajną pracę, uczysz młodzież pełną pasji. Wszyscy lubią Twój przedmiot, są zainteresowani i w ogóle jest fajnie.

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3984
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 94 razy
Pomógł: 387 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 » 1 lip 2020, o 22:58

kto wytłumaczy dlaczego podwojona święta trójca nie daje boskiej siódemki tylko diabelską szóstkę?
Bo trójca jest jedna...

Dodano po 11 minutach 12 sekundach:
Innymi słowy jak zobaczysz kobietę w tęczowym szalu, to ci się spodoba, a dopiero gdy policzysz kolory i stwierdzisz, że jest ich sześć, zapałasz do niej szczerą katolicka nienawiścią?
Tak i palę ją na stosie...bo na to zasługuje, bo albo jest zła albo głupia...

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
Mnie też to przeraża! I bawi jednocześnie. 8-) Do czego to doszło?
Uwierz mi Niepokonana, że to działa...

Dodano po 16 minutach 13 sekundach:
Ładnie po tym jechał Eco w Wahadle Foucaulta. Polecam tę książkę jak zawsze, ale warto ją czytać mając dostęp do Internetu lub słownika wyrazów obcych.
Czytałem super rzecz dobra książka... Jak i Cmentarz w Pradze też polecam/...


Czemu Premislaw się dziwisz a nie używasz symboli w matematyce? Myślisz, że ona są tylko tam przyporządkowane, otóż nie...
One są wszędzie... Każdy symbol ma swoją większą lub mniejszą moc, wiesz jak Druidowie zwiększali moc run czyli świętego symbolicznego pisma ...
Otóż ryli rylcem w tabliczkach drewnianych runy (wgłębienia), a potem w te wgłębienia wlewali krew ofiarną... wtedy runy jeszcze z krwią i podczas obrzędów przemawiały do kapłanów...

A myślisz, że współcześnie tego nie robią, w Europie masz kilkadziesiąt tysięcy czarownic i różnych stowarzyszeń..., przedstawicielki Nowoczesnej uczestniczyli w jakimś sabacie...

Można się śmiać ale to niestety bardzo szkodliwe sekty, gorsze niż kleszcze w lecie...

Niepokonana szkoda żeś noga z historii, ale pocztaj sobie coś o Johnie Dee, Edwardzie Kelleyu..., prawdopodobnie te szumowiny otruły nasze króla Stefana Batorego...

Ale to tylko okultyści, matematycy i astrologowie, więc czemu matematyka ma stać w sprzeczności z okultyzmem czy numerologią wręcz przeciwnie...

Dodano po 4 minutach 18 sekundach:
"Matka Boża" to nie element historii, tylko fantasy.
Tak rodem z Anime..., a wiesz, że Lucyfer najbardziej nienawidzi Matkę Bożą bardziej niż Jezusa...

krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 107 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl » 2 lip 2020, o 19:47

Dzisiaj Wielki Naród Rosyjski w referendum zaakceptował zmiany w Konstytucji zaproponowane przez Wielkiego Wodza Władimira Władimirowicza. Zmiany te to m.in. oparcie Konstytucji o wiarę w Boga, ochrona rodziny jako związku mężczyzny i kobiety, ale przede wszystkim umożliwienie Władimirowi Władimirowiczowi kolejnych 16 lat rządów. Wdzięczny naród głosował niemal jednomyślnie, większością 72% głosów, przy frekwencji 65%.
Co prawda różni wichrzyciele i ludzie "gorszych sortów", zakażeni "wrogą ideologią", wskazywali, że wybory nie były w pełni tajne, wolne (ludzie musieli przynosić do zakładów pracy zaświadczenia, że głosowali), niektórzy głosowali nawet 3 razy, ale to są drobne detale, które nie mogą zmącić czystego i silnego przekazu - poparcia przez Wielki Naród Rosyjski Wodza, który sprawił, że Rosja wstała z kolan.
Ech, Wielka Rosja długo jeszcze będzie stanowić niedościgły wzór dla prawdziwych Polskich Patriotów. W końcu daleko nam jeszcze do tej jedności Narodu, do tych 72%. Ale wszystko jest na dobrej drodze. Z kolan już wstaliśmy.

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 133 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup » 2 lip 2020, o 20:43

Bardzo podoba mi się powyższa wypowiedź. Szkoda, że to forum jest tak niszowe i nie ma szans na nadanie jej większego rozgłosu. Chciałbym, by wszyscy przeciwnicy partii narodowo-bolszewickiej wypowiadali się w taki sposób. Proponuję list (pod którym chętnie się podpiszę swoim nic nie znaczącym nazwiskiem, chociaż wątpię, by była taka potrzeba) podobnej treści opublikowany w Gazecie Wyborczej sygnowany przez różnych przedstawicieli elit z koniecznym uwzględnieniem wybitnych obrońców niezależnego sądownictwa takich jak profesor "10 000 zł to dobra pensja, ale na prowincji" Gersdorf oraz profesor "urządzam nieformalne wakacje trybunalskie a potem wypłacam ekwiwalent za urlop" Rzepliński. Nie może też zabraknąć największego polskiego demokraty pana "wypłacam sobie pieniądze z KOD za pracę, którą wykonuje ktoś inny" M. Kijowskiego. Przydałby się też były prezydent "weź kredyt, zmień pracę" Komorowski. Przy takim gronie sygnatariuszy list na pewno przyniesie zwycięstwo demokracji.Trzeba działać!

Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1464
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 463 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek » 2 lip 2020, o 21:06

Nasza nieodżałowanej pamięci noblistka napisała kiedyś wiersz o Leninie , z nim to nie wypaliło do końca, ale może po śmierci Putina ?

Grób w którym leży ten
nowego człowieczeństwa Adam
wieńczony będzie kwiatami
z nieznanych dziś jeszcze planet :wink:

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 133 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup » 2 lip 2020, o 21:17

Taką poezję rozumiem w przeciwieństwie do tych nadętych wierszy Zbigniewa Herberta.
Bertrand Russel pisze: The death of Lenin makes the world poorer by the loss of one of the really great men produced by the war. It seems probable that our age will go down to history as that of Lenin and Einstein -- the two men who have succeeded in a great work of synthesis in an analytic age, one in thought, the other in action. Lenin appeared to the outraged bourgeoisie of the world as a destroyer, but it was not the work of destruction that made him pre-eminent. Others could have destroyed, but I doubt whether any other living man could have built so well on the new foundations. His mind was orderly and creative: he was a philosophic system-maker in the sphere of practice.... Statesmen of his caliber do not appear in the world more than about once in a century, and few of us are likely to live to see his equal.

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15012
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 4976 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav » 2 lip 2020, o 21:33

Slup pisze:Bardzo podoba mi się powyższa wypowiedź. Szkoda, że to forum jest tak niszowe i nie ma szans na nadanie jej większego rozgłosu. Chciałbym, by wszyscy przeciwnicy partii narodowo-bolszewickiej wypowiadali się w taki sposób. Proponuję list (pod którym chętnie się podpiszę swoim nic nie znaczącym nazwiskiem, chociaż wątpię, by była taka potrzeba) podobnej treści opublikowany w Gazecie Wyborczej sygnowany przez różnych przedstawicieli elit z koniecznym uwzględnieniem wybitnych obrońców niezależnego sądownictwa takich jak profesor "10 000 zł to dobra pensja, ale na prowincji" Gersdorf oraz profesor "urządzam nieformalne wakacje trybunalskie a potem wypłacam ekwiwalent za urlop" Rzepliński. Nie może też zabraknąć największego polskiego demokraty pana "wypłacam sobie pieniądze z KOD za pracę, którą wykonuje ktoś inny" M. Kijowskiego. Przydałby się też były prezydent "weź kredyt, zmień pracę" Komorowski. Przy takim gronie sygnatariuszy list na pewno przyniesie zwycięstwo demokracji.Trzeba działać!
Mega dobre, nieironicznie. :D Uśmiałem się setnie, choć należę do raczej ponurych osób, a chamskie żarciki w HP jedynie pudrują tego trupa.

A może teraz wytłumaczysz mi, co miałeś na myśli z tym podważeniem starzenia się społeczeństwa, mimo że – jak wskazałem – w latach 2021-2030 rodziło się sporo osób, więc szacując roczną liczbę zgonów z góry przez 500 tysięcy, z czego trzy czwarte to ludzie 70+, widzimy, że najpewniej w roku 2030 sytuacja zacznie się poprawiać od stanu zauważalnie gorszego niż obecny? Ja nie umiem szacować, liczyłeś, że nikt tego nie sprawdzi, nie zastanowiłeś się, nie zastanowiłem się?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bardzo podoba mi się, że aby zjednać sobie część elektoratu Konfederacji, Trzaskowski musi uderzać w tony wolnorynkowe, ostatnio (tak kilka tygodni temu) udało mi się całkowicie zerwać z filmami pornograficznymi, bo zamiast tego czytam o wolnym ryneczku. Niestety, po pierwsze obawiam się, że Trzaskowski nie będzie w tym wiarygodny z uwagi na partię, do której należy, przypomnijmy bowiem takie oto słowa
Przysięgam Polakom, że każdy kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie przeze mnie osobiście wyrzucony.
Słowa głupie (i mówię to jako hardy rynkowiec), miałyby sens jedynie ceteris paribus, oczywiście nie dotrzymano tej obietnicy, a kojarzy się ona dość mocno z tą, również niemądrą (i znów: mimo że nie lubię instytucji państwa i podniecam się wolnym ryneczkiem Lidla) wypowiedzią:
https://wyborcza.pl/7,155287,26089244,t ... stawy.html
To jest tani populizm (tym bardziej, że sam Trzaskowski w świetle proponowanych rozwiązań bynajmniej nie jawi się jako leseferysta czy nawet klasyczny liberał, prędzej socjalliberał), acz mogę to przełknąć w imię ośmiu gwiazdek.

Swoją drogą dziwi mnie to, że w pierwszej turze więcej kobiet oddało głos na Dudę niż na Trzaskowskiego. Żaden z nich nie przymierza się do likwidacji 500+ ani zrównania wieku emerytalnego, za to ten pierwszy miał wypowiedzi przeciwko obecnemu kompromisowi aborcyjnemu. Ja nie wiem, czy to jest jakaś mała wyobraźnia, nieumiejętność postawienia się w tej sytuacji, czy jak? Nie każda kobieta musi propsować mega liberalne prawo aborcyjne, ale skazywanie ludzi na poświęcenie życia warzywom, które nigdy swojego stanu nie poprawią, to jest czyste okrucieństwo. Podobnie zmuszanie do rodzenia dzieci z gwałtu, i chyba łatwiej to sobie wyobrazić, będąc kobietą. Poza tym przecież ludzie z gminu mają dość praktyczne podejście do życia, no do kościołeczka pójdą, bo tradycja i tak się zawsze robiło, natomiast aborcja to dla nich mordowanie dzieci, dopóki nie dotyczy to wpadki kogoś z rodziny (znam trochę te klimaty jako – z jednej strony – wnuk włościańskiej hałastry, której przedstawicielka zresztą żyje w niezłym zdrowiu, co mnie cieszy).

Poza tym Trzaskowski jest znacznie przystojniejszy, tzn. z żadnym z kandydatów nie chciałbym się przespać (no może z Bosakiem, gdyby nie jego zamordystyczne poglądy i wyznawana religia), ale nawet chciałbym wyglądać jak Trzaskowski, a jak Duda – z pewnością nie.

Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1464
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 463 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek » 2 lip 2020, o 22:11

Trzaskowski ma tego pecha że w internecie nic nie ginie :wink:

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15012
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 4976 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav » 2 lip 2020, o 22:36

Co jest skandalicznego w tej wypowiedzi? Ruch Narodowy sam w sobie nie zostałby przeze mnie nazwany organizacją faszystowską, co najwyżej lekko faszyzującą (i Trzaskowski też tak nie nazwał Ruchu Narodowego), ale ONR to przecież literalni faszyści, ponadto trzymają sztamę z ludźmi wręcz z faszyzmu dumnymi, jak Forza Nuova.
Właśnie sobie wyobraziłem Polskę wykształconych i świadomych leseferystów, z mniej idiotycznymi przepisami, gdzie ONR jak najbardziej działa nadal legalnie, ale członek takowego ruchu wchodzi do sklepu i właściciel odmawia mu sprzedaży chleba z uwagi na obrzydliwość jego poglądów. Można sobie pomarzyć. :(

Natomiast jest dość jasnym, że Trzaskowski nie wygra wyborów (daję mu z 20% szans na wygraną, choć oczywiście będę na niego głosował); niemała część elektoratu Hołowni to ludzie, którzy podobną niechęcią pałają do PiS i do KO, więc może się okazać, iż w drugiej turze ich zabraknie.
Gdy mi ciebie zabraknie,

jak powietrza i światła,

co wybierze, któż zgadnie,

ma tęsknota niełatwa?

Czy się odda wspomnieniom

zasuszonym jak kwiat,

czy czerwoną jesienią

pójdzie sobie przez świat?


Dodano po 12 minutach 28 sekundach:
https://www.youtube.com/watch?v=d4dGw6Puvi4
Zabrzmię jak boomer i słusznie:
no i to jest prawdziwa muzyka, a nie jakieś średnie trapy ludzi, którzy fleksują się bogactwem, a czasami nawet nie łapią się do wywołującego rozwolnienie u socjalistów 1% najlepiej zarabiających.

Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 736
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 163 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 » 2 lip 2020, o 23:03

Premislav pisze:
2 lip 2020, o 21:33

Poza tym Trzaskowski jest znacznie przystojniejszy, tzn. z żadnym z kandydatów nie chciałbym się przespać (no może z Bosakiem, gdyby nie jego zamordystyczne poglądy i wyznawana religia), ale nawet chciałbym wyglądać jak Trzaskowski, a jak Duda – z pewnością nie.
Ja głosowalem na Trzaskowskiego głównie dlatego że był on jedynym kandydatem z którym chciałbym sie przespać.


A co do tego jakie żywe reakcje wzbudza mój avatar to grzecznie wyjaśniam. Po pierwsze ta grafika jest estetyczna a po drugie drzemie w niej postmodernistyczny potencjał, gdyż pokazuje ona przenikanie się różnych dość skrajnych narracji w świecie który jest juz pozbawiony wielkich dominujących opowieści o świecie i człowieku.

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15012
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 4976 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav » 2 lip 2020, o 23:17

kibel na nogach pisze: mimo że – jak wskazałem – w latach 2021-2030 rodziło się sporo osób
Oczywiście chodziło mi o lata 1951-1960, jak widać też lubię przywalić jak łysy grzywą o kant kuli.
kmarciniak1 pisze: Po pierwsze ta grafika jest estetyczna a po drugie drzemie w niej postmodernistyczny potencjał, gdyż pokazuje ona przenikanie się różnych dość skrajnych narracji w świecie który jest juz pozbawiony wielkich dominujących opowieści o świecie i człowieku.
Że jest estetyczna to się zgadzam, że drzemie w niej postmodernistyczny potencjał – to też, ale nie wysuwałbym tak śmiałych twierdzeń, jak to, że nasz świat jest już pozbawiony dominujących opowieści o świecie i człowieku. Przykład dominującej opowieści o świecie i człowieku:
Ja mogę powiedzieć co by się działo, gdyby Polska była krajem kapitalistycznym. Biedny człowiek brał sobie z domu rynienkę, brał drugą rynienkę. Wkładał 4 takie świeczki i zapalał.
Ciocia robiła te paróweczki, a on szedł i sprzedawał te paróweczki. Jeżeli ciocia robiła dobre paróweczki, to on zamiast 8 sprzedawał 16, potem 30, potem zatrudniał 4 bezrobotnych, którzy
za niego biegali. On już tylko te paróweczki przygotowywał. Po miesiącu on miał już firmę, która zatrudniała 100 ludzi i sprzedawała paróweczki na ulicy.
Dzisiaj jest to niemożliwe. Mamy sukinsynów w Warszawie… Dzisiaj to jest niemożliwe, nie z powodu żadnej korporacji, tylko dlatego że istnieje państwowa inspekcja pracy,
istnieje sanepid (który dba o interesy ludzi pracy). Istnieje urząd, który pan Ikonowicz chce żeby rejestrował wszystkie firmy, trzeba tam wypełnić tysiące formularzy, żeby się zarejestrować. Regon,
PIP itd.. Ten człowiek może być niepiśmienny, a on MUSI to wszystko zrobić. To jest niemożliwe!

:mrgreen: :P

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 133 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup » 3 lip 2020, o 08:22

Premislav pisze:
2 lip 2020, o 21:33
A może teraz wytłumaczysz mi, co miałeś na myśli z tym podważeniem starzenia się społeczeństwa, mimo że – jak wskazałem – w latach 2021-2030 rodziło się sporo osób, więc szacując roczną liczbę zgonów z góry przez 500 tysięcy, z czego trzy czwarte to ludzie 70+, widzimy, że najpewniej w roku 2030 sytuacja zacznie się poprawiać od stanu zauważalnie gorszego niż obecny? Ja nie umiem szacować, liczyłeś, że nikt tego nie sprawdzi, nie zastanowiłeś się, nie zastanowiłem się?
Myślałem w następujący sposób. Po 2027 roku (koniec powojennego wyżu demograficznego to 1957 rok) zbiór osób 70+ będzie zasilany znacznie mniej licznymi rocznikami, natomiast populacja tego zbioru będzie wymierała proporcjonalnie do swojej liczności i ta śmiertelność będzie proporcjonalna do wieku (śmiertelność jest wprost proporcjonalna do wieku i liczności populacji - to jest równanie logistyczne). Stąd to wymieranie będzie większe, bo w zbiorze będzie więcej starszych osób (powiedzmy 80+). Zatem liczność tego zbioru powinna szybko maleć. Zgadzam się z Twoją uwagą, że z tego wynika, że od 2027 roku sytuacja będzie się poprawiała, ale z gorszego stanu niż obecny. Niemniej jednak uważałem, że około 2040 roku (czyli wtedy, gdy 70 lat będą miały osoby z końca lat 60-tych XX wieku - dolina niżu demograficznego) populacja 70+ będzie mniejsza niż teraz. To są wszystko jakieś jakościowe spekulacje, więc postanowiłem sprawdzić, czy GUS ma odpowiedni model. Oczywiście ma. Jest tutaj. Można zaznaczyć przedział populacji od 70+ i śledzić zmiany jego struktury w czasie. Wnioski okazują się całkowicie obalać moją spekulację. Poprawa w ogóle nie nastąpi tzn. populacja osób 70+ będzie nieustannie rosła przez najbliższe trzy dekady. Nie mam pojęcia, z czego to wynika. Być może w Polsce będzie rosła średnia długość życia (czyli współczynniki w równaniu logistycznym będą się zmieniać). Z drugiej strony znalazłem informację, że średnia długość życia w Polsce w latach 2017-2018 zmalała o jakieś 1,5 miesiąca. Nie potrafię więc podać żadnego wyjaśnienia. Przydałyby się jakieś dodatkowe informacje.

Aha. Nie liczyłem też, że nikt tego nie sprawdzi.

Wywiad z prof. Leszkiem Balcerowiczem z listopada 2019 roku. Niestety wiele z tego, co Balcerowicz mówi, jest bardzo sensowne. To zdecydowanie bardziej mnie przekonuje do głosowania przeciwko PIS niż przewidywania, że ten łotr Kaczyński ogłosi Beatę Szydło dożywotnim marszałkiem polski poprzez zmianę konstytucji.
kmarciniak1 pisze:
2 lip 2020, o 23:03
A co do tego jakie żywe reakcje wzbudza mój avatar to grzecznie wyjaśniam. Po pierwsze ta grafika jest estetyczna a po drugie drzemie w niej postmodernistyczny potencjał, gdyż pokazuje ona przenikanie się różnych dość skrajnych narracji w świecie który jest juz pozbawiony wielkich dominujących opowieści o świecie i człowieku.
Czyli LGBT to jednak narracja - opowieść o świecie i człowieku? Za taką wypowiedź na antenie TVN można zostać poddany procedurze deplatformingu intelektualnego plebsu.

Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 736
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 163 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 » 3 lip 2020, o 16:10

Slup pisze:
3 lip 2020, o 09:56

Czyli LGBT to jednak narracja - opowieść o świecie i człowieku? Za taką wypowiedź na antenie TVN można zostać poddany procedurze deplatformingu intelektualnego plebsu.
Ależ oczywiście, że w szerokim sensie ruch LGBT tworzy opowieść o świecie i człowieku. O tym, że seksualność ma służyć głównie przyjemności a nie prokreacji. O tym ,że homoseksualizm jest czymś moralnie neutralnym. O tym, że należy w prawie państwowym uwzględnić małżeństwa jednopłciowe oraz ułatwić formalną zmiane płci osobom transpłciowym. O tym co Butler powiedziała na temat płci kulturowej w Uwikłanych w płeć itd.

Ale mam nadzieje, że zdajesz sobie sprawę, że poseł Żalek mówiąc "to nie są ludzie to jest ideologia" nie miał zbyt chwalebnych intencji. Jego intencje zostały wyrażone jaśniej przez niemiłościwie nam panującego Dudę oraz przez niemiłosiernie homofobicznego posła Czarnka. Myślę, że dziennikarka zachowała się rozsądnie deplatformując posła Żalka bo kontekst tego typu wypowiedzi w polskim dyskursie publicznym jednoznacznie wskazuje, że takie słowa są mega homofobiczne.

Na uwagę zasługuje również fakt że z jakiegoś powodu prawica używa wyrażenia ideologia LGBT w pejoratywnym znaczeniu. A samo słowo ideologia samo w sobie nie jest wartościujące. O ile rzeczywiście możemy mówić o ideologii LGBT to w takim samym sensie (a nawet bardziej bo katolicyzm ma dużo szersze aspiracje co do tłumaczenia świata) możemy mówić o ideologii katolickiej.
Premislav pisze:
2 lip 2020, o 23:17
Przykład dominującej opowieści o świecie i człowieku:
Ta narracja jest tak dominująca, że przekonuje raptem 5% polskiego społeczeństwa co widać w każdych wyborach w których startuje partia Korwina-Mikkego. Jeśli uważasz, że istnieje obecnie jakaś dominująca narracja to ją nazwij

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15012
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 4976 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav » 4 lip 2020, o 01:31

kmarciniak1 pisze:Ta narracja jest tak dominująca, że przekonuje raptem 5% polskiego społeczeństwa co widać w każdych wyborach w których startuje partia Korwina-Mikkego. Jeśli uważasz, że istnieje obecnie jakaś dominująca narracja to ją nazwij
To był akurat żart, na co miały wskazywać emotikony, natomiast nieironicznie dominującą narracją w cywilizacji zachodniej staje się coś przez ten żart zasugerowanego, czyli indywidualizm (czasem różnie rozumiany), wraz z przekonaniem (głupim), że człowiek jest kowalem własnego losu (proponuję powiedzieć to sąsiadowi mojej mamy, na pewno wtedy wespnie się na szczyt listy najbogatszych Polaków, mimo że ledwo umie się wysłowić; nie piszę tego z pogardą dla niego, tylko z szyderstwem wobec takiej narracji). Z tego się biorą te coachingowe bzdury wyśmiewane w memach typu „biedny śmieciowy kitku, gdybyś tylko wcześniej wstawał, częściej mruczał", przecenianie ciężkiej pracy (niejaki powrót teorii laborystycznej w przebraniu) itd. Dla mnie to jest prawie taki syf, jak katolicyzm, ale przynajmniej katolicyzm przyniósł, prócz masy gnoju, coś pożytecznego. Tutaj mamy sam gnój (może da się go zastosować do nawożenia roślin, więc zawsze coś).

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 133 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup » 4 lip 2020, o 11:40

A propos tego kultu pracy, to Russel napisał na ten temat esej. Uważam, że esej jest świetny, co nie oznacza, że zgadzam się z całością wyłożonych tam poglądów. Przypomina mi się też fragment utworu Kazika pt. "Jeszcze Polska". Przytaczam mimo wulgarnego języka:
Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami
Całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali
Cała jego ciężka praca, wszystko było chuja warte
Gdyby leżał całe życie, mniejszą czyniłby on stratę

ODPOWIEDZ