Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Hahaha dostałem ostrzeżenie bo napisałem, że przestępca to przestępca , prawdopodobnie jakbym napisał, że biały przestępca zadusił porządnego aframerykanina to nawet bym dostał pochwałę... no cóż wolne wrocławskie uniwersytety...

Niepokonana masz rację jakby ludzie u nas byli bardziej wykształceni to nie głosowaliby na PIS tylko Konfederację...

Slup wiesz, że masz durny awatar godny wioskowego głupka za przeproszeniem a wiem , że takim nie jesteś...

Niepokonana masz nawet spoko awatar ale tylko jak na razie...ma dobre skojarzenia...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

krl pisze: 29 cze 2020, o 07:10 Racja. Zamiast powiedzieć, że pogląd na naturę własności prywatnej przedstawiony przez Ciebie jest marksistowski powinienem był powiedzieć tylko, że marksiści by się z nim zgodzili. (I wielu innych ludzi też...)
To zdecydowanie fakt, że by się zgodzili.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 29 cze 2020, o 08:49 Hahaha dostałem ostrzeżenie bo napisałem, że przestępca to przestępca , prawdopodobnie jakbym napisał, że biały przestępca zadusił porządnego aframerykanina to nawet bym dostał pochwałę... no cóż wolne wrocławskie uniwersytety...
No cóż, nie oczekiwałem, że zrozumiesz, za co dostałeś ostrzeżenie.

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Za poglądy anty...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Slup pisze:W 2030 do grupy osób 70+ nastąpi mniejszy zastrzyk populacji, bo 70 lat skończą roczniki z 1960 roku i późniejsze, które są mniej liczne. Jednocześnie w tej grupie osoby 80-letnie i starsze będą wówczas osobami z wyżu demograficznego z końca lat 40-tych i z początku lat 50-tych. Statystycznie to one będą wymierały w pierwszej kolejności (osoby starsze statystycznie wymierają jako pierwsze). Zatem od 2030 roku (a właściwie już wcześniej) grupa osób 70+ będzie się kurczyć. To miałem na myśli. Nie twierdziłem, że gdy wiek 70+ osiąga jakaś grupa ludzi, to grupa urodzona w poprzedniej dekadzie w większości znikła.
Nie stwierdziłeś bezpośrednio, tylko to była dość złośliwa (za co przepraszam) ironia, ponieważ przejrzałem sobie statystyki z lat 1951-1960 i przecież łatwo na ich podstawie oszacować, po porównaniu z latami ~1961, że sytuacja zacznie się wówczas poprawiać z zauważalnie gorszego stanu niż obecny (z uwagi na to, że w latach 2021-2030 wejdą liczne roczniki, na tyle liczne, że zgony tego w żaden sposób nie zrównoważą – wiem, strasznie to brzmi, nie o to mi chodzi, że starsze osoby należy zabijać). Ale może ja już zupełnie nie rozumiem Twojego toku myślenia.
arek1357 pisze:Za poglądy anty...
A może za sposób ich wyrażania? User buldozer dyskutował tu ze mną (wówczas alt-rightem) około roku 2017 o tęczowym marksizmie i chyba raz mu usunięto post, bo użył nazbyt dosadnych sformułowań, ale nic więcej. Chociaż moim zdaniem granice są (a przynajmniej były) zbyt rozmyte, nawet kłóciłem się w tych okolicach z Qniem o mowę nienawiści. Hint: jeśli dehumanizujesz jakąś grupę ludzi (przykładowe określenia: bydło, zaraza, trzoda, moje „Zwierzogród", no ale ja tu jestem na specjalnych zasadach chyba, choć i tak miałem bana :D), obrażasz rozmówcę („brak Ci piątej klepki", „w domu wszyscy zdrowi?"), używasz wulgaryzmów (to akurat niespecyficzne dla Ciebie, potrafisz poniżać bez tego), to możesz oczekiwać ostrzeżenia. Przyznaję, dostałeś jedno absurdalne ostrzeżenie od yorgina (dawno temu): za stwierdzenie oczywistej prawdy, że wśród ludzi bywają lepsi i gorsi (kontrargumenty a4karo z tamtego czasu nie działają, bo to nie znaczy, że mamy porządek liniowy na zbiorze ludzi). Reszta z tych, które widziałem, to efekt braku kultury dyskusji (śmieszne, że ja komuś o takowym braku piszę ;)).

Dodano po 3 minutach 50 sekundach:
Zresztą mam wrażenie, że Ty to dobrze wiesz, Arku, tylko masz specyficzne podejście do wolności słowa. Takowa nie obowiązuje na forach (a przynajmniej nie musi). Nie mówię, że to dobrze (ani źle).
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Premislav pisze: 29 cze 2020, o 15:13 Zresztą mam wrażenie, że Ty to dobrze wiesz, Arku, tylko masz specyficzne podejście do wolności słowa. Takowa nie obowiązuje na forach (a przynajmniej nie musi).
Jakowa? (pytanie do purysty językowego)
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ja tylko napisałem, że bardzo porządny afroamerykanin został uduszny przez białego homofoba , rasistę i ksenofoba pod wpływem nienawiści rasowej...

Tylko napisałem to niestety w formie odwrotnej, a teraz napisaem w formie bardzo przyjaznej forumowej, a nawet tęczowej...

Ale też zaczynam zwracać uwagę na głupie awatary powiedzmy mądrych userów...

Czy awatar Premislava to nie czasem komunista Gieremek, coś z tej brody i gęby mi zalatuje...

Ostatnio głośno myślę, na temat U. Wrocławskiego ile partie niemieckie płacą im za szerzenie miłości do takich org. przestępczych jak np. LGTB.

Też nie zgadzałem się z p. Braunem o to czy aby prof. Miodek był agentem UB, osobiście zawsze szanowałem tego mądrego człowieka, ale pod wpływem ostatnich wydarzeń mogę zmienić zdanie, oby nie. Ale może sprawy poruszone wyżej wyjaśnić kolega J. Kraszewski na pewno bardziej obeznany w temacie...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

arek1357 pisze: 29 cze 2020, o 08:49 Hahaha dostałem ostrzeżenie bo napisałem, że przestępca to przestępca , prawdopodobnie jakbym napisał, że biały przestępca zadusił porządnego aframerykanina to nawet bym dostał pochwałę... no cóż wolne wrocławskie uniwersytety...
Ja myślałam, że za to, że jesteś niemiły i wyzywasz ludzi, których nie lubisz, ale ja się nie znam.
arek1357 pisze: 29 cze 2020, o 08:49 Niepokonana masz rację jakby ludzie u nas byli bardziej wykształceni to nie głosowaliby na PIS tylko Konfederację...
XD
Dokładnie to, o czym mówiłam parę postów wcześniej.
arek1357 pisze: 29 cze 2020, o 08:49 Slup wiesz, że masz durny awatar godny wioskowego głupka za przeproszeniem a wiem , że takim nie jesteś...
Ale ty wiesz, że Slup celowo sobie taki avatar ustawił, żeby śmiesznie to wyglądało?
arek1357 pisze: 29 cze 2020, o 08:49 Niepokonana masz nawet spoko awatar ale tylko jak na razie...ma dobre skojarzenia...
Dzięki za komplement, jakie to skojarzenia?
Nie zamierzam zmieniać na razie, bo dość się namęczyłam, żeby znaleźć avatar wystarczająco mały. Znalazłam też taki z dziewczyną z anime w szkolnym mundurku, ale pomyślałam sobie, że przecież to jest wysoce merytoryczne forum, więc avatar musi być godny.

Co do wolności słowa na forach to to forum jest i tak luźne pod tym względem. Areczku, na innych forach za stwierdzenie "bywają osoby z LGBTQ+, które nie są fajne" byś dostał takiego bana, żebyś się nie pozbierał. Dlatego ja lubię to forum. Po prostu piszę, co myślę, w miarę kulturalnie. Możemy sobie porozmawiać o rasizmie bez tego ciągłego podkreślania, że Afroamerykanie są święci, co bardzo ułatwia dyskusję. Mogę napisać, że nie podoba mi się wyzywanie wszystkich białych od rasistów.
Widzisz Areczku. Jesteś katolikiem, powinieneś być miły dla innych ludzi i zwierząt a nawet roślin, jeśli trzeba.

Chciałabym się zapytać, o czym Premislav i Slup dyskutują, czy Slup znowu próbuje udowodnić, że PiS jest dobrą partią.
Awatar użytkownika
Dasio11
Moderator
Moderator
Posty: 10223
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 40 razy
Pomógł: 2361 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Dasio11 »

arek1357 pisze: 29 cze 2020, o 16:26Ostatnio głośno myślę, na temat U. Wrocławskiego ile partie niemieckie płacą im za szerzenie miłości do takich org. przestępczych jak np. LGTB.
A konkretnie komu? Ja bardzo chętnie przyjąłbym dowolnej wysokości honorarium za oczyszczanie tego forum z agresywnych wpisów (co na razie, wraz z pozostałymi moderatorami, czynimy społecznie), ale niestety - żadna partia niemiecka, amerykańska, ani nawet polska, nie wystąpiła jeszcze do mnie z taką propozycją.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:Czy awatar Premislava to nie czasem komunista Gieremek, coś z tej brody i gęby mi zalatuje...
O tym podobieństwie nie pomyślałem. To jest Theodore John Kaczynski, Unabomber. IMHO zawarł słuszne, a już na pewno nader zastanawiające obserwacje w swoim manifeście, natomiast to nie usprawiedliwia łamania zasady nieagresji (

Kod: Zaznacz cały

https://en.wikipedia.org/wiki/Non-aggression_principle
).
Niepokonana pisze:Ale ty wiesz, że Slup celowo sobie taki avatar ustawił, żeby śmiesznie to wyglądało?
No nie wiem, Slup po prostu może mieć nieco nietypowe podejście do generała Jaruzelskiego (choć nie tak bardzo nietypowe; ta postać budzi kontrowersje, niektórzy widzą w niej bohatera, który uratował Polskę przed interwencją w 1981; jest to jednak dość wątpliwe w świetle raportów Kuklińskiego czy późniejszych słów marszałka Kulikowa – acz pewności nie ma).
Niepokonana pisze:Chciałabym się zapytać, o czym Premislav i Slup dyskutują, czy Slup znowu próbuje udowodnić, że PiS jest dobrą partią.
W skrócie: tak (a przynajmniej wykazać, że nie jest tak złą, jak ja to przedstawiam).
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav dobrze opisał mój stosunek do Jaruzelskiego i do PIS.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Premislav pisze: 29 cze 2020, o 18:18
O tym podobieństwie nie pomyślałem. To jest Theodore John Kaczynski, Unabomber. IMHO zawarł słuszne, a już na pewno nader zastanawiające obserwacje w swoim manifeście, natomiast to nie usprawiedliwia łamania zasady nieagresji (
Dobry avatar, masz gust. :)
Premislav pisze: 29 cze 2020, o 18:18 No nie wiem, Slup po prostu może mieć nieco nietypowe podejście do generała Jaruzelskiego (choć nie tak bardzo nietypowe; ta postać budzi kontrowersje, niektórzy widzą w niej bohatera, który uratował Polskę przed interwencją w 1981; jest to jednak dość wątpliwe w świetle raportów Kuklińskiego czy późniejszych słów marszałka Kulikowa – acz pewności nie ma).
Slup gdzieś parę stron temu wprost napisał, że chciał być śmieszny, ale ze Slupem to nigdy nic nie wiadomo.
Premislav pisze: 29 cze 2020, o 18:18 W skrócie: tak (a przynajmniej wykazać, że nie jest tak złą, jak ja to przedstawiam).
Ehh Slup jak zwykle broni najbardziej kontrowersyjnych tez.

Dodano po 30 sekundach:
Slup pisze: 29 cze 2020, o 18:54 Premislav dobrze opisał mój stosunek do Jaruzelskiego i do PIS.
Podziwiam Premislava, że wie, kiedy Ty sobie z nas żartujesz, a kiedy nie.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 29 cze 2020, o 20:01 Ehh Slup jak zwykle broni najbardziej kontrowersyjnych tez.
Polecam. To bardzo ciekawe i rozwijające zajęcie.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Kod: Zaznacz cały

https://theanarchistlibrary.org/library/ted-kaczynski-ship-of-fools
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup pisze: 29 cze 2020, o 20:33
Niepokonana pisze: 29 cze 2020, o 20:01 Ehh Slup jak zwykle broni najbardziej kontrowersyjnych tez.
Polecam. To bardzo ciekawe i rozwijające zajęcie.
No dobrze, ale wypadałoby mieć jakiś kręgosłup moralny i bronić tylko moralnie słusznych tez a nie PiSu. Żartuję, nie uznaję moralności.
Przecież już to robię. Mówię, że zła i dobra nie ma. Na początek to wystarczy. Cenię sobie godność, więc PiSu bronić nie zamierzam. Aczkolwiek wszystko może się zmienić, być może PiS przemyśli swoją strategię albo inne partie staną się znacznie gorsze.
EDIT: Tak sobie myślę, że Twoje przemyślenia mają sens, bo dzięki temu można zrozumieć, dlaczego PiS ma tak duże poparcie. Mimo wszystko trzeba analizować sytuację całościowo. Nie możemy patrzeć na same wady, trzeba jeszcze wypatrzeć ewentualne zalety.
ODPOWIEDZ