Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Nie tyle „mocne", co po prostu głupie. Nie jakoś na poziomie symbolicznym, dla mnie chrześcijańskie symbole religijne nie mają żadnej wartości samej w sobie, a artykuł 196 KK powinien zostać zlikwidowany, tylko pod kątem stosunku większości Polaków do postulatów osób LGBT i parad równości.
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Slup pisze: 21 cze 2020, o 21:01 Awatar kmarciniaka1 jest całkowicie w porządku. było mocne.
Zgadzam się. W ogóle ta organizacja Dziewuchy Dziewuchom z którą są zwiazani twórcy tej cipki na kiju ma dość mocno specyficznych ludzi w swoich szeregach. Na swoim fejsie doszukują sie seksizmu u meżczyzn w każdym drobnym szczególe.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup pisze: 21 cze 2020, o 21:01 Awatar kmarciniaka1 jest całkowicie w porządku.
Za to Twój jest ciekawy. W końcu ustawiłeś siebie na awatarze. Nie boisz się, że spotkamy się na ulicy i Cię rozpoznam? Żartuję sobie z Ciebie. Co tak niechętnie odpowiadasz na moje pytania?
Czekajcie, czekajcie, nie wiem, czy dobrze rozumiem. Wszczęto im śledztwo za obrażanie uczuć religijnych, a nie za jakieś poważne przestępstwa?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 21 cze 2020, o 21:16 Co tak niechętnie odpowiadasz na moje pytania?
Twoje pytania często zawierają założenia, z którymi się nie zgadzam. Zadajesz pytania w rodzaju: "dlaczego ma miejsce fakt p?" i tym samym w swoim pytaniu zakładasz, że taki fakt ma miejsce. Zasypujesz też rozmówcę wieloma pytaniami i po prostu czasem trudno jest zdecydować się na udzielanie odpowiedzi, bo to wymagałoby napisania dłuższej rozprawy. Lepiej już wstawić głupi awatar i może ktoś się z niego pośmieje, co sprawi, że będzie ze mnie jakiś pożytek.
Premislav pisze: 21 cze 2020, o 21:06 Nie tyle „mocne", co po prostu głupie. Nie jakoś na poziomie symbolicznym, dla mnie chrześcijańskie symbole religijne nie mają żadnej wartości samej w sobie, a artykuł 196 KK powinien zostać zlikwidowany, tylko pod kątem stosunku większości Polaków do postulatów osób LGBT i parad równości.
Zgadzam się, że najprawdopodobniej nie powinno się karać za obrazę uczuć religijnych ani za inne tego typu działania. Jest tylko istotne, by zdawać sobie sprawę, że wyszydzanie treści kulturowych i symboli jest okazywaniem pogardy tej grupie ludzi, która czuje się do nich przywiązana. Np. wpisywanie swastyki w gwiazdę Dawida, nazywanie LGBT tęczową zarazą lub noszenie w trakcie marszy wagino-maryjek jest okazywaniem pogardy i stygmatyzowaniem konkretnych grup tożsamościowych. Zakładam, że lepiej unikać świadomego dążenia do tego, by komuś robić przykrość i okazywać wzgardę, więc uważam, że takie zachowania powinny być piętnowane.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Slup pisze: Zakładam, że lepiej unikać świadomego dążenia do tego, by komuś robić przykrość i okazywać wzgardę, więc uważam, że takie zachowania powinny być piętnowane.
Z założeniem się nie zgadzam, natomiast z wnioskiem owszem – tylko z nieco innych pobudek. Takie zachowania nasilają polaryzację w społeczeństwie, utrudniają osiąganie jakichkolwiek porozumień i mogą prowadzić do aktów agresji. Religijność czy poglądy w znacznej mierze zależą od ludzi, a nie mam żadnego problemu z okazywaniem pogardy ludziom za ich wybory (jedynie z okazywaniem pogardy za cechy i właściwości od ludzi niezależne). Niemniej jednak, niezależnie od państwowych przepisów, którym często jestem przeciwny, pewien pragmatyzm społeczny każe unikać publicznego deptania Biblii, palenia kukły Wodza Jarosława itd. (choć dla mnie to drugie jest wizją nawet kuszącą, w odróżnieniu od pierwszego).
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup pisze: 21 cze 2020, o 21:32 Twoje pytania często zawierają założenia, z którymi się nie zgadzam. Zadajesz pytania w rodzaju: "dlaczego ma miejsce fakt p?" i tym samym w swoim pytaniu zakładasz, że taki fakt ma miejsce. Zasypujesz też rozmówcę wieloma pytaniami i po prostu czasem trudno jest zdecydować się na udzielanie odpowiedzi, bo to wymagałoby napisania dłuższej rozprawy.
Tymczasem paręnaście postów wyżej Twoja rozmowa z Premislavem. Tymczasem te posty, w których nie oczekiwałam od Ciebie odpowiedzi w ogóle, a i tak napisałeś rozprawę. Jesteś doprawdy interesującym człowiekiem.
Slup pisze: 21 cze 2020, o 21:32 Lepiej już wstawić głupi awatar i może ktoś się z niego pośmieje, co sprawi, że będzie ze mnie jakiś pożytek.
Tyle rozmawiasz z Premislavem i zaraziłeś się od niego zerową samooceną. Ty nie jesteś jakimś profesorem/doktorem habilitowanym na jakiejś uczelni? Nie wiem, jakie są uczelnie w Polsce, znam tylko kilka, ale zawsze mi się wydawało, że jesteś jakimś szanowanym matematykiem. Dlaczego chcesz się poczuć potrzebny poprzez głupi avatar? Tak, na podstawie tego zdania wnioskuję, że chcesz poczuć się potrzebny.
"Ty nie jesteś jakimś profesorem/doktorem habilitowanym?" Niech zgadnę, za takie zdanie mogę nie mieć życia na uczelni, kiedy będę studentką? Tak to jest Slupie? Bądźmy szczerzy, i tak sobie nie poradzę na studiach, bo nie ma kierunku, na który się nadaję. A poza tym głęboko wierzę, że masz do siebie dystans i się nie obrazisz.
Slup pisze: 21 cze 2020, o 21:32 Zakładam, że lepiej unikać świadomego dążenia do tego, by komuś robić przykrość i okazywać wzgardę, więc uważam, że takie zachowania powinny być piętnowane.
Slup, widzisz tutaj nieścisłość? Przypominam Ci, że u mnie wielokrotnie czepiałeś się nieścisłości. W sensie państwo polskie jest nieścisłe. Bullying w szkole jest ok, niewiele się z tym robi, ale już jednorazowe wyśmianie czyjejś religii, nie kogoś tylko religii, jest sprawdzane przez policję.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, o 21:55 przez Niepokonana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

precz z religijnymi awatarami, to jest świeckie forum
Tylko drobna poprawka nie był to religijny awatar tylko debilny...

Link Slupa natomiast pokazuje pochód a może nawet i procesję pacjentów jakiegoś zakładu psychiatrycznego, tylko kto im dał zezwolenie na wyjście...

Dodano po 4 minutach 5 sekundach:
palenia kukły Wodza Jarosława
Też jestem za ale pod warunkiem, że obok spalimy np. kukłę Tuska lub Biedronia...

Lubię grupy symetrii...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:Link Slupa natomiast pokazuje pochód a może nawet i procesję pacjentów jakiegoś zakładu psychiatrycznego, tylko kto im dał zezwolenie na wyjście...
Arku, może już pora darować sobie używanie miana osoby chorej psychicznie w charakterze obelgi? Wydaje mi się, że takie podejście (pachnące pogardą dla pacjentów szpitali psychiatrycznych) jest mocno zakorzenione w naszej kulturze (przynajmniej sądząc po produkcjach telewizyjnych i po tym, co można było usłyszeć na podwórku czy w szkole). Osoby chore psychicznie nie decydowały, że będą mieć takie problemy, natomiast osoby w linku zadecydowały, że zrobią coś głupiego.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Slup twój awatar jest do bani...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

arek1357 pisze: 21 cze 2020, o 21:55 Link Slupa natomiast pokazuje pochód a może nawet i procesję pacjentów jakiegoś zakładu psychiatrycznego, tylko kto im dał zezwolenie na wyjście...
Dlaczego wyzywasz osoby chore psychicznie od osób robiących takie pochody? Takie zachowanie jest niefajne i mi się nie podoba. To tylko świadczy negatywnie o tobie. Śmiem twierdzić, że jesteś w ogóle niefajny.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Osoby w linku to dla mnie osoby z abberacjami i sporymi problemami psychicznymi, nie jestem psychiatrą i nie wiem do jakiej grupy mogę ich sklasyfikować, wiem, że są różne rodzaje upośledzeń to też jest upośledzenie, które powinno poddane być leczeniu...

Nie można bezkarnie robić rzeczy obrzydliwe i nie ponosić konsekwencji, podobnie jak kmarciniak1 ten biedny człowiek nawet nie wie z jakimi mocami zadziera...

U nas na wsi jakby np. przyszedł tak przebrany zostałby należycie przyjęty i mówię serio...

A ta żałosna "procesja" skoro nie idzie z psychiatryka to pytam skąd?

- z Brukseli
- z dworca centralnego - Warszawskiego
- czy może z wyspy miłości Epsteina

To test wielokrotnego wyboru...

Dodano po 5 minutach 9 sekundach:
Dlaczego wyzywasz osoby chore psychicznie od osób robiących takie pochody
Bo nie mogę używać bardziej adekwatnych sformułowań ponieważ dostanę ostrzeżenie...

Dodano po 1 minucie 29 sekundach:
Śmiem twierdzić, że jesteś w ogóle niefajny
Jestem bardzo fajny...

Dodano po 6 minutach 52 sekundach:
jak kochacie dziwolągów to też coś podeślę:



Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
A tu specjalnie dla Slupa:

Kod: Zaznacz cały

https://chelm24.files.wordpress.com/2010/08/bumelantue3.jpg
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, o 22:31 przez arek1357, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A tu dla wszystkich "uczonych" poczytajcie sobie, dokształćcie się poznajcie prawdę, prawda was uzdrowi:



Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
Dla niepokonanej: "Twoja twarz brzmi znajomo":

Kod: Zaznacz cały

https://wiadomosci.wp.pl/marsz-rownosci-w-rzeszowie-demonstranci-obrzuceni-jajkami-6394733645911681a
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Dla tych co nie wierzą:

Kod: Zaznacz cały

http://www.omon.pl/wiadomosci/774-globalisci-przeforsowali-ceta-teraz-czas-na-na-supertajna-tisa-poczatek-konca-europy
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:jak kochacie dziwolągów to też coś podeślę:

... 28036.html
Bardzo pozytywni ludzie. Jedyne, co mógłbym zrozumieć, to że kogoś wkurzyło, iż utrudnili mu dojazd do pracy (tak jak procesja w Boże Ciało). Zresztą ja też jestem dziwolągiem
arek1357 pisze:A tu dla wszystkich "uczonych" poczytajcie sobie, dokształćcie się poznajcie prawdę, prawda was uzdrowi:

Cóż, ja znam chyba wszystkie te cytaty; dla mnie to jest argument przeciwko Biblii, a nie przeciwko osobom homoseksualnym (czy nawet zachowaniom homoseksualnym). Zwłaszcza Rdz 19-4-8 pokazuje (w dzisiejszych terminach naszej cywilizacji) totalne zbydlęcenie człowieka, który jest przedstawiony jako sprawiedliwy, ergo wartości moralne zależą od kultury i poziomu rozwoju cywilizacyjnego, ergo nie istnieje uniwersalna moralność, czyli Boga w katolickim rozumieniu nie ma, quod erat demonstrandum. Dawaj fragment o owocach morza. ;)
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Bardzo pozytywni ludzie
Owszem istnieje takie otoczenie w którym oni są nawet najbardziej pozytywni...

Dodano po 51 sekundach:
nie istnieje uniwersalna moralność
śmiem twierdzić, że istnieje...

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
A tu co na ten temat mówi Matka Boża autorytet nie do podważenia...

ODPOWIEDZ