Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

kmarciniak1 pisze:No to chyba już najwyższy czas aby stworzyć system prawny, który nie będzie pozwalał na takie działania.
W każdym systemie prawnym jest jeden problem , który już starożytni Rzymianie zauważyli:

Quis custodiet ipsos custodes?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

najchętniej głosowałbym na Zandberga
MAMY NA FORUM CZEKISTĘ

Zandberg wyrżnąłby katolików zamknął kościoły , ot robiłby to samo co żydobolszewicy to taki Lenin lub Robespierre w nowym opakowaniu...
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

@Psiaczek I dlatego Monteskiusz wymyślił trójpodział władzy, który choć częściowo rozwiązuje ten problem. No, a u nas właśnie obecna władza rozmontowuje państwo prawne... I ciekawe dyskusje między ekonomicznym liberalizmem a lewicowym egalitaryzmem należy widzieć w tym aktualnym kontekście. Więc najpierw trzeba przywrócić państwo prawne.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:Zandberg wyrżnąłby katolików zamknął kościoły , ot robiłby to samo co żydobolszewicy to taki Lenin lub Robespierre w nowym opakowaniu...
:D Nie głosowałbym na Zandberga (chyba że w drugiej turze przeciwko jakiemuś pisowczykowi, co na szczęście jest abstrakcją), ale nieźle odpłynąłeś. Chociaż możliwe, że w Polsce jest tak przesunięte okno Overtona, iż słowa Biedronia o państwie świeckim zostają uznane za antykościelną furię (widziałem taki nagłówek), przy takim podejściu można też i nazywać Zandberga zbrodniczym komuchem. Katolików jest za dużo, żeby ich wyrżnąć. Nie jestem pewien, czy to zaleta, ale czuję się zmuszony to napisać.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Premislav pisze: 16 maja 2020, o 16:38 . Katolików jest za dużo, żeby ich wyrżnąć. Nie jestem pewien, czy to zaleta, ale czuję się zmuszony to napisać.
Może chociaż jednego?
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

arek1357 pisze: 16 maja 2020, o 16:32 Zandberg wyrżnąłby katolików zamknął kościoły , ot robiłby to samo co żydobolszewicy to taki Lenin lub Robespierre w nowym opakowaniu...
Zandberg to cyniczny gracz, ale nasz forumowy kolega kmarciniak wygląda mi na zapaleńca i zapewne żałuje że za późno się urodził, żeby żelazną ręką doprowadzić ludzkość do szczęścia ;)
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Więc najpierw trzeba przywrócić państwo prawne.
Następny co płacze za konstytucją, Hołownia też płakał, więc płaczcie razem...

Dodano po 12 minutach 4 sekundach:
nasz forumowy kolega kmarciniak wygląda mi na zapaleńca i zapewne żałuje że za późno się urodził
Powinien się raczej urodzić w Rosji Leninowskiej lub Meksyku za rządów Callesa, jako aktywny by woził pieniądze od kapitalistów dla bolszewików po drodze zawsze by coś skubnął dla siebie...Żydzi byli bardzo hojni dla komunistów na całym świecie...Komuniści wręcz doili żydów...
Kogo doi Biedroń i Zandberg...? oo Sorosa...

Dodano po 17 minutach 35 sekundach:
Nie czarujmy się lewactwo , socjalizm , komunizm to masoński twór z 19 wieku , taka żydowsko masońska spłodzona pokraka, która nadawałaby się od razu do aborcji lub eutanazji...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:Następny co płacze za konstytucją, Hołownia też płakał, więc płaczcie razem...
Hehe, jaka beka, że facet płacze, komedyjka gold, jedyna śmieszniejsza rzecz to chłop przebrany za babę.

Inna rzecz, że tekst Hołowni o tym, że codziennie czyta Konstytucję to już było dość głębokie dno. Strefa bentoniczna. Po czymś takim stwierdziłem, że na niego nie zagłosuję, zresztą coby nie mówić o Biedroniu, to trafnie punktował, że Hołowczyc gra bardziej postępowego niż jest. Taki WKK to przynajmniej uczciwy konserwatysta.
arek1357 pisze:Powinien się raczej urodzić w Rosji Leninowskiej lub Meksyku za rządów Callesa
Urodziwszy się w Rosji za Lenina, długo by pewnie nie pożył, bo potem był Stalin, który nie dość, że jak leci wysyłał do obozów, to jeszcze do tego był konserwą i homofobem.

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:
Ktoś mi ostatnio zwrócił uwagę, że myliłem się w kwestii stosunku Marksa do religii. Co powiecie na transformację PiS w szczerą partię Pobożność i Socjal, ugrupowanie w pełni tradycjonalistyczno-socjalne? Mam nawet nazwę na kampanię wyborczą takiej partii: krucjata ludowo-demokratyczna.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Tak, areczku, mamy na forum czekistę tj. ciebie. Walczysz z sabotowaniem chaosu.
Psiaczek pisze: 16 maja 2020, o 17:26
arek1357 pisze: 16 maja 2020, o 16:32 Zandberg wyrżnąłby katolików zamknął kościoły , ot robiłby to samo co żydobolszewicy to taki Lenin lub Robespierre w nowym opakowaniu...
Zandberg to cyniczny gracz, ale nasz forumowy kolega kmarciniak wygląda mi na zapaleńca i zapewne żałuje że za późno się urodził, żeby żelazną ręką doprowadzić ludzkość do szczęścia ;)
Dlaczego myślisz, że jest za późno na to?

Dodano po 55 sekundach:
Premislav pisze: 16 maja 2020, o 16:38
arek1357 pisze:Zandberg wyrżnąłby katolików zamknął kościoły , ot robiłby to samo co żydobolszewicy to taki Lenin lub Robespierre w nowym opakowaniu...
Katolików jest za dużo, żeby ich wyrżnąć. Nie jestem pewien, czy to zaleta, ale czuję się zmuszony to napisać.
Psiaczka mi tu nie morduj, bo jest fajny. Przynajmniej tak mi się wydaje, że Psiaczek jest wierzący.
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Premislav pisze: 16 maja 2020, o 18:12 Urodziwszy się w Rosji za Lenina, długo by pewnie nie pożył, bo potem był Stalin, który nie dość, że jak leci wysyłał do obozów, to jeszcze do tego był konserwą i homofobem.
A no właśnie więc sugestia Psiaczka jest nietrafiona. Zresztą wydaje mi się, że urodzilem się w odpowiednim momencie bo żadne wcześniejsze czasy nie byly lepsze dla osób lgbt niż teraz.
Plus jeszcze Psiaczek zasugerował że jestem komunistą czy tam marksistą a to w normalnym znaczeniu tych słów nie jest prawdą. Bo uwaga, niebywały fakt, osoby o lewicowych poglądach nie muszą być marksistami i wierzyć w rewolucje proletariatu. Marksizm jest ciekawym ruchem ale jakoś przesadnie z nim nie sympatyzuje poza krytyką kapitalizmu. Jeśli już miałbym wskazać jakiś nurt filozoficzny z ktorym się utożsamiam to byłby to egzystencjalizm. Ale to mało polityczny nurt.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Niepokonana pisze: 16 maja 2020, o 18:26
Psiaczka mi tu nie morduj, bo jest fajny. Przynajmniej tak mi się wydaje, że Psiaczek jest wierzący.
On zacznie od tych najbardziej gorliwych , a ja w kościele głównie na ślubach i pogrzebach się pojawiam, to się jakoś uchowam :)
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Psiaczek pisze: 16 maja 2020, o 19:17 On zacznie od tych najbardziej gorliwych , a ja w kościele głównie na ślubach i pogrzebach się pojawiam, to się jakoś uchowam :)
To z Ciebie taki katolik jak ze mnie :P
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

kmarciniak1 pisze: 16 maja 2020, o 19:50
Psiaczek pisze: 16 maja 2020, o 19:17 On zacznie od tych najbardziej gorliwych , a ja w kościele głównie na ślubach i pogrzebach się pojawiam, to się jakoś uchowam :)
To z Ciebie taki katolik jak ze mnie :P
Tylko że ja rzadko bywam z takich powodów , że ogólnie wyznaję w życiu zasadę "Nie zawracaj głowy szefowi, on ma swoje problemy" . Więc szczególnie dotyczy to Szefa wszystkich szefów ;)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Psiaczek, a mnie na religii uczono, żeby właśnie temu konkretnemu szefowi głowę zawracać. Chociaż w sumie masz rację. Lepiej żeby Premislav Cię nie zabił.
Właśnie teraz komunizm można łatwo sprzedać w szczególności młodzieży niewyedukowanej historycznie. Co myślicie o nauce historii w szkole? Ja myślę, że nie jest to najlepsza nauka. Mówi się głównie o wpływie władców na historię, a o wpływie społeczeństwa mówi się mniej, co jest dosyć nienaturalne.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Niepokonana pisze: 16 maja 2020, o 20:37 Co myślicie o nauce historii w szkole?
Cieszę się że nie jestem historykiem, bo co nowa władza to inny program: wczoraj reakcyjne bandy , dziś żołnierze wyklęci, nie wiadomo co będzie jutro.
Matematyczne założenia jakby bardziej stabilne. ;)
ODPOWIEDZ