Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Przychodzi na myśl cytat z Wiktora Suworowa - kawałek rozmowy radzieckich żołnierzy w latach 60-tych XX wieku:


"A zatem, co właściwie zyska na tym całym komunizmie zwyczajny sekretarz dzielnicowego komitetu partii? No, co? Góry kawioru? Przecież kawioru ma tyle, że jakby chciał, może go jeść nawet dupą. Samochód? Ma już dwie służbowe Wołgi i jedną prywatną w rezerwie. W tej chwili wygrzewa się do góry brzuchem w najlepszych uzdrowiskach nad Morzem Czarnym. Ale w komunizmie wszyscy będą równi jak w łaźni miejskiej, dlatego dla wszystkich na tej plaży miejsca nie starczy. Albo inny przykład. Wiadomo, że będzie obfitość wszelkich dóbr. W każdym sklepie możesz brać co chcesz i ile chcesz. Ale co to za frajda dla naszego sekretarza, jeśli będzie musiał chodzić po te rzeczy. A po co mu to, skoro teraz miejscowa ludność wszystko przyniesie i podetka pod nos? No więc niby dlaczego ma woleć jutro, jak dzisiaj jest o wiele lepsze? W komunizmie straci wszystko: daczę, osobistych lekarzy, całą świtę i goryli."
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Więc proponuję najpierw robimy lustrację a4Karo i Slupa a potem trzeba zdekomunizować i ze starego marksizmu jak i z neomarksizmu U. Wrocławski,
a jak dobrze pójdzie i U. Warszawski słyszałem, że jest tam gniazdo os. No i U.J. z Hartmanem na czele...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22171
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

, ja już się wyspowiadałem i jestem czysty jak łza. ASlop był za mną w kolejce
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A gdzie to było spowiedź duchowa?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 20 kwie 2020, o 16:22 Więc proponuję najpierw robimy lustrację a4Karo i Slupa a potem trzeba zdekomunizować i ze starego marksizmu jak i z neomarksizmu U. Wrocławski,
a jak dobrze pójdzie i U. Warszawski słyszałem, że jest tam gniazdo os. No i U.J. z Hartmanem na czele...
Byłem już lustrowany. Oczywiście przyznałem się do tego, że współpracowałem ze służbami specjalnymi PRL od 1982 roku do końca ich istnienia. Jestem z tego dumny. PRL było moją ojczyzną, której wiernie służyłem.

Podobają mi się socjalistyczne pomysły K.Bosaka. On jest prawdziwym komunistą w sferze stosunków ekonomicznych (czyli w bazie, a jak wiadomo tylko ona się liczy). Popiera marksistowskie rozwiązania PIS w sferze fiskalnej (bliskie zeru stopy procentowe czyli redystrybucja siły nabywczej opisana przez Piketty'ego, 500+, trzynasta emerytura) i domaga się jeszcze ich wzmocnienia podczas swoich wystąpień sejmowych. Jest moim kandydatem na prezydenta, mimo że ma zbyt silne odchylenie narodowe, ale to już się zdarzało w przeszłości (Moczar, Gomułka, Kliszko). Poza tym cała Konfederacja jest mocno prorosyjska, a ja darzę wielkim sentymentem Rosję i wszystkie kraje byłego ZSRR. Tovarishch Bosak khoroshiy bolshevik!

Natomiast uniwersytetów nie oddamy nigdy, a już na pewno nie jakimś heretykom!
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Natomiast uniwersytetów nigdy nie oddamy, a już na pewno nie jakimś heretykom!
Skandal proszę wyrzucić Hartmana...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 20 kwie 2020, o 17:09
Natomiast uniwersytetów nigdy nie oddamy, a już na pewno nie jakimś heretykom!
Skandal proszę wyrzucić Hartmana...
Nie rozumiesz. Nie mamy władzy, by go wyrzucić. Rzecz w tym, że obecność takich osób jak Hartman na uniwersytecie, to jest dziejowa konieczność. Wynika to stąd, że baza determinuje nadbudowę. Natomiast baza jest, jaka jest - głównie dzięki Kaczyńskiemu (też marksista - uczeń Ehrlicha marksistowskiego teoretyka prawa) i jego polityce ekonomicznej. Poza tym zmiany w bazie też są koniecznością. Również polityka PO i globalna polityka ekonomiczna, która doprowadziła do kryzysu w 2008 i niskich stóp procentowych, była efektem ogólnych procesów dialektycznych, które w ten lub inny sposób musiały się ujawnić. No ale Ty wolisz wierzyć w demoniczne ufoludki!

Piszę to wszystko i jednocześnie słucham, jak pan Klarenbach w TVP zachwala Tarczę 2.0 czyli największy transfer pieniędzy od klasy oszczędzającej do sił wytwórczych i klasy pracującej oraz prekariatu - niewidzialny gwóźdź do trumny prywatnej własności kapitału. Widmo krąży nad światem - widmo komunizmu!
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Slup pisze: 20 kwie 2020, o 17:26
Nie rozumiesz. Nie mamy władzy, by go wyrzucić. Rzecz w tym, że obecność takich osób jak Hartman na uniwersytecie, to jest dziejowa konieczność. Wynika to stąd, że baza determinuje nadbudowę.
Konieczność dziejowa jest bardzo kapryśna bo wyprodukowała również księdza Oko...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Konieczność dziejowa jest bardzo kapryśna bo wyprodukowała również księdza Oko...
Bardzo dobry ksiądz popieram go...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Arek, Ty nie popieraj księży, tylko bądź miłosierny i pomóż bliźniemu.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Arek, Ty nie popieraj księży, tylko bądź miłosierny i pomóż bliźniemu.
ksiądz to mój bliźni pomagam im , jak chcesz pomogę i Tobie..., ostatnio pomogłem takiej Pani , narąbałem drewna i nauczyłem jak dodać:

\(\displaystyle{ \frac{2}{5} + \frac{3}{7}=}\)...

Ciężko było ale się udało...Tak długo tłumaczyłem, że aż sam zrozumiałem...

Rąbanie drewna poszło mi łatwiej...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Tłumaczyłeś to na klasach abstrakcji, tak jak Pan Bourbaki powiedział? :P
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Dokładnie tak...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 21 kwie 2020, o 00:13
Arek, Ty nie popieraj księży, tylko bądź miłosierny i pomóż bliźniemu.
ksiądz to mój bliźni pomagam im , jak chcesz pomogę i Tobie..., ostatnio pomogłem takiej Pani , narąbałem drewna i nauczyłem jak dodać:

\(\displaystyle{ \frac{2}{5} + \frac{3}{7}=}\)...

Ciężko było ale się udało...Tak długo tłumaczyłem, że aż sam zrozumiałem...

Rąbanie drewna poszło mi łatwiej...
Ale co tutaj tłumaczyć? Jest \(\displaystyle{ \frac{2}{5},\frac{3}{7}\in \mathbb{Q}}\) oraz \(\displaystyle{ \mathbb{Q}}\) jest grupą ze względu na dodawanie. Wynikiem dodawania \(\displaystyle{ \frac{2}{5}}\), \(\displaystyle{ \frac{3}{7}}\) w \(\displaystyle{ \mathbb{Q}}\) jest

$$\frac{2}{5} + \frac{3}{7}$$

Ty nie uczyłeś tej Pani, jak dodawać liczby wymierne. Uczyłeś, jak wyrazić wynik w postaci ułamka nieskracalnego.

Bourbakiści nie interesowali się zbytnio konkretną implementacją (przez klasy abstrakcji). Ich interesowała struktura. Dla Bourbakisty \(\displaystyle{ \mathbb{Q}}\) to najczęściej (chociaż to też zależy od tego, czym się on w danej chwili zajmuje) ciało proste charakterystyki zero, o którym wiadomo między innymi, że jest jedyne z dokładnością do izomorfizmu.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Czy myślicie, że jest lekarstwo na zbyt krawędziowe poczucie humoru? Od strony ojca moja rodzina ma korzenie (m.in.) żydowskie. Ostatnio, 19 kwietnia, była rocznica powstania w getcie warszawskim, a tu o godzinie siedemnastej dzwoni do mnie ojciec, że już wstawił do pieca. xDDD
[chodzi o pieczonego łososia, którego przygotowywał na kolację] Moje skojarzenie było cokolwiek inne. Oczywiście powstrzymałem się od komentarza, więc robię jakieś postępy, no ale…
ODPOWIEDZ