Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Sorry Arek, ale pan a4karo czasem mi pomaga w zadaniach a Ty nie, więc uznam, że on ma rację. A poza tym podobno ma opinię wrednego, czyli istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie chce Cię celowo obrazić, tylko ma taki niemiły sposób bycia.

Właśnie Arek, solidna baza, czyli naukowe przesłanki, a nie jakiś wymyślony bóg i teoria boga, która jest co chwilę ulepszana.
Teoria boga chrześcijańskiego jest jak przepiękna suknia balowa, która się drze. Jak była niepodarta, to była dobra. Ale jak już została brzydkimi nićmi zaszyta po raz pięćsetny, to nie jest już wcale taka ładna. Skoro bóg chrześcijański jest idealny, to po co tyle poprawek w teorii o nim?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Czy arek sobie współczuje, czy ma się za dziecko?
Ja współczuję raczej ludziom niedobrym, złym , tym co nie mają wiary...

Forma Areczek bardzo mi odpowiada, owszem czuję się jak dziecko w końcu wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Panie doktorze, to wciąż jest dużo bardziej prawdopodobne niż "był sobie gość, którego ukrzyżowano w piątek i on sobie w niedzielę zmartwychwstał". Poza tym nie mówię, że wszyscy mieli nowotwór mózgu. Jeden brał narkotyki, drugi miał nowotwór mózgu, trzeci schizofrenię i tak dalej.

Właśnie! Czytałam mitologię egipską i jest dużo bardziej sensowna niż to, co wiem o chrześcijaństwie. A musisz wiedzieć, że mitologia egipska jest wyjątkowo niespójna i ma trzy albo nawet więcej wersji mitu o powstaniu świata i wszystkie są kompletnie różne.

Slup to taki miły, kochany katolik, na którego zawsze można liczyć, a Ty się na niego uwziąłeś.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 20 lut 2020, o 22:29Ręczę Ci , że na przemyśleniach takich ludzi jak a4Karo , czy Slup nie zbudujesz niczego wartościowego ich pycha, przerost formy nad treścią , nadętość impertynizm , zaprowadzi Cię na manowce...
Aż tak Cię męczy, że przegrałeś dysputę ze Slupem?

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Skoro bóg chrześcijański jest idealny, to po co tyle poprawek w teorii o nim?
Chyba jakieś głupki robią poprawki prawdziwi katolicy nie...

Czemu Ci jeszcze nie pomogłem bo p. a4Karo już mnie w tym wyręczył... jest szybki jak pstrąg , celny jak ptak, mądry jak sędzia (T...a), dobry jak Róża Thun...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Właśnie sam się przyznałeś, że pan a4karo jest od Ciebie lepszy, Areczku.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Aż tak Cię męczy, że przegrałeś dysputę ze Slupem?
Przepraszam ja w nic nie grałem , on walił swoje tezy w sposób maniakalny i co mu zrobię nic wpadł w amok i się nakręcił...

Na czarne mówi , że białe, i spróbuj z nim dyskutować, tak samo jakbym dyskutował z Dreamerem o ostatecznym wzorze , wiadomo, że nie ma szans...

W psychiatryku też pewnie przegram każdą dysputę...

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
Właśnie sam się przyznałeś, że pan a4karo jest od Ciebie lepszy, Areczku.
Oczywiście, jak mówie jest szybki jak Chuck Norris a wypowiedzi ma celne jak D. Tusk... wcale bym nie śmiał z nim konkurować...

A złośliwy jak Lech Wałęsa...

Nie mam szans...

"Jak co powiem to już powiem , moja buzia tryska zdrowiem"...
Ostatnio zmieniony 20 lut 2020, o 22:48 przez arek1357, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Areczek, masz się nie śmiać ze szpitali psychiatrycznych i chorych psychicznie ani porównywać Slupa do instytucji zamkniętych.

Skoro jest lepszy, to pewnie ma rację.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Niepokonana pisze: 20 lut 2020, o 22:34Panie doktorze, to wciąż jest dużo bardziej prawdopodobne niż "był sobie gość, którego ukrzyżowano w piątek i on sobie w niedzielę zmartwychwstał". Poza tym nie mówię, że wszyscy mieli nowotwór mózgu. Jeden brał narkotyki, drugi miał nowotwór mózgu, trzeci schizofrenię i tak dalej.
I wszyscy razem zebrali się w wesołą kompanię? Możesz oczywiście przyjąć takie wytłumaczenie, zauważ jednak, że Twoje twierdzenie o tym, co jest mniej/bardziej prawdopodobne opierasz wyłącznie na swoich przekonaniach, więc nie odnosi się raczej do prawdopodobieństwa tych zdarzeń, tylko do tego, co Cię mniej lub bardziej przekonuje.
arek1357 pisze: 20 lut 2020, o 22:42Przepraszam ja w nic nie grałem , on walił swoje tezy w sposób maniakalny i co mu zrobię nic wpadł w amok i się nakręcił...
Ależ skąd. Przedstawił swoje wnioskowanie opierając się na źródłach. Robił to w sposób spokojny. Zadał Ci pytanie, na które nie znalazłeś dobrej odpowiedzi. Jeżeli miałbym użyć przymiotnika "maniakalny", to raczej do Twoich reakcji na jego pytania.

JK
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Niepokonana pisze: 20 lut 2020, o 22:34 Panie doktorze, to wciąż jest dużo bardziej prawdopodobne niż "był sobie gość, którego ukrzyżowano w piątek i on sobie w niedzielę zmartwychwstał". Poza tym nie mówię, że wszyscy mieli nowotwór mózgu. Jeden brał narkotyki, drugi miał nowotwór mózgu, trzeci schizofrenię i tak dalej.
Jakoś pominęłaś zbiorową halucynację ;) objawienia w Fatimie też niektórzy tłumaczą zbiorową halucynacją , tam było około 70 tysięcy osób w tym wielu zatwardziałych ateistów chcących zdemaskować oszustwo :P
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Areczek, masz się nie śmiać ze szpitali psychiatrycznych i chorych psychicznie
Absolutnie się nie śmieję z ludzi chorych, tylko porównuję, że dyskusja z nimi jest taka sama jak ze Slupem , po prostu maniakalnoś i paranoja...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Tylko zbiorowa halucynacja nie łamie praw biologii/fizyki.
Ale nawet jeśli nie da się wytłumaczyć tego w sposób naukowy, to przecież skąd mamy pewność, że to był bóg chrześcijański? A może to był jeden z tysiąca bogów, którzy władają nad światem?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ależ skąd. Przedstawił swoje wnioskowanie opierając się na źródłach. Robił to w sposób spokojny. Zadał Ci pytanie, na które nie znalazłeś dobrej odpowiedzi.
Odpowiedź znalazłem na wszystko , on opierał się na ojcach kościoła ja na biblii, kto był bliżej źródła, ja do tego umiem myśleć samodzielnie i wyciągać wnioski, on niech se pije z rzeki a ja ze źródła, wierzę w to co pisze i sprawę postawiłem jasno...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ale obrażasz tych ludzi! Sugerujesz, że oni są źli, bo przecież ta rozmowa ze Slupem jest dla ciebie zła, a więc skoro mówisz, że z nimi rozmawia się jak ze Slupem, to implikujesz, że oni są źli.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ale nawet jeśli nie da się wytłumaczyć tego w sposób naukowy, to przecież skąd mamy pewność, że to był bóg chrześcijański?
Wtedy dopiero Chrześcijaństwo powstawało ...

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
I widzisz Niepokonana nie umiesz wyciągać właściwych wniosków , ci ludzie nie są źli , lecz Slup schodząc do poziomu człowieka chorego sam się stawia w złym świetle...

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
Implikacja jest tu w jedną stronę a nie w drugą..., jeżeli tak by było to byłaby równoważność a wtedy Slub byłby pacjentem szpitala , a zakładam , że tak nie jest...

Dodano po 4 minutach 6 sekundach:
Skoro jest lepszy, to pewnie ma rację
Znowu niepokonana fałszywa teza...
ODPOWIEDZ