Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

A jeśli chodzi o wspomniany przez Niepokonaną kanał na yt Pan od Filozofii, to polecam to:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=_czLTe57Nms

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=DQBwzysvXlE


O cholera, co się stało, że nie łączy automatycznie postów? :o

Dodano po 2 dniach 5 godzinach 8 minutach 40 sekundach:
szunaj74 gwałcił małe języki zachodniosłowiańskie. Można rzec, języczki. Pawie języczki, znany przysmak.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

@Premislav: koniecznie domagasz się ostrzeżenia, ale robisz to słabymi środkami. Nie dostaniesz ostrzeżenia za papier toaletowy ze wizerunkiem J, skoro oBóżeni (to celowo te orty) sikają ze smiechu jak na takim papierze jest obrazek Putina, Jaruzelskiego czy Tuska.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

na takim papierze jest obrazek Putina, Jaruzelskiego czy Tuska.
Jednak zauważam,że te "osobistości" to nie Jezus Chrystus... to tak jakby w gronie wielkich teologów i filizofów wstawić portret p. a4Karo...

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
Nie tyle powinien mieć bana za to ale i sąd Inkwizycyjny...

Dodano po 16 minutach 49 sekundach:
Tu nie obowiązują demokratyczne zasady tu jest wyraźna hierarchia wartości...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 20 lut 2020, o 10:13 Nie tyle powinien mieć bana za to ale i sąd Inkwizycyjny...
W pierwszej kolejności sąd inkwizycyjny powinien zająć się Tobą. Inkwizycja jest od zwalczania herezji a nie od walki z innowiercami. Powoływanie się na tę instytucję przez osobę, która przeczy opiniom Ojców Kościoła, Augustyna oraz Tomasza i podważa autorytet legalnie wybranego papieża zakrawa na śmieszność.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Gdybyśmy jednak nawet my albo anioł z nieba przedstawiali wam coś innego niż ta ewangelia, którą już wam ogłosiliśmy, to niech ktoś taki będzie przeklęty. Jeszcze raz to powtórzę: jeśli ktokolwiek głosi wam ewangelię inną niż ta, którą już przyjęliście, niech będzie przeklęty.
To jest odpowiedź na Twoje sugestie , papież, który czci demony nie powinien nim być..., nam bardziej godzi się słuchać Chrystusa niż człowieka...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 20 lut 2020, o 11:34 , nam bardziej godzi się słuchać Chrystusa niż człowieka...
Skoro tak, to nie każ nam słuchać Ciebie. Świadkom Jehowy można przynajmniej grzecznie podziękować i odejdą. A poza tym nie obrażają.
Slup pisze:W pierwszej kolejności sąd inkwizycyjny powinien zająć się Tobą.
Dziś sądy są na tyle miłe, że nie karzą ludzi nieświadomych popełnionych czynów. Nie można karać człowieka za to, że nauczono go czytać, ale nie nauczono myśleć.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 20 lut 2020, o 11:34
Gdybyśmy jednak nawet my albo anioł z nieba przedstawiali wam coś innego niż ta ewangelia, którą już wam ogłosiliśmy, to niech ktoś taki będzie przeklęty. Jeszcze raz to powtórzę: jeśli ktokolwiek głosi wam ewangelię inną niż ta, którą już przyjęliście, niech będzie przeklęty.
To jest odpowiedź na Twoje sugestie , papież, który czci demony nie powinien nim być..., nam bardziej godzi się słuchać Chrystusa niż człowieka...
Nie będę bronił papieża przed Twoim zarzutem, że czci demony, bo nie wiem, na jakich podstawach je opierasz. Domyślam się, że są one wątłe, jak wszystkie argumenty heretyków. Jeśli uważasz, że Kościół Katolicki współpracuje z kosmitami lub demonami, to powinieneś z niego wystąpić.

Niestety nie jest to odpowiedź na moje pytanie. Nie tylko podważasz legalność władzy obecnego papieża, ale też opinie św. Tomasza, św. Augustyna, Ojców Kościoła i upierasz się, że Twoja interpretacja pisma jest poprawna, mimo że stoi w sprzeczności z interpretacjami tych najważniejszych dla katolicyzmu osób. To oznaka czystej herezji Arku.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Skoro tak, to nie każ nam słuchać Ciebie
Ja każę Ci słuchać Chrystusa a nie siebie cytuję cytaty z Pisma a nie ze swojego kajetu...
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Slup pisze: 20 lut 2020, o 12:28
Nie będę bronił papieża przed Twoim zarzutem, że czci demony, bo nie wiem, na jakich podstawach je opierasz. Domyślam się, że są one wątłe, jak wszystkie argumenty heretyków.
Obstawiam, że chodzi tutaj o Pachamamę gdyż jak zawędrowałem kiedyś na tradsowo-katolicki skraj internetu to tradsi namiętnie dyskutowali o synodzie amazońskim strasznie go krytykując i oskarżając papieża o herezje xd
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nie jestem heretykiem a myśleć umiem i potrafię wyciągać wnioski, jestem potępiany przez was za umiejętność wyciągania wniosków...

Dodano po 52 sekundach:
Obstawiam, że chodzi tutaj o Pachamamę gdyż jak zawędrowałem kiedyś na tradsowo-katolicki skraj internetu to tradsi namiętnie dyskutowali o synodzie amazońskim strasznie go krytykując i oskarżając papieża o herezje xd
Bingo!...

Dodano po 7 minutach 10 sekundach:
zawędrowałem kiedyś na tradsowo-katolicki skraj internetu
Czy jest jeszcze jakiś inny obszar prawego i prawdziwego katolicyzmu?

Dodano po 12 minutach 44 sekundach:
Franciszek jeszcze raz powiedział o jakimś homoseksualiście:
"Kimże jestem aby go oceniać"

Otóż powinno mu być wiadome, że jest papieżem i ma prawo a nawet święty obowiązek oceniać i potępiać herezje i zło , do czegoś to zobowiązuje...

Tak jakby a4Karo na zajęciach , ktoś mu napisał bzdury na kolokwium a Pan Profesor powiedziałby mu: "kimże jestem ,żeby Cię oceniać"...

To oczywiście dużo lżejszy ciężar gatunkowy bo złe rozwiązanie równania różniczkowego zła nie spowoduje a , brak krytyki homosiów wprowadza już wyłomy i jest sprzeczne z Pismem , gdzie dla Boga to obrzydliwość...I stwarza precedensy...

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
Jeśli uważasz, że Kościół Katolicki współpracuje z kosmitami lub demonami, to powinieneś z niego wystąpić
Jeżeli jest paru imbecyli w mieście to też powinienem z niego wyjechać???

To, że w kościele są źli ludzie to nie znaczy ,że kościół jest zły , to np. że nie znasz się na wielomianach to nie znaczy ,że mam je odrzucić...

kosmici to też demony tylko to demony powietrza pod wodzą Belzebuba...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 20 lut 2020, o 13:34 Nie jestem heretykiem a myśleć umiem i potrafię wyciągać wnioski, jestem potępiany przez was za umiejętność wyciągania wniosków...
Nie umiesz. pokazałeś to nie raz na tym forum
Franciszek jeszcze raz powiedział o jakimś homoseksualiście:
"Kimże jestem aby go oceniać"

Otóż powinno mu być wiadome, że jest papieżem i ma prawo a nawet święty obowiązek oceniać i potępiać herezje i zło , do czegoś to zobowiązuje...

Tak jakby a4Karo na zajęciach , ktoś mu napisał bzdury na kolokwium a Pan Profesor powiedziałby mu: "kimże jestem ,żeby Cię oceniać"...
A to jeszcze jeden dowód na powyższe. Jeżeli porównujesz stwierdzenie Franciszka do oceniania kolokwium, to znaczy, że nie masz zielonego pojęcia ani o tym, co mówi Franciszek ani o tym kto jest powołany do oceniania (dla przypomnienia: stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych)

Dobry ksiądz w Twoim prymitywnym rozumieniu to taki, który wali pałą po łbie tych, którzy nie pasują do Twojego prymitywnego obrazu Polaka katolika (bo przecież innych nie ma).

Straszny świat rysujesz: Bóg, żeby Ci nie podpaść, będzie musiał się mocno zmienić. Ale może wpadnie na to, żeby odroczyć spotkanie z Tobą i uczyni Cię nieśmiertelnym :twisted:
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 20 lut 2020, o 13:34 Jeżeli jest paru imbecyli w mieście to też powinienem z niego wyjechać???
"Paru imbecyli w mieście" to ma być trafne porównanie? Żartujesz sobie. Rozmawiamy o papieżu czyli biskupie Rzymu, czyli głowie Kościoła, który Twoim zdaniem czci demony. Ponadto to dotyczy też wielu innych hierarchów, którzy brali udział w synodzie amazońskim i nie protestowali, ale wręcz przeciwnie przyłączyli się do papieża. Poza tym nie przypominam sobie, by nieobecni na synodzie hierarchowie sprzeciwiali się Franciszkowi. Przypomnę, że został on legalnie wybrany przez konklawe, a więc przez wszystkich kardynałów świata. Oznacza to, że niemal cały Kościół jest przeżarty współpracą z xenomorphami i nefillimi. Porównywanie to do kilku imbecyli w mieście świadczy o tym, że jesteś oderwany od rzeczywistości. Kościół Katolicki, gdyby przyjąć Twoją interpretację, to nic innego jak tylko ekspozytura złego Lord Zedda. Powinieneś być bardziej konsekwentny i zostać scjentologiem.
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tak a4Karo tylko Ty masz monopol na prawdę i umiesz myśleć , lepiej idź se na emeryturkę i przemyśl parę rzeczy bo umiesz ponieważ sprawiasz mi wrażenie frustrata...

Pomódl się do pachamamy bóstewko w sam raz dla cCebie i Slupa...

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
Slup raz jestem heretykiem a teraz scjentologiem a ty jesteś masonem...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 20 lut 2020, o 15:02 Tak a4Karo tylko Ty masz monopol na prawdę i umiesz myśleć , lepiej idź se na emeryturkę i przemyśl parę rzeczy bo umiesz ponieważ sprawiasz mi wrażenie frustrata...
Chyba masz rację. Frustruje mnie obcowanie z głupotą, bezsensowną pogardą dla "nieswoich", nienawiścią do ludzi, których nie znasz, ale ktoś ci powiedział że są be. A stwierdzenie o monopolu na prawdę to typowy zabieg dla odwrócenia uwagi od własnego braku logiki.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Dobry ksiądz w Twoim prymitywnym rozumieniu to taki, który wali pałą po łbie tych, którzy nie pasują do Twojego prymitywnego obrazu Polaka katolika
Jak widzę nie miałeś kontaktu z dobrym księdzem a przydałby ci się...

Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
Wiem jaki powinien być prawdziwy Polak i Katolik , czytam pismo i wiem gdzie leże prawda, a Ty se słuchaj swoich marksistów...

Dodano po 1 minucie :
Zresztą nie mam obowiązku uczyć Cię kultury...
ODPOWIEDZ