Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ta część jego "wkładu" do marksizmu przetrwała po XX zjeździe i była potem rozpowszechniona w celach edukacyjnych.
A Ty jesteś absolwentem tych uniwersytetów i ich mądrości...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 14 lut 2020, o 12:59
Ta część jego "wkładu" do marksizmu przetrwała po XX zjeździe i była potem rozpowszechniona w celach edukacyjnych.
A Ty jesteś absolwentem tych uniwersytetów i ich mądrości...
Jestem absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wiem, że niektórym protestantom nie po drodze z tą uczelnią.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Katolicki i uniwersytet - to połączenie słów brzmi źle.
Arek bardzo ładnie to podsumował. Dlaczego nie ma jednego debila, tylko tylu? XD A prawdziwy kapitalizm jest jeden.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Gdyby kapitalizm był taki dobry, to nakręcono by kapitalizm 2. Marksizm był na tyle dobry, że nakręcono parę sequeli, coby Cameron mógł łyknąć więcej kapuchy.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Jest mnóstwo dobrych filmów, które nie mają kontynuacji albo seriali. Na przykład Koe no Katachi albo serial Another.
Dobry reżyser wie, że fabuła filmu/serialu się skończyła i już wystarczy.

Dodano po 8 minutach 7 sekundach:
Rozmawiam z Wami już tyle miesięcy, a nadal nie rozumiem, dlaczego chrześcijaństwo/katolicyzm jest lepszą religią od tych paru tysięcy innych. Dlaczego jeżeli ma istnieć jakiś bóg, to ma być to Jahwe?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 14 lut 2020, o 13:33 Katolicki i uniwersytet - to połączenie słów brzmi źle.
Najlepsze i najstarsze uniwersytety powstały w średniowieczu założone przez katolicki kler, który był też ich kadrą naukową. Sam uniwersytet był wynalazkiem Kościoła. Na średniowiecznych uniwersytetach wykładano gramatykę i logikę (tę ostatnią na poziomie dużo wyższym niż w XVI, XVII, XVIII wieku czyli w okresie oświecenia). Ponadto na wyższych poziomach matematykę, astronomię i muzykę. Były też zajęcia z medycyny, a od XIII wieku franciszkanie wprowadzili nauki przyrodnicze.
Ukryta treść:    


KUL to całkiem sensowna uczelnia. Niewiele jest w Polsce takich, które na poważnie zajmują się np. filozofią nauki, a KUL pod tym względem stoi na bardzo dobrym poziomie (możliwe, że najwyższym w Polsce
Ukryta treść:    
). Profesor Paweł Kawalec jest z KUL-u i jego obszerne oraz bardzo wartościowe rozprawy na temat "Logicznej Struktury Świata" Carnapa i "Struktury Zjawiska" Goodmana można przeczytać we wstępach do wydań PWN-u obu tych książek. KUL ma też całkiem dobre wydawnictwo.
Niepokonana pisze: 14 lut 2020, o 13:48 Rozmawiam z Wami już tyle miesięcy, a nadal nie rozumiem, dlaczego chrześcijaństwo/katolicyzm jest lepszą religią od tych paru tysięcy innych. Dlaczego jeżeli ma istnieć jakiś bóg, to ma być to Jahwe?
Ja tak wcale nie twierdzę. Nie mam podstaw do tego, bo nie znam tych paru tysięcy religii (nikt nie zna). Nie uważam też, że jeśli istnieje Bóg, to jest nim Bóg chrześcijański. Nie mam po prostu w tej kwestii żadnej wiedzy. Czy Ty uważasz, ze ktoś (poza Arkiem) ma taki pogląd?
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Co Ty jesteś taki niemiły dla arka? Zawsze myślałam, że go nie lubisz, bo jest dla mnie niemiły, a ja jestem kobietą, czyli z arka żaden gentleman. Ale teraz okazuje się, że nie lubisz go, bo Cię denerwuje. Widzisz, arek jest śmieszny.

Tak, są ludzie poza arkiem, który taki pogląd mają. I ja tego nie rozumiem. Dlaczego tak jest?

Ok, ok nie byłam na studiach, nie znam się, ale musisz przyznać, że uniwersytet to instytucja naukowa, nauka opisuje świat, a Bóg nie istnieje, czyli nie powinna opisywać Boga/według "boskich" zasad. Taki jest mój pogląd na tę sytuację, ale oczywiście ekspertem nie jestem i mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 14 lut 2020, o 14:20 Co Ty jesteś taki niemiły dla arka?
Ale dlaczego jestem dla niego niemiły? Uważam tylko, że z punktu widzenia katolicyzmu jest heretykiem. Nic szczególnie nagannego w tym nie widzę, ani też nic niemiłego.
Niepokonana pisze: 14 lut 2020, o 14:20 Zawsze myślałam, że go nie lubisz, bo jest dla mnie niemiły, a ja jestem kobietą, czyli z arka żaden gentleman. Ale teraz okazuje się, że nie lubisz go, bo Cię denerwuje. Widzisz, arek jest śmieszny.
Ja nawet trochę go lubię. Nie przepadam tylko za tym, że obraża homoseksualistów, ale już się z tym pogodziłem.
Niepokonana pisze: 14 lut 2020, o 14:20 Tak, są ludzie poza arkiem, który taki pogląd mają. I ja tego nie rozumiem. Dlaczego tak jest?
Nie uważam, że tak jest. Szukaj kogoś, kto tak uważa i go zapytaj.
Niepokonana pisze: 14 lut 2020, o 14:20 Ok, ok nie byłam na studiach, nie znam się, ale musisz przyznać, że uniwersytet to instytucja naukowa, nauka opisuje świat, a Bóg nie istnieje, czyli nie powinna opisywać Boga/według "boskich" zasad. Taki jest mój pogląd na tę sytuację, ale oczywiście ekspertem nie jestem i mogę się mylić.
Na KUL-u zajęcia są czysto świeckie. Tematyka badań jest trochę inna - szczególnie na humanistyce. Np. na filozofii jest więcej filozofii nauki, trochę więcej tomizmu, na socjologii więcej kulturowej teorii religii. Na pozostałych wydziałach jest standardowo. Jest też wydział teologii, ale taki wydział jest też na UW i innych uczelniach.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Czekaj Slup, czyli Ty nie jesteś matematykiem tylko humanistą?
Z Tobą rozmawiam i mnie wyganiasz.

Zarzucasz biednemu arkowi bycie heretykiem i jakimś luteraninem, zobacz, jaki jest przez Ciebie smutny.
Premislav nie zarzuca mi bycia złym agnostykiem "Niepokonana, ty lepiej przejdź na czczenie szamana, bo agnostykiem nie jesteś".
Akurat nielubienie homoseksualistów jest bardzo katolickie, przynajmniej tak mi się wydaje, bo katolicy tak robią, ale jest możliwe, że powinni oni przejść na luteranizm.

No dobra, może i uniwersytet jest sam w sobie spoko, ale nazwę ma brzydką.

Dodano po 33 sekundach:
Ale pewnie mnie i tak tam nie przyjmą, więc nie ma co się przejmować jego nazwą.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 14 lut 2020, o 14:39 Czekaj Slup, czyli Ty nie jesteś matematykiem tylko humanistą?
Właściwie to skończyłem technikum elektryczne. Z KUL-u mnie wyrzucili po III roku, gdy nie zdałem egzaminu z wielomianów i dowiedzieli się, że jestem synem członka KW PZPR w Łomży. Potem mój ojciec zmarł, matka wstąpiła do karmelitów, a mnie wyrzucili z SDRP właśnie z tego powodu (to już było po 1989 roku). Przez pięć lat pracowałem w redakcji tygodnika "NIE", jako specjalista od parzenia kawy. Potem mnie Urban poszczuł psami, bo miałem romans z jego żoną. Przez jakiś czas byłem w KOD, ale gdy wyszło, że Kijowski defraudował pieniądze, to wystąpiłem. Teraz myślę, żeby zapisać się do PIS-u z czysto koniunkturalnych względów - na starość robię się cynikiem. Mam 56 lat, całkiem miłą żonę, dwójkę niezbyt mądrych dzieci i od 20 lat naprawiam tę samą pralkę. Nazywam się Henryk Zając i kiedyś występowałem w reklamie Calgonu. Pamiętasz może?
Niepokonana pisze: 14 lut 2020, o 14:39 Zarzucasz biednemu arkowi bycie heretykiem i jakimś luteraninem, zobacz, jaki jest przez Ciebie smutny.
Skąd wiesz, że jest smutny?
Niepokonana pisze: 14 lut 2020, o 14:39 Akurat nielubienie homoseksualistów jest bardzo katolickie, przynajmniej tak mi się wydaje, bo katolicy tak robią, ale jest możliwe, że powinni oni przejść na luteranizm.
Bardzo katolickie to prawda. Nawet szerzej - to jest judeochrześcijańskie, więc wśród niektórych protestantów Arek też by się odnalazł.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup, Ty jesteś Lechem Wałęsą? A to przepraszam bardzo, nie chciałam Cię obrazić.

Wiem, że sobie żartujesz. Nie masz tylu lat. Poza tym na pewno jesteś matematykiem albo fizykiem, tak jak wszyscy tutaj poza mną, ale ja jestem po prostu w drugiej liceum.

Jestem osobą empatyczną w przeciwieństwie do pewnych tutaj osób, nie powiem kogo.
Myślisz, że arek by się dobrze czuł? No to się go zapytajmy.
Arek, chcesz być protestantem? Lubisz protestantów?

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
Ej, nie jesteś Henryk Zając, no chyba że piszesz do nas zza grobu.
Dłuższe życie każdej pralki to Calgon. Parafrazując. Krótsze życie każdego homoseksualisty to arek. Jestem bardzo złym człowiekiem, mimo że zła nie ma.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Zło to jest brak dobra, które z natury swojej każda rzecz mieć powinna , czyja to definicja? ;)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

No papieska, chyba? Na tym wielkim spotkaniu księży w zeszłym wieku to ustalono. To się chyba nazywa drugi sobór.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Niepokonana pisze: 14 lut 2020, o 16:08 No papieska, chyba? Na tym wielkim spotkaniu księży w zeszłym wieku to ustalono. To się chyba nazywa drugi sobór.
to oni chyba ściągali na zajęciach od świętego Tomasza z Akwinu ;)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Psiaczek, nie rozumiem, o co Ci chodzi.
ODPOWIEDZ