Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

No to grunt, że większość umiesz, oceny nie są sprawiedliwe i nic z tym nie zrobisz, tego efektu nie zniwelujesz, póki nie zlikwidujesz ocen całkowicie.
Nie wiem też, czemu aż tak denerwuje Cię to, że nauczycielka ma Cię za matematyczne beztalencie. Rozważmy następujące sytuacje:
1. no może masz talent, a nauczycielka twierdzi, że nie; wtedy psy szczekają, a karawana jedzie dalej, nie ma co sie irytować, tylko konsekwetnie nad sobą pracować; jak zaopiekujesz się tym talentem, to nauczycielka będzie mogła przyjść Ci skosić trawnik i zapłacisz jej dolara, nauczycielka pójdzie do Żabki i kupi całą Żabkę za dolara.
2. nie masz talentu i nauczycielka poprawnie to zauważa: cóż, zdanie nauczycielki na ten temat znów nic nie zmienia, ludzie nie są równi i pozostaje wykorzystać to, co się ma, skoro zaś rozwiązujesz tyle zadań, to jesteś pracowita, a to i niebycie ostatnim debilem starcza by skończyć jakiś w miarę sensowny kierunek techniczny czy ekonomiczny, przy odpowiednim ukierunkowaniu nauczycielka będzie mogła zrobić to, co w punkcie pierwszym
(jbc nie wymyśliłem tego, tylko wziąłem od Testovirona).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ja to piszę tylko dlatego, bo arek napisał, że jest mu za cicho.
Otóż nie napisałem , że jest mi za cicho tylko zacytowałem piękny cytat literacki oddający poezję i klimat, ja czasem za taką ciszą tęsknię...
W ciszy usłyszysz o wiele więcej usłyszysz nawet Boga...
a co do zadań masz rację to sieczka , słoma którą się młóci...
Dlatego polecam ci bardziej alfiki lub kangurki te rozwiązuj a twoja pani się tobą oczaruje albo wścieknie..., lub zadania z olimpiad...
Łącz fakty , analizuj i zobaczysz...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Usta milczą, świat rozbrzmiewa!

~Paulo Coelho

Dodano po 7 minutach 35 sekundach:
A jak ktoś narzeka na refleksyjną ciszę, to polecam dzieła zebrane Goebbelsa pod redakcją Samuela Pereiry (emitują ostatnio w TVP Info ekranizację). Ja jednak wolę to:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=JTEFKFiXSx4

A jeśli już o Budce Suflera mowa, smutny to cud.
Thingoln
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 27 lip 2019, o 22:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 15 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Thingoln »

Co do ocen, to na szczęście w szkole średniej nie mają one aż takiego znaczenia, więc jak już wyżej zostało napisane, najlepiej się po prostu nie przejmować. Chociaż zrozumiałe, że może to rozczarowywać, szczególnie po takim wysiłku. Ale najważniejsze, aby ćwiczyć i dobrze przygotować się do matury (sam też piszę w tym roku) :)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

A no to powodzenia, ja za rok.
Premislav, gdyby ona nie wyrażała swoich opinii o mnie, to by problemu nie było.
Szczerze zastanawiam się, co za różnica, do której szkoły się pójdzie. I tak, żeby coś tam z matematyki ogarniać, trzeba się samemu uczyć.
Elitarne liceum: nauczyciele mają władzę absolutną nad uczniami.
Typowe liceum: uczniowie zakładają nauczycielom wiadra na głowy. Ale to tylko moje wewnętrzne przemyślenia.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 790
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Dziś wyjątkowo TVN chwalił (zakup F35 przez) pisowski rząd. Oczywiście musiał chwalić, bo właścicielem TVN-u jest amerykański koncern medialny. Manufacturing consent.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

A ja słyszałam, że niedawno była drama w internecie, bo na TVN w telewizji śniadaniowej hejtowano fakt, że członek koreańskiej grupy muzycznej wygrał męski konkurs piękności. TVN taki jest, niestety. :(
Nie znam się na wojsku, ten samolot jest dobry czy nie?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Ten samolot jest bardzo dobry, a polskie siły powietrzne to jakiś kabaret, więc z perspektywy państwowca niebędącego pacyfistą to raczej dobra decyzja, problemem może być to, że na razie nie będziemy w stanie w pełni skorzystać z ich możliwości, no i cena też odpowiednia. Natomiast z perspektywy osoby, która uważa państwo (nie tylko polskie, ale i ogólniej) za odpowiednik Czarnego Żelaznego Więzienia z prozy Dicka, czyli z mojej, nic dobrego w tym nie ma, że państwo polskie się zbroi.

Kod: Zaznacz cały

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/samoloty-f-35-umowa-polska-usa/frsq0er

Kod: Zaznacz cały

https://forsal.pl/artykuly/1432220,mysliwce-f-35-wszystko-co-trzeba-wiedziec.html


PS Tjaa, wyśmiewali się z tego, że najprzystojnieszy (w czyjejś tam opinii) jest mało męski, choć wydaje mi się, że kanony męskości są w ruchu jak i cała kultura. No i dodatkowo musieli wrzucić mega śmieszny żarcik, że wszyscy Azjaci wyglądają tak samo. Qń by się uśmiał.
NB mnie tam się podobają tacy mało męscy, jakiś mięśniak (o ile nie jest zbyt nieproporcjonalnie zbudowany) mógłby zaś wywołać u mnie co najwyżej myśl „w sumie fajnie byłoby tak wyglądać". Natomiast taki Jungkook… :mrgreen: Może zostanę k-popiarą.

PPS daras170 myje okna w Windowsie.
daras170
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 707
Rejestracja: 24 mar 2014, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toronto
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 73 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: daras170 »

Niepokonana pisze: 31 sty 2020, o 21:39 [...]
Elitarne liceum: nauczyciele mają władzę absolutną nad uczniami.
Typowe liceum: uczniowie zakładają nauczycielom wiadra na głowy. Ale to tylko moje wewnętrzne przemyślenia.
Podział jest trochę inny:
- w elitarnym, prywatnym liceum rodzice muszą słono płacić za to co gdzie indziej ich bąki dostają za darmo
- typowe liceum państwowe = szkoła przetrwania dla uczniów i nauczycieli
- w patologicznym technikum uczniowie zakładali kosz na głowę sfrustrowanego belfra
- do elitarnego, państwowego liceum się nie dostaniesz, bo za dużo chętnych a w kwestiach naboru rządzą zupełnie inne kryteria niż się nam wydaje.
P.S. ciekawe jakie seminarium kończył Prijemskij?
PPS - taka partia szczególnie popularna po II wojnie światowej, ponoć reaktywowana na emigracji pod koniec ub.wieku.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Jeśli w ten oryginalny sposób chciałeś zwrócić uwagę na kwestię kropek i ich braku, to właśnie bez kropek jest poprawnie, zaś z kropkami – nie. Jednak ujdzie w tłoku, tj. ewentualnie można tę formę dopuścić, tak jak „tą książkę" w języku potocznym.
Wiem, cholerni preskryptywiści chcą wszystko narzucać, człowiek jest prawdziwie wolny, gdy pisze jak czterolatek i nikt na to nie zwraca uwagi. Chociaż po tonie Twoich postów spodziewam się, że masz co najmniej tyle lat, co najstarsi Majarowie, od czasów, gdy się edukowałeś, mogło się wiele zmienić w kwestii reguł pisowni, na przykład powstały języki zachodniosłowiańskie.
daras170
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 707
Rejestracja: 24 mar 2014, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toronto
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 73 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: daras170 »

Odnoszę wrażenie, że się tutaj marnujesz. Wolę już myć okna w Windowsie choć u siebie mam od ponad dwóch lat nieprzetarte, niż odpowiadać na twoje zaczepki. Czynię to ostatni raz:

Kod: Zaznacz cały

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/PS;1585.html
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Premislav zaczepia wszystkich poza mną, ze mną rozmawiać nie chce. Daras, bądź mną, to Premislav się od Ciebie odczepi.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Czy współcześni chrześcijanie nie tłumaczą zbyt wielu rzeczy słowami „Nie będziesz wystawiał Pana Boga swego na próbę" :?: Nie sądzę, by mieli jakiekolwiek argumenty za bóstwem innym niż jakieś deistyczne czy panteistyczne. NB argument ontologiczny też nie ma nic wspólnego z dowodem istnienia konkretnie bóstwa chrześcijan, które zdaniem chrześcijan wysłało Chrystusa jako zbawiciela (w pewnym uproszczeniu) itd.
Filmik, który mi się z tym luźno skojarzył:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=jXypfn1SgnY&fbclid=IwAR04t_mdfomdH3gFm9BTIuKncA1Oie_VjBP3qGNmRxd8nffWIOdp4BQgcaU


Dodano po 8 minutach 20 sekundach:
Niepokonana, no to przecież odpowiedziałem Ci w kwestii samolotów i gościa wyśmiewanego w programie DDTVN.

I co to za opowiastki, darasie, o niemożności dostania się do elitarnej szkoły państwowej, wystarczy być laureatem konkursu kuratoryjnego, a to może osiągnąć każdy w miarę rozgarnięty człowiek, który ma jakąś „swoją" dziedzinę. Skoro mnie się to udało, to nie wymaga to niczego szczególnego poza odrobiną wysiłku włożonego wcześniej czy później (u mnie wcześniej). Oczywiście, zdarzają się ludzie wciśnięci za działalność w harcerstwie czy za znajomości rodziców, ale bez przesady, nie jest to reguła.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Czy współcześni chrześcijanie nie tłumaczą zbyt wielu rzeczy słowami „Nie będziesz wystawiał Pana Boga swego na próbę"
Tak bo nie można przeginać pały a ten no powiedzmy upośledzony człowiek w tym aucie z filmu , choć pewnie powiedziałam za dużo "człowiek" to zastanówcie się jak bardzo dla niego i dla społeczeństwa dobrodziejstwem by było spalenie na stosie...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Czy moje liceum kwalifikuje się jako elitarne, bo nikt nie stosuje wobec nauczycieli przemocy fizycznej i uczniowie chcą się uczyć?
Co to jest DDTVN?
ODPOWIEDZ