Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Serio, jest aż tyle pedofilów wśród nauczycieli?

Dodano po 3 minutach 51 sekundach:
Ale poza tą manipulacją to ma rację. Religia to jest beznadziejny przedmiot. Dlaczego 5 z religii ma taką samą wartość jak 5 z geografii, historii lub fizyki? U mnie religia to były zazwyczaj 3 oceny z prostych modlitw, które powinien znać każdy chrześcijanin. Podobno są wymagający katecheci, ale nie jest to regułą. Nie mam badań na temat lekcji religii, to fakt, ale znam swoje podręczniki. Jeżeli religia ma zostać, to niech zostanie bez ocen.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Link podany przez Slupa (w sprawie pedofilii w KK) zaskoczył mnie. Wygląda na to, że biskupi polscy mieli rację twierdząc, że przypadki
pedofilii w KK nie są wcale częstsze niż w innych grupach społecznych. W tym świetle felieton Hartmana wygląda bardzo nieuczciwie (w części dotyczącej pedofilii). Co prawda, zasady felietonu są luźniejsze niż pracy naukowej, ale w tak drażliwych kwestiach dobrze byłoby, gdyby Hartman przynajmniej podał źródła swoich twierdzeń o częstości przypadków pedofilii w KK versus ogólna populacja. Przypomnę, że Hartman w felietonie twierdzi, że ta częstość jest 10 razy większa. Tymczasem cytowana przez Slupa praca wskazuje, że to nieprawda, że te częstości są porównywalne, a nawet w pewnych grupach społecznych w USA większe niż w KK. Przykładowo, wśród nauczycieli częstość ta wynosi 6%, a w KK 4%, co wprost przeczy tezie Hartmana z felietonu.
Okazuje się, że inne potoczne opinie na temat pedofilii w KK też są mitami. Znalazłem dokładniejszy artykuł (tego samego autora co artykuł linkowany przez Slupa), ze szczegółową bibliografią:

Autor wskazuje również, że w KK nie ma pozytywnej korelacji między pedofilią (rozumianą w sensie medycznym) a homoseksualizmem oraz między celibatem a pedofilią, co również przeczy obiegowym opiniom.
Wydaje się więc, że nagonka na KK jest przesadzona. Tym bardziej, że KK (zwłaszcza pod rządami Franciszka) stara się zwalczać pedofilię we własnych szeregach.
Z drugiej strony faktem jest, że KK przez wiele lat ukrywał, zamiatał pod dywan problem pedofilii, i to obciąża zarówno KK, jak i wielu konkretnych hierarchów.
No cóż, nauka (i często wcale nie "rocket science") jest najlepszą drogą do osiągania prawdy i obalania mitów.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana nie ma. Molestowanie seksualne to nie muszą być czynności seksualne. Może to być też zachowanie na granicy dobrych obyczajów np. może to być jakiś komentarz dotyczący czyjegoś wyglądu lub sfery seksualnej, objęcie dziecka w niewłaściwy sposób, wtargnięcie do szatni, gdzie uczniowie się przebierają. W tej sytuacji jest faktycznie możliwe, że wobec około 6% amerykańskich nauczycieli na przestrzeni kilkudziesięciu lat wysunięto tego rodzaju zarzuty.

Od dłuższego czasu byłem świadom, bo tą sprawą zainteresowałem się już dosyć dawno, że dane statystyczne nie wskazują by pedofilia w Kościele była znacznie większa lub w ogóle większa niż wśród innych grup zawodowych, które mają styczność z dziećmi. Zresztą, gdyby pedofilia w Kościele była większa, to lepiej, żeby istniało jakieś dobre uzasadnienie tego faktu. Musiałaby wtedy istnieć jakaś cecha lub zestaw cech, które odróżniają populację księży od nauczycieli, trenerów sportowych, wychowawców itd. i które sprawiałyby, że mają oni częściej skłonności pedofilskie. Byłby to fascynujący temat badań i istnieje świetna atmosfera medialna, by takie badania podjąć. Jednak nikt tego nie robi. Prawdopodobnie dzieje się tak właśnie z tego powodu, że nie ma tutaj rozbieżności, która jest statystycznie istotna. Księża mogą mieć mniejsze kompetencje pedagogiczne, społeczne, nawet mniejszą wiedzę ogólną niż wiele innych grup społecznych itd. ale czemu mieliby częściej być pedofilami? W dodatku jeśli idzie o liczbę skazanych za pedofilię, to problem staje się już w ogóle statystycznie nieistotny, bo wtedy promile stanowią księża (

Kod: Zaznacz cały

https://natemat.pl/85477,kim-sa-polscy-pedofile-okazuje-sie-ze-nie-ksiezmi-ani-nauczycielami
) i nawet jeśli wielkość ta jest za mała z uwagi na ukrywanie tych przypadków przez Kościół, to nie wzrośnie aż tak znacznie, by wrażenie opinii publicznej, które w tej sprawie powstało za sprawą poszukujących sensacji i walących na odlew w Kościół mediach, było oparte na jakichkolwiek faktach.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

krl pisze: 12 sty 2020, o 09:57 No cóż, nauka (i często wcale nie "rocket science") jest najlepszą drogą do osiągania prawdy i obalania mitów.
Z tego typu opiniami byłbym bardzo ostrożny. W matematyce mamy aksjomaty, mamy reguły wnioskowania i możemy sprawdzić poprawność procesu dowodzenia. A jeśli przez słowo "nauka" rozumiemy rzeczy w stylu tak zwanych nauk społecznych... w mojej opinii ciężko tam osiągnąć prawdę, może za 100 lat takie badania będą przeprowadzać roboty bez własnego światopoglądu , wtedy rzecz może wyglądać inaczej :)
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Postaram się napisać kilka pochlebnych zdań na temat postmodernizmu
Na temat modernizmu napisał bardzo mądrze Papież Pius X w encyklice Pascendi Dominici Gregis i tu radzę poczytać:

aby poszerzyć swoje horyzonty wielki autorytet ten Papież

Szkoła frankfurcka to samo zło wywodzące się z doktryn Marksa, która nic dobrego nie przyniosła niech ktoś mi wskaże choć jeden dobry przykład ot grupa panów(zboczeńców) która sprowadza cał dorobek łacińskiego świata do poziomu podłogi, relatywizując i mieszając wszystkie wartości...

Dziwi mnie tylko jedno skoro frankfurci wywodzą się z marksistów ,oraz jedni i drudzy postrzegają świat racjonalnie to czemu korzenie marksizmu wywodzą się z ruchów masońsko oświeceniowych a idąc za tropem dochodzimy do źródeł różokrzyżowych, a jeżeli popatrzymy na to historycznie zauważymy, że ruchy różokrzyżowe to nic innego jak kabała i skrajny talmudyzm przeniesiony na grunt katolicki, więc jak najbardziej ta gałąź ma korzenie kabalistyczno , wcześniej gnostyczne... A więc doszliśmy do poziomu okultyzmu gnostycyzmu i wszystkiego co z tym związane...

Więc dziiwne ale korzenie "oświeconych" marksistów wzięły się z kabały i okultyzmu w sumie paradoks nie...Od substancji ponadnaturalnej się niby odżegnują a tkwią w niej po uszy... I dlatego właśnie słowa tych panów dla mnie nic nie znaczą bo od początku ich zasady i aksjomaty osadzone są w kłamstwie...(Zresztą Marks też był satanistą) więc jaki u niego światopogląd strikte materialny...

Oni potrafią każde zboczenie i abberacje wytłumaczyć za pomocą pseudonaukowych sloganów...

Więc ja uważam ze swojej strony , że każdy kto pisze tu w tym dziale powinien w pierwszej kolejności określić się znaczy wypowiedzieć głośno co jest jego punktem wyjścia jaka wiara jakie credo , jaki zbiór aksjomatów , w co wierzy co przyjmuje za punkt wyjścia...

Oprócz mnie nikt tego na tym forum nie zrobił , mało tego jak zauważyłem większość bierze sobie za fundamenty to co mu w danej chwili pasuje a więc czasem jakieś zdanie z Bibli, innym razem coś z nauki, do tego garść Voltaira , trochę z Marksa, potem bierzecie garściami jakieś tezy z czasów rewolucji seksualnej 68, itd... Powstaje zlepek czegoś co nigdy się kupy nie trzyma i nie będzie trzymało budujecie swojego "Golema" i tyle...

Jest to o tyle niebezpieczne , że uczycie w szkołach średnich wyższych i podstawowych a więc powinniście mieć kręgosłup moralno-światopoglądowy na pewnym poziomie. Więc wasza baza pewników powinna być jasna i prosta , tego u was nie ma...

Nawet taka niepokonana trudno ją nawet winić za wszystko ale jest niestety produktem waszego chorego szkolnictwa, opartego na niezdrowych lub nawet na braku poglądów...

Typowa Pani łot Fszystkiego w typowej szkółce generalnie nie ma żadnych poglądów , ale to może nawet bardziej bezpieczne , niż wasze poglądy oparte na zatrutych żydowskich kabalistycznych korzeniach i nie wiadomo co jeszcze ...

Więc proponuję oczyścić swoje umysły wymieść z głowy wszystko , i czekać poprzez.: post modlitwę i spowiedź i komunię na działanie Ducha Świętego , otwórzcie się na dobro a wtedy samo spłynie wszystko...

Wtedy poprzesz szkoły i uczelnie porządek "Niebieski" spłynie na nauczycieli i wychowawców i przeleje się na studentów..., na pewno zminimalizujemy w ten sposów ilość typowych "niepokonanych" tudzież inną patointeligencję , którą wyście wychowali... i to wasza wina...

Jeszcze raz apeluję napiszcie wielką czcionką własny zbiór aksjomatów pewników i "fundamentów" i nie wstydźcie się tego...

Jak do tej pory stosujecie logikę bardzo rozmytą , która przypomina mi pomyje... bo ani klarowna ani czysta ani przejrzysta ani pachnąca...

za 100 lat takie badania będą przeprowadzać roboty bez własnego światopoglądu
Czyli takie Panie ot Fszystkiego w wersji turbo...

Dodano po 19 minutach 10 sekundach:
Nauczyciele akademiccy zrzucili togi , ubrali tęczowe szmaty i głoszą brednie , że nikt nie jest tym kim się urodził...

Efektem tego nauczania to stado niepokonanych i patointeligencja...
Ostatnio zmieniony 12 sty 2020, o 12:50 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

arek1357 pisze: 12 sty 2020, o 12:41
Więc wasza baza pewników powinna być jasna i prosta , tego u was nie ma..
Arek, sądzę że sporo osób tu piszących ma jasną bazę pewników typu:

- nie istnieją żadni osobowi bogowie ani rzeczywistość pozamaterialna

- wszystko utworzyło się z pyłu kosmicznego przez miliardy lat gdyż struktury wszechświata są obdarzone zdolnością do samokomplikacji

itd itp.

tylko nie wiem czy to jest pożądana przez Ciebie baza pewników :wink:
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

No tak tu piszą o pyle kosmicznym z którego wywodzi się niby inteligencja , to bzdura bo u mnie na półce leży kamień i raczej nie staje się inteligentniejszy , no a dokładają do tego myśli marksistowskie , które jak wykazałem mają rodowód w gnozie i kabale a więc w rzeczach ponadmaterialnych jakby na to nie patrzeć więc całkowity brak spójności , więc jak widać ta baza pewników jest bardzo słaba...

Więc jak pisałem na takiej bazie pewników wychowamy: patointeligencję, niepokonaną i golema...

Dodano po 16 minutach 8 sekundach:
Chyba, że mają dobrą bazę w rodzinie , znajomych i wśród przyjaciół to wtedy zaraza całkiem ich nie opanuje do końca...
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Elayne »

Całe wieki temu postawiono na synodzie diagnozę, że stan duchowny jest chory. I to nie zmieniło się do dnia dzisiejszego. Warto sięgnąć do prac kiedyś znanego w całej Europie, a dziś niemal zapomnianego wybitnego XVI-wiecznego intelektualisty Marycjusza, profesora Akademii Krakowskiej. Dlaczego? Bo jest to dobry punkt wyjścia … Część zarzutów z biegiem czasu strupieszała, w ich miejsce pojawiły się nowe, niektóre znacznie poważniejsze. Mimo upływu setek lat, większość postawionych zarzutów jest wciąż aktualna.
„Historia magistra vitae est”

A to jest delikatnie mówiąc szokujące:
„Jeśli bowiem w Watykanie uznano, że z kogoś, kto jest zgorszeniem w Watykanie można - za karę - uczynić ojcem diecezji - to znaczy, najdelikatniej rzecz ujmując, że coś nie tak było z nominacjami biskupimi” - Tomasz Terlikowski.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Psiaczek, zaorałeś arka.
Bo to trwa miliardy lat, daj jeszcze kamieniowi ze dwa miliardy lat. arek, dlaczego mnie nie lubisz, przecież jestem taka super idealna. /s Ale ja zostałam wychowana po katolicku...

Czyli nauczyciele nie są często pedofilami?
Może i Kościół zmienia się na lepsze, ale za wolno i za późno.
A jak się jego prace nazywają?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Bo to trwa miliardy lat


więc za dwa miliardy lat mój kamień przemówi, nie o to biega że cię nie lubię tylko chcę cię czegoś nauczyć i pokazać ci miejsce w szeregu...

Może i zostałaś wychowana po katolicku ale w końcu błądzisz...

Dodano po 25 minutach 1 sekundzie:
Ciekawe nawet spostrzeżenia , skoro lewak wygłasza bzdurę, która jest bzdurą oczywistą teraz i za np. 5 lat to lewak powie: " za dwa miliardy lat bzdura stanie się prawdą objawioną"...
Jak widać ciekawe absurdy komiczne...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Jestem okropnie złym człowiekiem.
@Premislav, zobacz, jaki fajny prezent

Kod: Zaznacz cały

https://demotywatory.pl/4969715/Grzech-nie-skorzystac-z-takiej-okazji-Jan-Pawel-II-jako
Podoba Ci się?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Kup sobie tę przytulankę niepokonana...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ty mi kup. Ja bardzo lubię przytulanki.
Myślałam, że Premislav by się ucieszył, gdyby coś takiego dostał. Dworuję sobie z niego.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Dobra przytulanka nie jest zła. Jako formalny incel (tj. nie ma tu zbieżności w kwestii poglądów charakterystycznych dla środowiska tak określanego, tylko po prostu mam zwaloną mordę i charakter) bardzo lubię na przykład przytulać i tarmosić naszego kota. Kiedyś kot tego nie lubił, ale odkąd go karmię, poję i sprzątam mu kuwetę, uległo to zauważalnej zmianie (no kto by pomyślał?).
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Premislav, w ogóle widziałeś tę przytulankę? Nie chcesz torturować maskotki JPII?
Gdybyś się nie śmiał z samobójstw, to byłbyś nawet fajny.

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
Arek, chcesz zobaczyć szatańską lalkę? Bo dzisiaj miałam wenę na ubieranie lalek.

Dodano po 1 dniu 1 godzinie 21 minutach 22 sekundach:
Dlaczego nikt nic nie mówi?
ODPOWIEDZ