Studia za granicą - Informatyka

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
hoff123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2019, o 01:55
Płeć: Mężczyzna
wiek: 17

Studia za granicą - Informatyka

Post autor: hoff123 »

Witam, jestem uczniem 2 klasy liceum na profilu mat-fiz-inf dwujęzyczny. Od miesiąca zacząłem się mocniej uczyć matematyki i fizyki. Przerabiam samodzielnie zbiór Kiełbasy i szkolny z matematyki i kilka zbiorów na korepetycjach z fizyki. Dość łatwo przyswajam materiał i optymistycznie patrze w przyszłość - spodziewam się wyników >80% (z cichą nadzieją na >90%). Zamierzam studiować informatykę. Moje pytanie dotyczy studiów za granicą. Jak ciężko się dostać na te lepsze zachodnie uczelnie? Na oxbridge nie liczę ale może na coś poziom niżej. Z jakimi wynikami z matury warto w ogóle aplikować na uczelnie np. w Szkocji, Holandii czy Niemczech? Dodam że dwukrotnie byłem finalistą olimpiady z angielskiego i posiadam certyfikat CAE. Jak też różni się poziom czy styl życia na studiach za granicą w porównaniu do topowych uczelni polskich? (PW,UW,AGH,PWr)

Dodano po 13 godzinach 47 minutach 15 sekundach:
no i jakie uczelnie polecacie na ktorych mozna studiowac po angielsku?
Ostatnio zmieniony 5 sty 2020, o 18:00 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie używaj Caps Locka.
hoff123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2019, o 01:55
Płeć: Mężczyzna
wiek: 17

Re: Studia za granicą - Informatyka

Post autor: hoff123 »

nikt nic nie poleci?
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: Studia za granicą - Informatyka

Post autor: VirtualUser »

Znaczy no jest małe preństwo, że znajdziesz osobę, która ma porównanie. Jeśli chodzi o prestiż (i zapewne poziom samej uczelni) to wciąż wydaje mi się, że złota zasada brzmi "lepiej być pierwszym w prowincji niż drugim w Rzymie" co ogólnie na realia uniwersyteckie przekłada się w ten sposób, że lepiej ukończyć TOP1 uczelnię w PL niż coś z okolicy TOP5/TOP10 z zachodniej Europy.
ODPOWIEDZ