Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22210
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 3 sty 2020, o 10:16 Jednak czas bytów nieziemskich został splątany z czasem bytów ziemskich , z tego splątanie dodając wszechmoc Bożą może spowodować wyjątki...
Możliwość zakrzywień czasu ma oczywiście Bóg i Matka Boża nie wiem jak jest z aniołami, może wyższe chóry anielskie jak cheruby mają wyjątkowe możliwości operowania continuum czasoprzestrzennym, uzbrojeni w tensory i funkcje splątanie potrafią coś zrobić...z czasem....
Chcesz powiedzieć, że wszechmoc Boża polega na tym, że Bóg może sam siebie przekonać, że nie ma racji i nie zwariować od tego?

Arku, myślę, że jak najszybciej powinieneś narobić braki w edukacji i sprawdzić jak to z aniołami. A artystów ludowych namawiam do malowania i rzeźbienia aniołków z tensorami w garści. Moje źródła wskazują, że cherubiny przerabiają tensory i funkcje splątane już w przedszkolu, a potem o nich zapominają i zakrzywiają czasoprzestrzeń o tak, bo po prostu mogą.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Wszechmoc Boga to w katolicyzmie możliwość uczynienia wszystkiego, co zgodne z naturą Boga. Jeśli więc pytasz, czemu Bóg przyzwala na cierpienie niewynikające z wolnej woli, to zawsze, poza piardami typu „każde cierpienie ma sens, prowadzi do pełni życia" można na to odpowiedzieć tak: heretyku, czy twierdzisz, że poznałeś w pełni naturę Pana Boga twego? Widocznie jego natura nie pozwala mu usunąć tego problemu.
Oczywiście nie przeszkadza to w formułowaniu bardzo mocnych założeń na temat natury i działań tego hipotetycznego bytu, jeśli tylko czynimy to w służbie jedynie prawdziwej wiary.

Bóg jest wszechwiedzący, wszechmiłosierny i niezmienny, ale w czasach potopu żałował, że stworzył ludzi. No ale to tylko naleciałości kulturowe i metafory, to wszystko trzeba interpretować w oparciu o odpowiednie idee i kontekst kulturowy, a poza tym to były inne czasy, ale gdy jest mowa o czymś ważnym dla doktryny, to już nie jest to metafora i efekt naleciałości kulturowych.

W swojej bezwstydnej negacji rozumu niektórzy chrześcijanie posuwali się do tego, że pewne przepisy prawne (!) ze Starego Testamentu to metafory, ponieważ na przykład sformułowanie dotyczące karania homoseksualizmu śmiercią to takie przenośne odwołanie do śmierci duchowej, jaką sprowadza na człowieka grzech.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Przed potopem cała ludzkość była zainfekowana genami obcych (demonów) i niestety Bóg nie mógł dopuścić do całkowitego rozpowszechnienia się zarazy więc zesłał potop by zniszczyć skażenie , wolnymi od zarazy był Noe, jego rodzina i służba może jeszcze kilkudziesięciu..., więc gdyby nie było potopu nie byłoby ludzi, ponieważ wszyscy by się w końcu zmodyfikowali... genetycznie...
A śmierć choroby i cierpienie nie tyle zsyła Bóg co odstępstwa od jego praw nieprzestrzeganie ich,... jak skaczesz w przepaść to chyba nie Bóg powoduje, że potem leżysz połamany i cierpisz, albo jak walisz siekierą w głowę komuś to chyba nie dziwne, że ktoś leży martwy, co ma do tego Bóg, Ty dokonujesz wyboru i wybierasz zło, a jak się upijesz i całą noc leżysz w rowie to też Boga wina???
Więc wniosek cierpienie to wypadkowa Twoich oraz innych wyborów łamania prawa... tak jest w większości...

A teraz proponuję zadanie logiczno strategiczne wyobraź sobie , że na świecie wszyscy przestrzegają Bożych praw, i oblicz o ile mniej jest cierpienia na świecie...

Jaki byłby no może nie raj jeszcze ale królestwo szczęśliwości jakby wszyscy przestrzegali bożego porządku???
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34281
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 3 sty 2020, o 12:48Przed potopem cała ludzkość była zainfekowana genami obcych (demonów) i niestety Bóg nie mógł dopuścić do całkowitego rozpowszechnienia się zarazy więc zesłał potop by zniszczyć skażenie , wolnymi od zarazy był Noe, jego rodzina i służba może jeszcze kilkudziesięciu..., więc gdyby nie było potopu nie byłoby ludzi, ponieważ wszyscy by się w końcu zmodyfikowali... genetycznie...
Hmm... Czy to Twój autorski wkład do doktryny KRK?

JK
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Naukowcy piszą prace naukowe, dokładają się do rozwoju polskiej nauki, z arkiem jest dokładnie tak samo. Tylko nie do końca wiadomo, do jakiej "nauki" on się dokłada.

Arek, od kiedy demony mają geny?
Ale skoro czas zmienia zasady chrześcijańskie, to one są nie stałe, czyli w sumie są bez sensu.
Chcesz powiedzieć, że wszechmoc Boża polega na tym, że Bóg może sam siebie przekonać, że nie ma racji i nie zwariować od tego?
Ja myślę, że Bóg jest szalony i dlatego stworzył świat taki a nie inny.
Feministki/Feminazistki powinny Boga nienawidzić. Najpierw stworzył społeczeństwo, w którym kobieta podlega mężczyźnie, widać to chociażby w dekalogu. Potem, jak ludzie grzeszyli, to karał i mężczyzn, i kobiety, mimo że kobiety nie miały, jak się zbuntować przeciwko mężom.

No i Bóg zrobił krzywdę, każąc wpuścić do norki po jednej parze każdego zwierzęcia. A różnorodność gatunkowa, to co? Ciekawe ile gatunków bezsensownie wyginęło przez Boga. Poza tym nie wierzę, że godna przeżycia była tylko i wyłącznie rodzina Noego.

Premislav, masz rację, naprawdę. Wszystko trzeba interpretować...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. (2) Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. (3) Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat. (4) A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach. (5) Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, (6) żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. (7) Wreszcie Pan rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem.
Hmm... Czy to Twój autorski wkład do doktryny KRK?
Nie mój autorski wykład ale jest to jak wyżej widać w P. Św. Księga Rodzaju oraz pisze o tym w Księdze Henocha nawet bardziej obszernie...

Czy wy naiwni jesteście , że myślicie że Bóg zesłał potop bo dzieci nie słuchały rodziców i nie jadły drugiego śniadania, otóż nie jak pisałem ludzkość była zainfekowana genami obcymi czyli demonicznymi... Nie czytacie Księgi Rodzaju czy już nic nie wiecie i nie kumacie...

Jest to problem bardzo poważny , bo jak już pisałem wszelkie UFO lub obcy to nic innego jak manifestacje demoniczne, one chcą pochłonąć świat...

Jest na to masę dowodów i starożytne księgi i rysunki naskalne , Deniken i inni mu podobni twierdzili że to obcy z gwiazd, ale niestety są to byty demoniczne i jeżeli temu zaprzeczacie znaczy że nic nie wiecie i nie kumacie....

Są opisy w Biblii są opisy w apokryfach, starożytne księgi , budowle rysunki wszystko wskazuje na demony...

Tylko głupi zaprzeczy...
Arek, od kiedy demony mają geny?
Tak bo się materializowały przybierały postacie Zeusa, Apollina, Ateny , Baala, itd... ludzie oddawali im cześć budowali świątynie, nie kumasz tego??
Nie rozumiesz, jeżeli demon przybiera ciało ludzkie musi posiadać geny , rozum , itd..., zapładniali kobiety , rodziły się potwory... Miały po kilka metrów wzrostu posiadały wielką siłę i intelekt, ale to tylko byty ograniczone i dlatego ludzie oddawali im cześć... Marduk , Set , Ozyrys... Kukulkan

Nie znasz mitologii myślisz , że tam są bzdury , tam jest prawda, tam są opisy zmaterializowanych demonów, które rządziły na Ziemi , a ludzie im oddawali cześć i składali ofiary Bóg się (wnerwił) i zesłał potop bo rasa ludzka by nie przetrwała... to tak trudno zrozumieć?

Poco uczysz się o starożytnych mitologiach... myślisz, że dawniej ludzie nie rozumieli o czym pisali...
Ostatnio zmieniony 3 sty 2020, o 23:29 przez arek1357, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ludzie od zawsze mają mnie za idiotkę, więc zaprzeczam, co mnie twoje zdanie na mój temat obchodzi.
Czyli jeżeli ktoś jest skażony demonicznym czymś, należy się go pozbyć? Tak uważasz?

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
Nie można usprawiedliwiać brutalnego mordu.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Weź się... ty nie przeczytałeś mojego postu, więc mi nie mów, że mam czytać, poza tym przeczytałam.
"Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni" czy jakoś tak.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

sylvi91 pisze: 3 sty 2020, o 23:45 Niepokonana ja sądzę, że:
chyba jednak napiszę jeszcze raz i tu, bo warto aby szybko się rozeszło. Zostawiam link i wychodzę. Admin respekt dla Ciebie.
Masa śmieci leci! - monolog. NIE ODPOWIADAĆ!

Cała metoda w 5 zdaniach w tym jednym złożonym. Ja mówie STOP! 3 kosze. 3 kosze tylko i spokój z problemem sortowania śmieci. 1) BIO-logia (Od jaj do kamieni i drzew/trawy) 2) MIX (Papier , Plastik , METAL) 3) SZKŁO. KONIEC! ... dywagacji na temat metody sortowania.
A mógłbyś napisać to jeszcze raz, ale zrozumiale? Prosimy.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

ty nie przeczytałeś mojego postu, więc mi nie mów, że mam czytać, poza tym przeczytałam.
Ja przeczytałem a ty przeczytaj i wyciąg wnioski chcę żebyś stała się światła bardziej...

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
ten sylvi91 po prostu bredzi rzeczy wyrwane z kontekstu... nie mam słów na coś takiego....

Niech se on sortuje śmieci a ja je po prostu spalę sobie...
sylvi91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2017, o 04:40
Płeć: Mężczyzna
wiek: 47
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 6 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: sylvi91 »

OK. Zrobię inne formatowanie tekstu. W całym bałaganie ze śmieciami aby rozwiazać ten problem w Polsce należy zastosować tylko 3 kosze na prywartnej posesji i w kuchni kolejne 3.
w tej kolejności i układzie bardziej czytelne jest - jak mniemam.

1) BIO-logia (Od jaj, pomidorów do kamieni i drzew/trawy)
2) MIX (Papier , Plastik , METAL)
3) SZKŁO.

arek1357 - spalić to możesz ale tylko papier ewentualnie. Nic wiecej nie można, bo zakaz palenia śmieciami jest. Sortuj. Ale nie tak jak zaleca ministarstwo środowiska, tylko prosto jak napisałem na 3 kosze.
A właściwie bez szkła to na 2 tylko.
szkło może stać i robić za ozdobę czasem.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Nie no, możesz sobie wierzyć w tego beznadziejnego Boga, ale jak palisz śmieci, to cię nienawidzę. Po prostu nie i koniec.
Widzisz sylvi, jaki on jest? On tak zawsze, on myśli, że jest dobrym człowiekiem, a zanieczyszcza powietrze.
sylvi91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2017, o 04:40
Płeć: Mężczyzna
wiek: 47
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 6 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: sylvi91 »

Niepokonana - ale głównie palenie w piecu jest węglem, a papier to raczej na podpałkę i w małych ilościach do pieca.
To przede wszystkim surowiec do produkcji kolejnych innych rzeczy jak choćby papier toaletowy, a jak dobrze pulpę zrobia to normalnie do kolejnych periodyków czy opakowań.

Cytat z książki.

Szkoła. Nauczyciel bada stopień inteligencji swoich uczniów. Wyjmuje z kieszeni białą chusteczkę. Nauczyciel: - Kowalski - z czym ci się ta chusteczka kojarzy? Kowalski: - Z dymem ognisk i mgłami. Nauczyciel: - Dlaczego? Kowalski: - Bo jesienią mam zawsze katar, a mgły i dymy z pastuszych ognisk widzimy najczęściej jesienią. Nauczyciel: - Doskonale, Kowalski. Masz przed sobą przyszłość. Siadaj. (do następnego) Rappaport. Z czym ci się ta chusteczka kojarzy? Rappaport: - Z wakacjami. Nauczyciel: - Dlaczego? Rappaport: - Bo kiedy wyjeżdżam na obóz młodzieży katolickiej, to mama zawsze stoi na peronie i powiewa mi chusteczką. Nauczyciel: - Doskonale, Rappaport. Masz przed sobą przyszłość. (do następnego) Sierzputowski - z czym ci się ta chusteczka kojarzy? Z ostatniej ławki podnosi się ponury olbrzym. Pryszczaty. Widać, że mimo najszczerszych wysiłków woli nie udaje mu się przerobić jednej klasy w terminie krótszym jak trzy lata. Kamera najeżdża na twarz Sierzputowski. Close up. Widać olbrzymi wysiłek myśli, malujący się na twarzy nieszczęsnego olbrzyma. Sierzputowski: (bełkoce ku ogólnemu zadowoleniu) - Z dupą, panie profesorze. Close up to the teacher. Nauczyciel: - Z dupą? Chusteczka? Dlaczego? Close up to Sierzputowski. Sierzputwowski: (zwycięsko) - Bo mnie się wszystko z dupą kojarzy.
Marek Hłasko - Piękni dwudziestoletni
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ja wiem, on tego nie wie.
sylvi91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2017, o 04:40
Płeć: Mężczyzna
wiek: 47
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 6 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: sylvi91 »

Niepokonana pisze: 4 sty 2020, o 00:10 Ja wiem, on tego nie wie.
To jest nas dwoje. Ciesze się, że spotkałem taką osobę, co ogarnia moje zdanie i jest z nim zgodna. Prawda? Jesteś zgodna z tym stwierdzniem, że 3 kosze w domu, a właściwie konkretnie kuchni to fundament gospodarki?
ODPOWIEDZ