Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Premislav pisze: 1 gru 2019, o 21:48 No i pytanie zadał kmarciniak1, a przypuszczam, że on może prenumerować.
XDDDDD Nie prenumeruje, choć chyba kiedyś wykupiłem tam prenumeratę na miesiąc. Ale uznałem, że jestem zbyt biedny na płacenie za to a i tak dużo portali w necie jest darmowych.Ja czytuję głównie Krytykę Polityczną, Politykę, Magazyn Kontakt czyli typowo lewackie portale. A jak już chce coś konserwatywnego to Klub Jagielloński i Tygodnik Powszechny. No i Książki.Magazyn do czytania o których wspomina Przemek też lubię.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

arek1357 pisze: 1 gru 2019, o 21:49 Pch - polecam
Jest tam wywiad z księdzem, który na pytanie "co się dzieje ze zwierzętami po śmierci?" odpowiada "Oprócz tego że kończą swój byt biologiczny nie potrafię nic więcej powiedzieć ". Patrząc na to ze stanowiska "wszystkie psiaczki idą do nieba" :P jestem normalnie pozytywnie zaskoczony, spodziewałem się czegoś dużo gorszego ;)
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

kmarciniak1 pisze: 1 gru 2019, o 20:27 Słyszałem tylko, że taka debata się odbyła. Postaram się niedługo obejrzeć.
Całkiem dobra debata. Debaty zazwyczaj są marne, bo więcej w nich retoryki niż treści.
kmarciniak1 pisze: 1 gru 2019, o 20:27 Właśnie zastanawia mnie czemu islam po pierwotnych sukcesach i intensywnym rozwoju nauki stoczył się do tak ekstremistycznych i fanatycznych religijnie ustrojów.
Nie będę już cytował polskiej wikipedii, bo już robiłem to wiele razy. Ponadto kilkukrotnie edytowałem ją w taki sposób, żeby napisać coś głupiego (niech mi Bóg wybaczy) ale tak, żeby redaktorzy się nie kapnęli. Nie jest to więc zbyt dobre źródło informacji, bo takich jak ja może być więcej. Niemniej jednak warto przeczytać artykuł o wykładzie ratyzbońskim Ratzingera (za który oczywiście dostał po głowie - każdy kij jest dobry, by przywalić w papieża). Tam jest sensowne wyjaśnienie na poziomie teologicznych różnic.

Ciekawsze jest, że kitajce zamknęli swoje państwa w XV (Chiny) oraz XVII (Japonia, poprawcie jeśli się mylę) wieku i pozostały państwami feudalnymi do XIX wieku. Podobnie zresztą większość Azji. To wypadałoby gruntownie przebadać. Może warto czytać tego Konecznego. Może on coś na ten temat pisał.
Slup pisze: 1 gru 2019, o 19:54 Czasem mam takie uczucie jak Taco Hemingway który kiedyś tam rapował: "Jestem ateistą, ale niech mi dobry Pan pomoże."
Na miejscu Boga odwdzięczyłbym mu się jakimś niezłym i niegroźnym kawałem, to byłaby najlepsza pomoc. Myślę, że to się dzieje bardzo często. W pewnym sensie.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2019, o 22:31 przez Slup, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Panie Slupie, ja bym Pana o to nie podejrzewała!
Ja miałam prenumeratę na dwa tygodnie, ale to nie jest taka bardzo profesjonalna gazeta, tylko krótkie, zwięzłe informacje, równie dobrze można czytać gazeta wiadomości.
Psiaczek, psiaczki nie idą do Nieba, bo Nieba nie ma. Niebo to zbiór pusty.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nieba nie ma. Niebo to zbiór pusty.
Jak zwykle Niepokonana znów zabłysła...
daras170
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 707
Rejestracja: 24 mar 2014, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toronto
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 73 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: daras170 »

arek1357 pisze: 1 gru 2019, o 22:32
Nieba nie ma. Niebo to zbiór pusty.
Jak zwykle Niepokonana znów zabłysła...
Z tego co pamiętam, JPII kiedyś powiedział, że to piekła nie ma, a do nieba trafią w końcu wszyscy.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2019, o 22:40 przez daras170, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 1 gru 2019, o 22:30 Ja miałam prenumeratę na dwa tygodnie, ale to nie jest taka bardzo profesjonalna gazeta, tylko krótkie, zwięzłe informacje, równie dobrze można czytać gazeta wiadomości.
Jak to nie jest profesjonalna? Jesteś pewna, że mówisz o Wyborczej?

Gazwybu jest ok. Czasem są dobre artykuły. Trafiają się bardzo dobre. Zabawne są te antyklerykalne. W ogóle tendencyjność mediów jest bardzo zabawna. Uwielbiam w ogóle, gdy dziennikarze się mądrzą i robią z siebie durniów.
Niepokonana pisze: 1 gru 2019, o 22:30 Psiaczek, psiaczki nie idą do Nieba, bo Nieba nie ma. Niebo to zbiór pusty.
Gdybym był Bogiem, to właśnie zacząłbym je tworzyć, żeby Ciebie w nim umieścić po śmierci - dla żartu.
daras170 pisze: 1 gru 2019, o 22:36
arek1357 pisze: 1 gru 2019, o 22:32
Nieba nie ma. Niebo to zbiór pusty.
Jak zwykle Niepokonana znów zabłysła...
Z tego co kiedyś powiedział JPII, to piekła nie ma, a do nieba trafią w końcu wszyscy.
Dla Ciebie przygotowałbym 10 minut super piekła ze wszystkimi efektami specjalnymi.

To się nazywa apokatastaza czyli odnowienie stworzenia. Teologicznie jest tylko nadzieja, że dojdzie do skutku. Nadzieja, którą powinni posiadać wszyscy chrześcijanie. Chodzi o to, by nawet Lucyfera wraz z jego najtwardszą ekipą nakłonić na wieczną imprezę z okazji końca świata.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2019, o 22:46 przez Slup, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

To bardzo niebezpieczna teoria o braku piekła i to, że wszyscy będą zbawieni, otóż piekło istnieje jest miejscem pobytu duchów nieczystych ,
zresztą nawet Dante o tym pisał...
O braku piekła piszą ci protestantyzujący katolicy z Toronto blessing i innych tego typu ruchów charyzmatycznych i innych herezjach...

Jest to stwierdzenie nieprawdziwe , okłamujące katolików...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

To znaczy według humanistycznych zasad dziennikarskich wygląda ok, ale ma za dużo informacji. Chociaż co do dziennikarstwa to nie wiem, ludzie hejtują dziennikarzy wybiórczej.
Panie Slupie co tak agresywnie? Pan sobie ze mnie żartuje?!
Ja dzisiaj wyczytałam, że liczbę cztery można zapisać za pomocą sekwencji zbiorów pustych, nawiasów klamrowych i przecinków. Jak tak dalej pójdzie to liczby będziemy zapisywać za pomocą nawiasów klamrowych, przecinków i Niepokonanych. XD :D

Dodano po 55 sekundach:
Może mnie Pan zamknąć w Niebie, zostanę patronką matematyki i wykopię z tej dziedziny pewne osoby, których imion nie podam, ale chyba wszyscy wiedzą, o kogo chodzi (o moją panią od "matematyki").
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22207
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

PB zamknął niebo jak się okazało, że przez dwa tysiące lat nikt tam nie trafił
daras170
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 707
Rejestracja: 24 mar 2014, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toronto
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 73 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: daras170 »

arek1357 pisze: 1 gru 2019, o 22:41 To bardzo niebezpieczna teoria o braku piekła i to, że wszyscy będą zbawieni, otóż piekło istnieje jest miejscem pobytu duchów nieczystych ,
zresztą nawet Dante o tym pisał...
O braku piekła piszą ci protestantyzujący katolicy z Toronto blessing i innych tego typu ruchów charyzmatycznych i innych herezjach...

Jest to stwierdzenie nieprawdziwe , okłamujące katolików...
Dante zdaje się nie był papieżem ? ;) nt. dusz potępionych JPII umieszczał ich w czyścu, w którym miały przebywać aż do końca świata ale podobno czas tam nie płynie więc ten "pobyt" to jak mgnienie oka ;) i zaraz po śmierci staną przed sądem bożym.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 1 gru 2019, o 22:30 Ja miałam prenumeratę na dwa tygodnie, ale to nie jest taka bardzo profesjonalna gazeta, tylko krótkie, zwięzłe informacje, równie dobrze można czytać gazeta wiadomości.
Niepokonana pisze: 1 gru 2019, o 22:46 To znaczy według humanistycznych zasad dziennikarskich wygląda ok, ale ma za dużo informacji.

Czyli ma za dużo i jednocześnie zbyt zwięźle? Teoretycznie możliwe ze sobą do pogodzenia.
Niepokonana pisze: 1 gru 2019, o 22:46 Panie Slupie co tak agresywnie? Pan sobie ze mnie żartuje?!
Dlaczego agresywnie? Nie żartuję sobie z Ciebie. Oddaję się fantazjowaniu, jakie kawały mógłbym robić ludziom, gdybym był Bogiem. Na szczęście nie jestem i się nie zanosi.
Niepokonana pisze: 1 gru 2019, o 22:46 Ja dzisiaj wyczytałam, że liczbę cztery można zapisać za pomocą sekwencji zbiorów pustych, nawiasów klamrowych i przecinków. Jak tak dalej pójdzie to liczby będziemy zapisywać za pomocą nawiasów klamrowych, przecinków i Niepokonanych. XD :D
To bardzo wstydliwy fakt. Zawsze uważałem, że jest w nim coś skandalicznego. Niestety jest to w pewnym sensie prawda. Gdzie się tego dowiedziałaś?
Niepokonana pisze: 1 gru 2019, o 22:46 Może mnie Pan zamknąć w Niebie, zostanę patronką matematyki i wykopię z tej dziedziny pewne osoby, których imion nie podam, ale chyba wszyscy wiedzą, o kogo chodzi (o moją panią od "matematyki").
O nie. To nie byłoby takie proste. Obawiam się, że w moim niebie czekałaby na Ciebie gruntowna edukacja. To byłoby chyba beznadziejne niebo.
daras170
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 707
Rejestracja: 24 mar 2014, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toronto
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 73 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: daras170 »

Niepokonana pisze: 1 gru 2019, o 22:46 Może mnie Pan zamknąć w Niebie, zostanę patronką matematyki i wykopię z tej dziedziny pewne osoby, których imion nie podam, ale chyba wszyscy wiedzą, o kogo chodzi (o moją panią od "matematyki").
Jedna patronka już jest Οὐρανία ale to w innym niebie ;)
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

a4karo pisze: 1 gru 2019, o 22:51 PB zamknął niebo jak się okazało, że przez dwa tysiące lat nikt tam nie trafił
Może trzeba bramkarza wymienić? :wink:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=5VBL1HSF4Gg
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

zabrakło mi nie, tam powinno być nie ma*
No ja też się bardzo z tego cieszę. Gdybym ja była Bogiem, to świat byłby inny...
Ano z książki "Podstawy matematyki" pana Iana Stewarta. Ale proszę bez spoilerów, bo doszłam do pięćdziesiątej strony dopiero.
Jeeej, edukacja, czegoż więcej mi trzeba? Ja lubię się uczyć.
daras, nie rozumiem tego żartu.
ODPOWIEDZ