Repetytorium na rozszerzenie

Poszukujesz książki z konkretnej dziedziny matematyki i nie wiesz, którą wybrać? Zadaj pytanie!
Fowo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2019, o 17:20
Płeć: Mężczyzna
wiek: 50

Repetytorium na rozszerzenie

Post autor: Fowo »

Witam. W tym roku chcę ponownie podejść do matury z matematyki rozszerzonej. 2 lata temu (aka kiedy pisałem maturę po raz pierwszy) odpuściłem ją sobie na rzecz informatyki, sytuacja jednak sprawiła że będę chciał poprawić jej wynik aby dostać się na jakąś fajną uczelnię.

Czego potrzebuję? Podręcznika który ponownie wytłumaczy mi zagadnienia oraz sposoby rozwiązania zadań w przystępny sposób (wolę coś co będzie 'gorsze' naukowo ale lepiej będzie tłumaczyło w słowach, niczym książka dla dzieci bo wiele zapomniałem). Do tego oczywiście dobry zbiór zadań/repetytoria żeby poćwiczyć wiedzę w praktyce. Z góry mogę się poszczycić że dawniej całkiem ładnie wychodziły mi wszelakie zadania geometryczne, gorzej jednak z wielomianami, funkcjami i tak dalej (aczkolwiek jeden rok na średniej klasy uczelni na pewno sprawił że trochę podciągnąłem swoje umiejętności w tym zakresie).
Żeby nie było, zamierzam także znaleźć porządnego korepetytora.

Wiem że już niebezpiecznie blisko ale po co Bóg stworzył kawę, yerbę i energetyki jak nie do nauki matematyki? ;)

W liceum korzystałem z tego wspaniałego zestawu:
Ukryta treść:    
jego problemem jednak jest bardzo nieczytelne dla osoby nie siedzącej głęboko w tematyce wyjaśnienie zagadnień teoretycznie.


Będę wdzięczny za wszelkie rekomendacje
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7911
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1670 razy

Re: Repetytorium na rozszerzenie

Post autor: janusz47 »

Ryszard Kalina, Tadeusz Szymański, Feliks Linke MATEMATYKA DLA KLASY I II III IV (cztery podręczniki). Wydawnictwo SENS Poznań 1998.
ODPOWIEDZ