Książki Henryka Pawłowskiego

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Loplopa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2019, o 18:53
Płeć: Kobieta
wiek: 18
Podziękował: 3 razy

Książki Henryka Pawłowskiego

Post autor: Loplopa »

Cześć Jestem uczennicą 3kl liceum. Niedawno przerobiłam całą podstawę z matematyki rozszerzonej i podstawowej. Postanowiłam więc nieco rozszerzyć swoją wiedzę z matematyki. Po przeglądnięciu kilku tematów na forum zdecydowałam się na zakup serii książek Zadania z olimpiad matematycznych z całego świata Henryka Pawłowskiego i okazało się, że nie potrafiłam ruszyć żadnego zadania. Jaką książkę lub serię książek polecacie jako preludium do wyżej wymienionej serii książek?
loitzl9006
Moderator
Moderator
Posty: 3050
Rejestracja: 21 maja 2009, o 19:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Starachowice
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 816 razy

Re: Książki Henryka Pawłowskiego

Post autor: loitzl9006 »

Polecam "Wędrówki po krainie nierówności", L. Kourliandtchik, wyd. Aksjomat Toruń.
Ta książka ma 4 części. Każda część jest podzielona na rozdziały i w każdym z nich masz 1 stronę teorii (zazwyczaj jest to wyprowadzenie wzoru będącego tematem rozdziału), po czym masz przykładowe zadanie rozwiązane z użyciem tego wyprowadzonego wcześniej wzoru. Następnie masz kilka podobnych zadań do samodzielnego rozwiązania. Na końcu każdej z 4 części masz rozwiązania wszystkich zadań
Loplopa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2019, o 18:53
Płeć: Kobieta
wiek: 18
Podziękował: 3 razy

Re: Książki Henryka Pawłowskiego

Post autor: Loplopa »

Zapomniałam podziękować, za pomoc. Dziękuję! Przerobiłam 1-szą częśc i kawałek drugiej, były bardzo pomocne i pouczające
ODPOWIEDZ