Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22204
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3753 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 9 paź 2019, o 14:36 Poco mam się wymądrzać w tym cytacie jest wszystko:
„Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (Rzym.6:23). Biblia jasno uczy, że na mocy Boskiego wyroku grzech musi spotkać się z karą. Jakiego rodzaju jest ta kara? Powyżej przytoczony werset stwierdza, że „zapłatą za grzech jest śmierć”.
No to teraz zrobiłeś z Boga nieudacznika, który za grzechy dziadka zabił wnuki, a z siebie milujacego bliźnich, który się z tego cieszy
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Premislav, weź się rozwiń na temat manipulacji na kanale Wojna Idei, bo chciałabym się czegoś o tym dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Arku, wyrywasz niestety z kontekstu, śmierć jest zapłatą za grzech prarodziców (czy raczej efektem tegoż grzechu), jakim było zerwanie owocu z Drzewa Poznania Dobrego i Złego. Nie za każdy grzech w ogóle, za grzech nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, czy grzech bicia człowieka z tęczową torbą albo zakładania klinik aborcyjnych. Tak przynajmniej mnie niegdyś uczono.

Niepokonana, zdarza mu się używać argumentów korelacyjnych (m.in. w filmie Brzydka prawda o seksie, jak pamiętam; korelacja wprawdzie nie wyklucza oczywiście przyczynowości, ale jej nie dowodzi, a w co najmniej dwóch filmach sugerował inaczej), poza tym ma mocno nieobiektywne filmiki o feminizmie (którego nie lubię) czy marksizmie. Bardziej konkretnie mi się nie chce, gotowca nie będzie.
I tak uważam, że to jeden z bardziej wartościowych nienaukowych polskojęzycznych kanałów (a na pewno spośród znanych mi), subskrybuję i oglądam.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34232
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5198 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

A ja tak z dedykacja dla Arka:

Kod: Zaznacz cały

https://sjp.pwn.pl/sjp/po-co;2501816.html


JK
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Premislav pisze: 9 paź 2019, o 16:00

Niepokonana, zdarza mu się używać argumentów korelacyjnych (m.in. w filmie Brzydka prawda o seksie, jak pamiętam; korelacja wprawdzie nie wyklucza oczywiście przyczynowości, ale jej nie dowodzi, a w co najmniej dwóch filmach sugerował inaczej), poza tym ma mocno nieobiektywne filmiki o feminizmie (którego nie lubię) czy marksizmie. Bardziej konkretnie mi się nie chce, gotowca nie będzie.
A ja bym jeszcze dodał, że film o LGBT też prezentuje dość specyficzne poglądy. Choć być może zbyt naiwnie sądziłem, że Szymon jest jednak trochę mniej konserwatywny w tej kwestii
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Szymon ma w tej kwestii naprawdę dużo rozumu i godności jak na katolika, m.in. popiera związki partnerskie i adopcję dzieci przez pary homoseksualne (zresztą bardzo rozsądnie to argumentując). Za dużo nie wymagajmy. No ale prawda, w tamtym filmiku nieźle prawdośrodkizował i coś zaczął w pewnym momencie gadać o seksualizacji dzieci.
daras170
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 707
Rejestracja: 24 mar 2014, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toronto
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 73 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: daras170 »

Słuchajcie ! były minister środowiska Sz. umarł pewnie to kara boska za wyręby lasów ? :D
Jak mawiała moja babcia" pan bóg nierychliwy ale sprawiedliwy".
To taki kij w wasze mrowisko ;) celowo piszę bóg z małej litery bo go nigdy nie widziałem i nie spodziewam się zobaczyć.

Dodano po 8 minutach 47 sekundach:
i jeszcze cytat z "ulubionego" przez niektórych JP :"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co mówisz, ale to, jak się to odbija w mózgu słuchającego". A mi się odbija bigos :)
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Wszystko spoko, tylko nie stawiaj, proszę, spacji przed znakami interpunkcyjnymi, ponieważ moje serce polonisty krwawi.
Jeśli chodzi o śmierć ministra, już przecież media Dobrej Zmiany orzekły, że TVN i spółka zaszczuły biednego staruszka i mają krew na rękach. Znowu mordy zdradzieckie niszczyły i zamordowały…
daras170
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 707
Rejestracja: 24 mar 2014, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toronto
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 73 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: daras170 »

Nie stawiam przed tylko po...a ty zdecyduj się czy jesteś historykiem, polonistą czy...?
PS.! trafiłeś też na purystę językowego ale nie przestankowego ;)
PS.2 nie oglądam TVPiS
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34232
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5198 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

daras170 pisze: 9 paź 2019, o 22:37PS.! trafiłeś też na purystę językowego ale nie przestankowego ;)
To widać - stawiasz kropkę po PS. Zaraz Cię Premislav dopadnie...

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5740
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

celowo piszę bóg z małej litery bo go nigdy nie widziałem i nie spodziewam się zobaczyć.
Czy wszystko czego nie widzisz piszesz z małej litery?
A mi się odbija bigos
Zauważyłem...
Słuchajcie ! były minister środowiska Sz. umarł pewnie to kara boska za wyręby lasów ?
Czekamy na kontynuację za zatrucie Wisły...
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Dyskusja osiągnęła poziom magla. Gratuluję.
daras170
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 707
Rejestracja: 24 mar 2014, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toronto
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 73 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: daras170 »

Jan Kraszewski pisze: 9 paź 2019, o 22:44
daras170 pisze: 9 paź 2019, o 22:37PS.! trafiłeś też na purystę językowego ale nie przestankowego ;)
To widać - stawiasz kropkę po PS. Zaraz Cię Premislav dopadnie...

JK
P.S. skoro obie formy (z kropkami i bez są dopuszczalne, to za 5 lat formę z jedną kropką też dopuszczą i za dalsze 5 już będzie wszystko jedno, a niedoszłego historyka się nie boję ;)

Dodano po 2 minutach 36 sekundach:
arek1357 pisze: 10 paź 2019, o 00:26
celowo piszę bóg z małej litery bo go nigdy nie widziałem i nie spodziewam się zobaczyć.
Czy wszystko czego nie widzisz piszesz z małej litery?
dokładnie tak areczku, masz słuszny nick

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
krl pisze: 10 paź 2019, o 07:29 Dyskusja osiągnęła poziom magla. Gratuluję.
To nie wiesz, że w maglu się najlepiej plotkuje (czytaj: gada na każdy temat) chyba nigdy nie maglowałeś pościeli ?
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

daras170 pisze: 10 paź 2019, o 08:39 To nie wiesz, że w maglu się najlepiej plotkuje (czytaj: gada na każdy temat) chyba nigdy nie maglowałeś pościeli ?
Wiem. Dlatego pogratulowałem.
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Premislav pisze: 9 paź 2019, o 22:16 Wszystko spoko, tylko nie stawiaj, proszę, spacji przed znakami interpunkcyjnymi, ponieważ moje serce polonisty krwawi.
O właśnie ostatnio miałem rozkminę językową to może Premislav mi pomoże.
Ja osobiście jestem bardzo liberalny w kwestii używania języka i jest bardzo mało błędów, które mnie w jakikolwiek sposób rażą. Co więcej sądzę, że język służy komunikacji, a nie temu żeby być purystą posługując się nim. Wiele błędów popełnianych przez Polaków w języku polskim w ogóle nie zaburza komunikacji i tu mam pytanie: dlaczego w ogóle w takich sytuacjach dbać o puryzm?
Weźmy przykład. Ludzie nieustannie się burzą jak ktoś powie poszłem zamiast poszedłem . A przecież nie oszukujmy się nikt nie ma reakcji "o matko co oznacza słowo poszłem przecież tego nie ma w słowniku nie rozumiem tego słowa". Wszyscy rozumieją, że chodzi tu o odmienioną formę czasownika iść w czasie przeszłym. No i w takim razie jaki jest powód, żeby poprawiać osoby mówiące poszłem? Puryści zapewne się w tej chwili oburzą bo przecież z procesów historycznych w języku polskim jasno wynika, że zanik jerów w formie żeńskiej i męskiej na przestrzeni czasu doprowadził właśnie do form poszedłem i poszłam. Ale czemu właściwie mielibyśmy się przejmować tą historyczną zaszłością? Przecież język nie jest tworem stałym tylko nieustannie ewoluuje. Gdybym nagle zaczął mówić barokową polszczyzną w codziennych sytuacjach to to by dopiero zakłócało komunikację z ludźmi. Tak więc jaki jest powód tego, że Premislavie jesteś takim purystą?
ODPOWIEDZ