Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Skoro Bóg zabija, nie jest ani miłosierny, ani dobry.
Co to za Bóg, że trzeba się bać, bo weźmie i da ci meteorytem po głowie czy tam piorunem?
Właśnie! Gdyby Bóg nie chciał aborcji, ciąża trwałaby miesiąc a nie 9.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Niektóre zbrodnie zostaną osądzone po śmierci a opatrzność czuwa pamiętajcie i drżyjcie...

Dodano po 1 godzinie 59 minutach 46 sekundach:
Gdyby Bóg nie chciał aborcji, ciąża trwałaby miesiąc a nie 9.
Debilny argument...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Premislav, miałam dzisiaj test z historii/hispu i cały czas tylko myślałam, co by było, gdybyś przyszedł za mnie na test. XD Ale napisałam, może uda się ugrać tróję. :P

A co do kar za grzechy. Biorąc pod uwagę moje życie, to ja musiałam być w poprzednim grzeszniku jakimś Hitlerem czy Stalinem, że aż tak bardzo mi się obrywa.
To uczucie, kiedy nie umiesz przebić ateistycznego argumentu, więc po prostu obrażasz ten argument.

Ej, ale to jest niemoralne myślenie, bo prowadzi do systemu kastowego...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Arku, ponawiam, po pierwsze straszenie w miarę rozumnych ludzi „uuu, przyjedzie Czarna Wołga" nie jest skuteczne, po drugie nieczynienie zła z powodu strachu przed dotkliwą karą to jeszcze nie moralność.

Argument z aborcją słaby, Bóg w katolicyzmie nie uniemożliwia czynienia zła (w rozumieniu katolików) też na wielu innych polach, natomiast ja mam coś mocniejszego, mianowicie Wj 21: 22-25. Krótko (wylogowało mnie i nie mogę skopiować): Biblia w tym fragmencie traktuje życie płodu inaczej niż życie ludzkie. Ale oczywiście wybiórczość for the win i Episkopat chwali przywoływanie fragmentu z Księgi Powtórzonego Prawa, a tego już by nie pochwalił. Weźcie już te leki i przestańcie traktować Biblię jako źródło wiary, zostawcie ją jako historyczny tekst kultury czy źródło jakiejś refleksji, opieranie się tylko na waszej Tradycji (której też nie lubię) przynajmniej byłoby spójniejsze.

Niepokonana, no to zależy pewnie od tematu, zdarzył się jeden sprawdzian z historii, z którego dostałem chyba 14/20, bo mi się nie chciało uczyć, ale i tak miałem 6 za konkursy. Ale licealnej Olimpiady Historycznej mi się nie udało zwojować, zresztą myślę, że gorycz tej porażki przyczyniła się do zarzucenia historii na rzecz matematyki (zbyt późnego niestety).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

kiedy nie umiesz przebić ateistycznego argumentu, więc po prostu obrażasz ten argument
To był argument na poziomie tak niskim, że przebijanie go argumentami to tak jakbym miał udowodnić, że słońce świeci...
Miałkość tego argumentu jest aż nazbyt widoczna...

A co do katastrofy samolotu z mego linka to sama katastrofa może nie jest i najdziwniejsza, najbardziej przemawia to , że samolot spadł nieopodal pomnika nienarodzonego, tak samo jak było raz, że ktoś bluźnił pod krzyżem i piorun go trafił...

Przypadków nie ma w przyrodzie i w świecie, Bóg nie gra w kości , przewidujemy i gdybamy tam gdzie brak nam dostatecznej wiedzy...
Wszystko co się stało i stanie jest wynikiem celowych działań sił, które nie znamy...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Jestem mentalnie ślepa, więc tak, musisz mi udowadniać, że słońce świeci, a poza tym jesteś matematyk czy pierdoła? Matematycy udowadniają nawet, że 2+2=4, jak mają na to ochotę, a zresztą spadaj, gadasz jak gimnazjalista.
"Weźcie już te leki" Ej, ale chorych psychicznie to Ty szanuj.
Właśnie, jako tekst kultury.

Oj, to był bardzo trudny test, wszyscy na niego kuli, poza mną, bo ja humanem nie jestem i ma traumę po "nauce" historii w gimnazjum.
Test składał się z czterech bardzo trudnych pytań.
Czy Troja istniała naprawdę? Opisz upadek Rzymu. Opisz 2 polskich bohaterów narodowych. Wymień 4 święta narodowe i jak je obchodzimy. Zaiste test nie do przejścia, ale Ty byś sobie poradził.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Arku, czego znakiem jest to, że ksiądz Kaczkowski umarł z powodu glejaka mózgu? Pewnie molestował dzieci i Bóg się zemścił, co? A może wyżynał kurdyjskie wioski? Albo chociaż kradł pieniądze podatników jak marszałek Kuchciński? Otóż nie. Gdy złych (w waszym mniemaniu) ludzi spotyka coś złego, to kara boska, jak ich nie spotyka, to będą osądzeni po śmierci (jakby – wszyscy będą wg was chyba, czy nie?), gdy dobrym ludziom dobrze się wiedzie, to dlatego, że łaska boża im sprzyja, gdy dobrzy ludzie cierpią, to dlatego, że Bóg ich wystawił na próbę, doprawdy żenujące, tak to wszystko można wytłumaczyć. I jeszcze to myślenie magiczne „ooo, to znak! Jan Paweł II ukląkł na polance, a jak spojrzeć z lotu ptaka na tę polankę, to wygląda jak krzyż Chrystusa, uga buga, gdzie moja maczuga". Tego katolicyzmu ludowego to ja tak nienawidzę, że czasem nie wiem, czy nie zastępowałbym go państwowym ateizmem w stylu Gagarin był w kosmosie i Boga nie widział, więc go nie ma, co należało dowieść (zresztą to też nowotwór, tylko że nie taki złośliwy, jak dumki o mistycyzmie i buziach w tęczu).

Niepokonana, te pytania to z siódmej klasy podstawówki? Chyba sobie ze mnie dworujesz.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Że co sobie z Ciebie robię? To są poważne pytania z drugiej klasy liceum...
Co do spraw wiary. Nie mogłeś napisać tego lepiej, bardzo się z Tobą zgadzam.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Co do spraw wiary. Nie mogłeś napisać tego lepiej, bardzo się z Tobą zgadzam.
Co do spraw wiary to Ty lepiej zgadzaj się z Ojcami Kościoła i słuchaj co do Ciebie mówią ...

Ja nie będę udowadniał, że
2+2=4
, ponieważ takich rzeczy nie robię raczej nie staram się wyważać otwartych drzwi co nie raz już mówiłem...

Ciekawi mnie jeszcze jakie dałaś odpowiedzi na ten test, pomijam poziom jego, test jak test nawet taki można schlapać...

Jeżeli np.napisałabyś , że bohaterem narodowym był Marceli Nowotko to bym Cię wyrzucił ze szkoły(lub wybatożył), jeżeli, np.: Piłsudski dostałabyś -3,
Jan Paweł Wielki to może i +4... Stefan Wyszyński 5, Maksymilian Maria Kolbe +6...
Czy Troja istniała naprawdę?
Jasne, że istniała...

Zadam Ci jedno pytanie:

Dla kogo jest Polska?

odp.:
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Typka od Berezy Kartuskiej już nie lubię, ale taa, Jan Paweł Wielki ukradł mi śmiejżelki. xD Zamieniam się w słuch, jakie to miał wielkie zasługi, prędzej dałbym Wilczka, a jak już koniecznie chcesz duchownych, to Pawła Włodkowica, bo coś zrobił, a nie pieprzył o godności w drogach rodnych.

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=IdWmK9-Wyd0


Polacy mieli tyle wartościowych postaci, jak Łukasiewicz, Tarski, Skłodowska-Curie, a wywyższają miernoty z dobrą prezencją, które Ratzinger zamiata jak ja kurz w swoim pokoju. Tak jak Pan Cat powiedział.
W ogóle strasznie mi się nie podoba, że (za wyjątkiem towarzysza Nowotki, bo to chyba żart) uzależniałbyś oceny od swojej subiektywnej oceny postaci. ;)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Niby z niego taki katolik, ale bije kobiety wtf.
Premislav, ja napisałam tam, że JP II, bo zapomniałam o Skłodowskiej... Co jest ze mną nie tak? Ale napisałam, że tylko niektórzy go uważają za bohatera, a ja nie.
Ja też mam problem co do poziomu testu - za trudny.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

uzależniałbyś oceny od swojej subiektywnej oceny
Komuniści świadome to kanalie a takich nie można popierać samemu się nie stając kanalią...

Jak dobrze słuchać takich ludzi, mówią dosadnie bez owijania w bawełnę jasno i prosto tak jak lubie:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=KK1E95Wqajk
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ja tu se z Was żartuje, poziom trudności testu był taki w sam raz nie za trudny nie za łatwy.
Fanatycy chrześcijaństwa świadomi to kanalie, a takich nie można popierać, samemu nie stając się kanalią.*
Zgubiłeś przecinki :) Ale nie ma problemu, poprawiłam.
Czepiacie się tych bohaterów, ale tam też trzeba było wymienić 4 święta lol.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Fanatycy chrześcijaństwa świadomi to kanalie
Gdzie ty pobierasz nauki może w Izraelu albo w kibucu lub w kołchozie...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 7 paź 2019, o 20:09

Zadam Ci jedno pytanie:

Dla kogo jest Polska?

odp.:

Dla prawdziwych Polaków katolików...
Konstytucję czytałeś, czy to dla Ciebie też szmata?
ODPOWIEDZ