Matura 2020, ktore podreczniki, w jaki sposob?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
bjke
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 sie 2019, o 17:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czestochowa

Matura 2020, ktore podreczniki, w jaki sposob?

Post autor: bjke »

Hej.

Chce napisac mature w 2020 roku i obawiam sie, ze to bedzie trudne dla mnie zadanie.. Bardzo prosze o pomoc. Mature rozszerzona z matematyki bede pisal po raz pierwszy. 3 lata temu zdalem podstawe na niecale 60%, nigdy nie mialem stycznosci z rozszerzeniem. Chce sie dostac na lekarski lub na AMW/WAT (informatyka). Potrzebuje wysokiego wyniku, bo przynajmniej 70-75%..

Mam na to czas do 2020 roku, jesli uda mi sie napisac biologie na wysoki wynik i matme na przynajmniej 40-50% to powtorze jeszcze w 2021. Do dyspozycji mam 2 godziny dziennie, ucze sie technika pomodoro wiec to jest w rozkladzie 4x25min nauka 5min przerwa. W dni wolne od pracy zamiast 4 - 6 lub nawet 8x25min.

Mam w domu dwie serie podrecznikow, kupilem je kiedys, ale nigdy nie przerobilem. Sa to
1)Prosto do matury PR - Nowa Era
2)Matematyka PR - Oficyna Edukacyjna
Ktore podreczniki lepiej przygotuja mnie do matury?

Lubie uczyc sie z video kursow. Czy warto mi zainwestowac w matemaksa lub w kurs maturalny e-trapez? Chociazby jako taki entry course dla poszczegolnych zagadnien. A moze jest jakis inny fajny video kurs w miare rozsadnej cenie?

Mam w domu zbiory zadan Kielbasy - siostry do matmy podstawowej i kupilem do podstawy i rozszerzenia. Czy warto mi je przerobic? Co jeszcze procz arkuszy maturalnych powinienem dorzucic?

Nie mam raczej mozliwosci brania korepetycji, w miescie albo nie ma miejsc, albo nauczyciele nie podejmuja sie PR.

Prosze o rady, ktore moga mi pomoc w organizacji nauki i uzyskaniu dobrego wyniku. Pozdrawiam serdecznie!
loitzl9006
Moderator
Moderator
Posty: 3050
Rejestracja: 21 maja 2009, o 19:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Starachowice
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 816 razy

Re: Matura 2020, ktore podreczniki, w jaki sposob?

Post autor: loitzl9006 »

Zbiory Oficyny Edukacyjnej - czyli "Pazdro" wydają mi się rozsądną propozycją podczas nauki do rozszerzenia.

Wydaje mi się że wcześniej warto przerobić sobie trochę zadań z podstawy.

Na początek polecę Ci zakupić i porobić wybiórczo zadania z książki, którą niedawno sam napisałem

"Zbiór zadań testowych do matury z matematyki dla poziomu podstawowego. Wykuj swój sukces!" wyd. Aksjomat Toruń

Planuję zrobić pełne rozwiązania zadań do powyższej książki (za jakieś 2 miesiące) - przydadzą Ci się te rozwiązania do trudniejszych przykładów

Potem się weź za zbiory "Pazdro" z rozszerzenia, możesz zainwestować w konto premium matemaksa. W razie trudności z zadaniami możesz pisać na forum matematyka.pl
pesel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1707
Rejestracja: 8 cze 2010, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 412 razy

Matura 2020, ktore podreczniki, w jaki sposob?

Post autor: pesel »

loitzl9006 pisze:"Zbiór zadań testowych do matury z matematyki dla poziomu podstawowego. Wykuj swój sukces!"
Za Słownikiem Języka Polskiego:
wykuć: potocznie: wyuczyć się czegoś na pamięć, zwykle w sposób mechaniczny, bezmyślny.

Taki był zamysł?
loitzl9006
Moderator
Moderator
Posty: 3050
Rejestracja: 21 maja 2009, o 19:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Starachowice
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 816 razy

Re: Matura 2020, ktore podreczniki, w jaki sposob?

Post autor: loitzl9006 »

W zasadzie chodziło mi, aby czytelnik wyrobił w sobie pewne automatyzmy, które pozwalają nieco oszczędzić stresu na egzaminie. Trochę mniej standardowe podejście do problemu matury staram się pokazać
MatU3x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2020, o 13:40
Płeć: Mężczyzna
wiek: 20
Podziękował: 20 razy

Re: Matura 2020, ktore podreczniki, w jaki sposob?

Post autor: MatU3x »

loitzl9006 pisze: 4 sie 2019, o 21:46 W zasadzie chodziło mi, aby czytelnik wyrobił w sobie pewne automatyzmy, które pozwalają nieco oszczędzić stresu na egzaminie. Trochę mniej standardowe podejście do problemu matury staram się pokazać
Przepraszam że odgrzewam temat, ale czy wykonałeś te rozwiązania do tego podręcznika oraz gdzie je mogę kupić?
loitzl9006
Moderator
Moderator
Posty: 3050
Rejestracja: 21 maja 2009, o 19:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Starachowice
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 816 razy

Re: Matura 2020, ktore podreczniki, w jaki sposob?

Post autor: loitzl9006 »

Wykonałem, już są dostępne. Wejdź na stronę Aksjomatu Toruń i wpisz "Wykuj swój sukces" w wyszukiwarkę na ich stronie. Na pewno znajdziesz
ODPOWIEDZ