U S T E R K I

Sprawy techniczne; TeX, avatary, shoutbox, funkcje specjalne... O tym wszystkim tutaj.
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8570
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 306 razy
Pomógł: 3347 razy

U S T E R K I

Post autor: kerajs »

Ciekawe czy tylko ja nie mogę edytować i kasować napisanych dzisiaj postów?

Ponadto zniknęły wskaźniki online/offline i podpisy użytkowników.

Co zabawne nie mogę zatytułować tego tematu jako Usterki gdyż słowo to okazuje się być nieregulaminowym.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

U S T E R K I

Post autor: Jan Kraszewski »

To są zmiany wprowadzone przez właściciela.
kerajs pisze:Ciekawe czy tylko ja nie mogę edytować i kasować napisanych dzisiaj postów?
Czas edycji/kasownia postów został skrócony (obecnie to 30 minut/15 minut).
kerajs pisze:Ponadto zniknęły wskaźniki online/offline
Wskaźniki zostały wyłączone w celu odciążenia serwera.
kerajs pisze:i podpisy użytkowników.
Podpisy zostały usunięte. Mają zostać przywrócone (tzn. możliwość dodawania podpisów), ale w ograniczonym zakresie.

JK
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: U S T E R K I

Post autor: Premislav »

To miło, że zostaliśmy o tym powiadomieni. Przecież to dwie minuty, napisać takie informacje, jak to wcześniej zresztą praktykowano w tym dziale.
No cóż, ale przynajmniej wiadomo, jak obsługa forum traktuje użytkowników. Tak że ten brak komunikatu sam w sobie stanowił jasny komunikat.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: U S T E R K I

Post autor: Jan Kraszewski »

Zgadza się, powinienem o tym powiadomić, bo zmiany zostały wprowadzone 10 dni temu. Miałem napisać dłuższą wiadomość, ale najpierw wyjaśniałem charakter zmian, a potem jakoś mi to wypadło z agendy. Jeżeli ktoś chce w związku z tym wyładować na mnie swoją frustrację, to proszę bardzo.

Informację swoją drogą nadal zamierzam napisać, ale na razie mam wystarczająco dużo kolokwiów do sprawdzenia, żeby nie mieć na to czasu. Może dam radę w poniedziałek.

JK
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: U S T E R K I

Post autor: Premislav »

Po prostu jest widocznie za mało aktywnych administratorów, jedna osoba wszystkiego jednocześnie nie zrobi. Proszę tego nie traktować w charakterze personalnego ataku, od rodziców nauczyłem się, że gdy rozmawiamy z taką czy inną obsługą (jakaś firma, np. operator sieci, urząd etc.), to nie traktujemy reprezentanta obsługi jak człowieka, tylko jak przedstawiciela organizacji/strony/firmy etc. (nie chodzi tu o żadne poniżanie, tylko o skuteczne załatwianie spraw i nielitowanie się).
A korzystając z okazji, czy planowane przejście na nowy silnik dojdzie do skutku? [nie obserwowałem stanu zbiórki, odkąd wpłaciłem parę groszy, a podgląd uzbieranej kwoty jest wyłączony]
Jeśli nie, to czy oznacza to zamknięcie czy ograniczenie jakichś kolejnych funkcji?

PS Przynajmniej moje kolokwium można szybko sprawdzić i wpisać okrągły wynik (dosłownie okrągły, choć w zapisie wychodzi zwykle owalny). Gratuluję wszystkim geniuszom, którzy potrafią zrozumieć choć skrawek aksjomatycznej teorii mnogości.
admin
Administrator
Administrator
Posty: 106
Rejestracja: 11 maja 2004, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Karpacz
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Zmiany na forum

Post autor: admin »

Premislav pisze:
A korzystając z okazji, czy planowane przejście na nowy silnik dojdzie do skutku? [nie obserwowałem stanu zbiórki, odkąd wpłaciłem parę groszy, a podgląd uzbieranej kwoty jest wyłączony]
Jeśli nie, to czy oznacza to zamknięcie czy ograniczenie jakichś kolejnych funkcji?
Planuję zmianę silnika forum, mimo nieudanej zbiórki.
Zmiany na forum są i były opisane w stosownym, zamkniętym do dyskusji, wątku.
Zmiany na forum 4 czerwca 2019
Wychodzę z założenia, że lepiej ograniczyć pewne funkcjonalności (obciążające serwer), w przypadku gdy do wyboru mamy stabilny dostęp do forum lub brak tego dostępu.
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłych wakacji
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22171
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: U S T E R K I

Post autor: a4karo »

Szczerze mówiąc nie rozumiem takiego podejścia: zbiórkę ogłaszamy wśród wszystkich użytkowników, a o jej skutkach dyskutujemy w zamkniętym gronie.

Dlaczego wyniki tej dyskusji są niedostępne?
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Zmiany na forum

Post autor: Elayne »

Quod licet Iovi, non licet bovi.
Przed wojną prezydent Ignacy Mościcki wystąpił do Ministerstwa Spraw Wojskowych, by awansowano jego adiutanta. Jakiś major z departamentu personalnego odpisał prezydentowi odmownie a prezydent przyjął tę wiadomość z pokorą. Dziś to pewnie by się paru znalazło na poczekaniu, co by w takiej sytuacji od razu napisali doniesienie do prokuratury lub złożyli interpelację poselską odnośnie odmowy wykonania polecenia zwierzchnika Sił Zbrojnych.
Mi osobiście bardzo podoba się podejście prezentowane chociażby na stronie forum IBM developerWorks. Przykładowo, jeśli jest planowana przerwa w funkcjonowaniu forum to kilka dni wcześniej na forum, u góry strony pojawia się komunikat o tym.

Zmiany na forum matematyka.pl pojawiają się w zasadzie już od dłuższego czasu.
Odnośnie zbiórki - do zakończenia zbiórki jest ponad dwa tygodnie a już jest uważana za nieudaną.
admin pisze: Zmiany na forum są i były opisane w stosownym, zamkniętym do dyskusji, wątku.
Zmiany na forum 4 czerwca 2019
Po kliknięciu w link jako zarejestrowany użytkownik dostajemy coś takiego:
Informacja
Nie masz wystarczających uprawnień aby przeglądać ten dział.


Bez komentarza.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: U S T E R K I

Post autor: Jan Kraszewski »

a4karo pisze:Szczerze mówiąc nie rozumiem takiego podejścia: zbiórkę ogłaszamy wśród wszystkich użytkowników, a o jej skutkach dyskutujemy w zamkniętym gronie.

Dlaczego wyniki tej dyskusji są niedostępne?
To nie była dyskusja, tylko informacja, a jest niedostępna, bo została zamieszczona w dziale przeznaczonym dla moderatorów. Miałem te informacje przekazać, ale - tak jak napisałem - gdzieś mi to "spełzło".

I tak jak pisałem, postaram się w poniedziałek opisać te zmiany i przekazać stosowne informacje.
Elayne pisze:Odnośnie zbiórki - do zakończenia zbiórki jest ponad dwa tygodnie a już jest uważana za nieudaną.
Rozumiem, że uznano, iż dynamika zbiórki nie rokuje osiągnięcia założonego celu finansowego, ale mimo tego postanowiono zrealizować to, na co środki były zbierane.

JK
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8570
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 306 razy
Pomógł: 3347 razy

Re: U S T E R K I

Post autor: kerajs »

Jan Kraszewski pisze:... bo zmiany zostały wprowadzone 10 dni temu.
I ja tego przez tyle czasu nie zauważyłem? Ech, robię głupie błędy rachunkowe, ortograficzne, nie zauważam oczywistości więc ... czas do piachu, czyli najwyższa pora na wczasy nad morzem (albo nad jakimś cichym jeziorkiem).
Premislav pisze:Po prostu jest widocznie za mało aktywnych administratorów, jedna osoba wszystkiego jednocześnie nie zrobi.
Może aktywność tak spadła że jeden admin i pięciu modów ogarnia działanie Forum? W przeciwnym wypadku pewnie zaproponowano by komuś wstąpienie do ekipy moderującej.

A swoją drogą ciekawe, czy są statystyki ilości napisanych tematów i postów w konkretnych miesiącach na przestrzeni kilkunastu lat działalności Forum?
ODPOWIEDZ