Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Czegoś tu nie rozumiem. Stwierdzenie, że Polacy nie kwapią się by uznać i przeprosić za zbrodnie wojenne, których się dopuszczały polskie oddziały niepodległościowe, nie jest antypolonizmem. Natomiast stwierdzenie, że ST to propaganda żydowska jest umiarkowanym antysemityzmem.
Moje trzy grosze nie mylcie starotestamentowej wiary żydowskiej z nowożytnym judaizmem (powstanie ok. 3 wiek naszej ery).
Mniej więcej taka różnica jak między żywym człowiekiem a martwym szczurem...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Lance do boju, szable w dłoń, syjonistę goń, goń, goń!-- 6 kwi 2019, o 11:27 --Nie no, bez przesady, zwolennikiem przemocy nie jestem, chyba że w ostateczności (typu obrona konieczna, policja robiąca porządek z półgłówkami mówiącymi „włanczam" itd.), ale gdybym np. spotkał prof. Barbarę Engelking, to zapytałbym ją grzecznie, czy śpi spokojnie w Polsce i czy nie odwraca się z niepokojem na ulicy po tym, jak wypowiedziała takie słowa:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=Tyyi-NimsJU


Chociaż to też można do tego tak podejść: dla Żydów to była kwestia metafizyczna, więc dawali się pakować do obozów, żeby szybciej spotkać się ze swoim zmyślonym plemiennym bożkiem (z pewnymi wyjątkami, jak powstańcy z getta warszawskiego).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

więc dawali się pakować do obozów, żeby szybciej spotkać się ze swoim zmyślonym plemiennym bożkiem
Nieprawda, pakowali się do obozów po to, aby ich starsi i mądrzejsi "bracia" mogli po wojnie na ich trupie
zafundować sobie państwo Izrael , a potem ubiegać się o roszczenia na bazie religii zwanej "holocaust"...
(następnika judaizmu)
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Nie wydaje mi się, żeby to było aż tak zaplanowane. Holocaust został świetnie przez Żydów wykorzystany (niezależnie od tego, jak strasznie to brzmi; zresztą to nawet nie do końca zarzut, ze wszystkiego trzeba umieć wyciągnąć korzyści, szkoda, że Polakom podejście to jest przeważnie obce) i dalej jest wykorzystywany, ale przeciętni więźniowie obozów pochodzenia żydowskiego nie byli wtajemniczeni w żadne globalne zamierzenia, nawet jeśli takowe istniały (co uznaję za całkiem możliwe), jeśli już to zostali poświęceni, a nie poświęcili się. Co innego żydowski establishment z USA, który finansował NSDAP.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Zawsze twierdziłem i twierdzę , zgadzając się z cytatem pana Brauna, że rządzą nami : mafie, służby i loże...



W związku z powyższym polecam nowy teledysk Rammsteina...
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: MadJack »

PS Nieszczęścia chodzą parami (to tłumaczy też, czemu czasami wychodzę na spacer z matką).
Tak sobie kliknąłem w wątek "co to za user" i zobaczyłem taki wpis Premislava. Muszę przyznać Premislavie, że nigdy mnie tak szczerze nie rozbawiłeś, doceniam
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Miło mi.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Israel Katz niespalony, katedra Notre Dame spalona, co minus…

-- 18 kwi 2019, o 17:42 --

Swoją drogą ciekawe, czy tylko mnie Daenerys Targaryen jako „Niespalona" kojarzyła się z ludźmi, którzy przeżyli wczasy w polskich obozach.-- 19 kwi 2019, o 13:25 --Właśnie przypomniała mi się taka wypowiedź usera Gouranga:
Swoją drogą trzeba by się pozbyć prezydenta Gdańska
Dziwnie teraz wygląda, czyż nie?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Pan Lech Wałęsa mógłby już przenieść się do Krainy Wiecznych Łowów (bo że nagle złoży śluby milczenia, co by wystarczyło, to nie wierzę). Przypomnienie sobie, że ktoś taki (kompletny prostak, który nawet nie widzi własnej bezbrzeżnej głupoty, czego mu czasem zazdroszczę) był prezydentem mojego kraju sprawia mi niemal fizyczny ból za każdym razem, gdy Wałęsa powie coś idiotycznego (czyli w ogóle zawsze, gdy się odezwie). Ale oczywiście demokracja najlepszy system.
Zahion
Moderator
Moderator
Posty: 2095
Rejestracja: 9 gru 2012, o 19:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie
Podziękował: 139 razy
Pomógł: 504 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Zahion »

Premislav pisze:Przypomnienie sobie, że ktoś taki (kompletny prostak, który nawet nie widzi własnej bezbrzeżnej głupoty, czego mu czasem zazdroszczę) był prezydentem mojego kraju sprawia mi niemal fizyczny ból za każdym razem, gdy Wałęsa powie coś idiotycznego (czyli w ogóle zawsze, gdy się odezwie). Ale oczywiście demokracja najlepszy system.

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=_dPo0nsjwKk
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

^O Breżniewie żartowano, że nie miał tylko dwóch tytułów: miasta-bohatera i matki-bohatera. Widać Lechu podobnie, chociaż co do miasta-bohatera to bym nie przesądzał, widziałem kilka miast, które łatwiej obejść.

Jakie są Wasze ulubione cytaty? Oto mój:
„Potężna wichura, łamiąc duże drzewa, trzciną zaledwie tylko kołysze."
~Karol Wojtyła
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ostatni mój ulubiony cytat E. Kopacz o rzucaniu w dinozaury kamieniami...

Baba powinna siedzieć za znęcanie się nad zwierzętami...

A cała ta myśl jak ktoś śledził ten wątek jest godna co najmniej Konfucjusza...

W tle pojawiły się jeszcze jakieś dwie wybitne myśli tuzów intelektu : Petru i Wielgus...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Pani Scheuring-Wielgus to jest wyjątkowy przypadek ignorancji historycznej, a także niskiej inteligencji, ponieważ jeśli ktoś jest w miarę bystry i nie zna się na jakiejś dziedzinie, to nie używa tej niewiedzy w charakterze argumentu, czego o tej pani niestety powiedzieć nie można.

Zastanawiam się czasem, jak takie osoby mogą jednocześnie chodzić i mówić? Smutno mi, że takie osoby kompromitują idee antyklerykalizmu i państwa świeckiego w oczach przeciętnych ludzi (bo się z tymi poglądami identyfikuję), podobnie smutno mi było, kiedy Patryk Jaki swoimi bardzo mało inteligentnymi i nader emocjonalnymi wypowiedziami stawiał w złym świetle zwolenników kary śmierci (do których się zaliczam).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Sparafrazuję słowa wielkiego niemca "Polskość to nienormalność"

Słowami już swoimi:

"Antykatolickość to nienormalność"...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Ja nie jestem przeciwny wartościom chrześcijańskim i nie marzy mi się delegalizacja religii czy niszczenie kościołów, tylko nie podoba mi się Fundusz Kościelny, łączenie państwowych uroczystości z mszami, ulgi podatkowe dla organizacji religijnych (nie tylko dla KK!), zapis o obrazie uczuć religijnych.

Co do normalności, zależy, jak ją rozumiemy, ale jeśli uznamy, że normalne=powszechnie występujące (to w sumie jedyne kryterium, które nie jest w pełni subiektywne), to w Polsce antykatolickość jest nienormalna.
Poza tym wielki Niemiec zaczyna się od 100 tysięcy ludzi zabitych z jego rozkazu lub z jego powodu, pan Donald Franciszek Tusk nie ma w tej kategorii szans… Żarcik.
ODPOWIEDZ